reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

niuleczka i ja ci bardzo wspolczuje,najgorzej jak sie nocki nie przespi to pozniej czlowiek lazi jak zakrecony caly dzien
ja dzis po wizycie u neurologa
jestem dumna z mojego miloszka same pochwaly ostatnio zbiera
neurolog ocenil nawet lepiej niz rehabilitantka rozwoj
milosz juz przyjol pozycje do raczkowania i tak smiesznie sie buja ,milenka zas pewnie szybciej usiadzie niz zacznie raczkowac bo ladnie sie podnosi do siadu
nastepna kontrola za ponad 3 mies wiec juz coraz rzadziej
teraz to juz z gorki oby do roczku
mnie dzis poraz kolejny tesciowa dobila :wściekła/y::wściekła/y:
ona mysli ze codziennie bedzie chodzic na spacery z moimi dziecmi a ja jak ta kura domowa bede sprzatac gotowac i prac bo codziennie taki tekst ,to ja zabiore dzieci na spacer a ty sobie ugotoj obiad i posprzataj.
takim sposobem to ja chyba nigdy nie wyjde na swieze powietrze:wściekła/y::wściekła/y:
pikka gratuluje pierwszego zabka
,u nas narazie po jednym czekamy na nastepne:-)
 
reklama
pikka - dzieki za informacje ciekawe czy tutaj maja takie specyfiki. Jedno jest pewne musze cos z tym zrobic chociaz dzisiaj mam nadzieje bedzie spokoj bo Filipcio zrobil kupke :tak::tak::tak: hurrrraaaa!!!!!
Zabolek - w Edynburgu wyrabiam paszporty, w Szkocji mieszkam
Mati - to powiedz tesciowej swojej ukochanej ze sie chetnie dopowietrzysz. No posprzatac ugotowac musisz bo jak to jej synus nie bedzie mial obiadu albo niedaj Boze jego oczeta ujrza troszke kurzu. Ehhh te tesciowe.
Moja ostatnio przebila sama siebie. Moja mama chodzila po osiedlu szukac knajpy na chrzciny, znalazla taka niedroga no to jej powiedzialam zeby dala zaliczke, zajela termin. No to mamuska po pracy poszla a na drugi dzien moja tesciowa wyslala mojej smsa ze chrzciny robimy u niej w domu. Moja mama zbaraniala dzwoni do mnie z pretensjami ze przeciez zaliczke juz kazalam jej dac a teraz wymyslilam sobie chrzciny u tesciowej w domu. No i mnie zamurowalo. No sie zagotowalam. Za chiny z warszawa chrzcin bym w domu nie robila zwlaszcza u tesciow.
 
witam mam pytanko mam dzidziusia za tydzien bedzie miał 2 miesiące, pytanie jest taki iż mały zaczyna juz próbowac siadac na początku myslalam ze tak tylko głowe do góry podnosi jak był na leżaczku ale ostatnio zauwazyłam ze on cały sie podnosi i na 5sekund potrafi usiedziec jego waga po urodzeniu 4065kg miał 56cm teraz wazy 5550kg ima 60cm czy to jest normalne ze tak szybko zaczyna siadac? Jest to moje pierwsze dziecko .pytałam lekarki czy to normalne to jej odpowiedz brzmiała ze napewno nie siada tylko główke podnosi a wcale tak nie jest on normalnie usiłuje siadac.
 
marcikuk no kurde jest dokladnie tak jak piszesz ,biedny bylby ten jej synus jak by czasami obiad zjadł w pracy
a najgorsze jest to ze jak czasem ją poczestuje obiadem to kur....mac tak zaglada do gara zeby tylko dla synusia starczylo boze jak ja tego nie nawidze brrrr
u nas temat chrzcin juz zakonczony robimy w domu co oczywiscie mojej tesciowej sie nie spodobalo
ale jak by sama zadecydowala gdzie co i jak,
to bym jej glowe wyrwala chyba:-):-)

paulina naprawde pierwsze slysze zeby dziecko chcialo siadac w tym wieku tj 2 mies
dziecko do 3 mies powinno tylko lezec i nic wiecej
 
oj dziewczyny dzięki, że o mnie myślicie i wszystkie murem wspolczujecie, ja sama się zastanawiam o co tym moim chłopakom chodzi bo już głupia jestem. Pytałyście czy da sie ululac w nocy więc odpowiedź raz tak raz nie i czasem 2 godziny urzęduje któryś Gnojek i wcale grzeczny nie jest, jak go położymy pomiędzy nami to z nudów szarpie mnie za wlosy, staremu wklada palce do nosa albo w oczy i jak widzi, ze nie reagujemy to zaczyna sie wkurzac a tedy włącza syrenę, wierci sie kręci, a ze raczkuja to ni emoge juz usnąć bo zaraz przeze mnie przejdzie i wyląduje na podłodze. Oczywiscie wymieniaja sie i co noc inny mi robi taki sajgon, ewentualnie obaj na raz ale nigdy się nie zgadaja, zeby obaj pospali:baffled: Miazga jedna wielka, sądzę, że bedzie jak u enaflo, ze jak sie wyciekaja wreszcie to będa spać.
Dziewczyny ja Wam nie życzę takich nocnych markow bo to jest naprawdę test ludzkich możliwości, oby Wasze Bąble spały grzecznie całe noce.

Kupiłam im dzis butki w deichmanie:-), tam jest ta seria butów co są w filmiku zawitkowskiego, elefanten, super sa te buty ale po 120zl za parę to dużo, może ssię zrujnuję i im kupie jak juz zaczna chodzić.

Wczoraj byłam w żłobku, skladam papiery w kwietniu o przyjęcie od września, mam nadzieję, że się dostaniemy ale koszt tez nie maly mimo, że pańswtowy: 160zł + 50zl rada rodziców + 4zł/dzień za jedzenie, wychodzi 290zł/os, za diwe głowy prawie 600zl tragedia normalnie. Ja sobie teraz myśle, ze trochę odpocznę, a mąż mnie juz do pracy wysyła:baffled:

Wspólczuje Wam tych lotniczych podrózy, ja jakos tego nie potrafie swoim małym mózgiem na razie ogarnąć (bo nie muszę), już się boje jak my się zapakujemy na wakacje a co dopeiro za granicę....dużo cierpliwości dziewczyny!
 
teściowa mojej kumpeli gdy ją odiwedzili a mieszka w innym miescie to po nocy do 14-tej nastepnego dnia nie pozwoliła mojej kumpeli wejsc do pokoju gdzie spał jej mąż, mowiac zeby dała mu się wyspać wreszcie bo on taki zmęczony chodzi....czujecie taka akcję bo nie wiem czy sie spac czy płakac. Matko ja mam dwoch chłopaków az sie boje jaka ja bede tesciowa hahahah
 
Cieciarnia przespala sie 2 godziny rezultat
Julia marudna i dalej drapiaca sie
Tomcio 2 wysyp ospy
Filipek 1 wysyp ospy
Podsumowanie dzieci sztuk trzy z ospa :/
 
Zabolek, pomysl, ze raz a z glowy! Choc ja to tu slyszalam, ze ospa moze powracac, a mnie zawsze mowiono, ze to sie przechodzi tylko raz.
Niuleczka, u mnie Rorus tez tak wojuje w nocy, na szczescie nie umie jeszcze przeze mnie przelazic, ale prezy sie, krzyczy, za nos chcial mnie ugryzc:tak:. Tak ma jednej nocki a drugiej przesypia cala, mam nadzieje, ze to te piekielne zabki a nie chrakterek! My na szczescie z moim spimy osobno kazde z jednym dzieckiem w pokoju, przez to jakos sie dajemy rade wyspac, bo jakbysmy byli razem to wszyscy by mieli po spaniu, a tak choc co druga noc mozna odespac jakby co.

Niuleczka, a ja u tesciow mieszkam a tesciowa maluchy na spacer to moze raz na miesiac wezmie. Pracuje od pon do czwartku a w dni wolne sie do tego nie garnie, a ja nie prosze, nie lubie sie prosic chocbym padla. W sumie glupia taka cecha ale naprawde nie lubie nikogo o cos prosic, choc czasami padam ze zmeczenia jak o 18 kapie dwojke (pojedynczo, jeden kapany, drugi sie rozlazi i urwisuje po pokoju obok), ale jak tescie nie zaoferuja pomocy to nie prosze.
 
reklama
Jejku ja ospe miałam ale moje dzieci nie, Mam nadzieje ze ta szybko jej niedostaną :/ Paulina dziecko jak zaczyna siadac to najpierw przekreca sie na brzuszek podpiera na rączkach i dopiero dupcie przekreca na bok i siedzi, niewiem czy zrozumialas ale pewnie gdzies w necie znajdziesz filmik jak to sie dzieje. No bynajmniej moje dzieci cala trojka tak robily.Wspolczuje nieprzespanych nocy moj maly tez ostatni daje mi popalic ale co zrobic tylko modlic sie zeby szybko to przeszlo.
 
Do góry