reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny ja juz kilka razy pisałam,że nie każde dziecko jest takie ksiązkowe że pierwsze papu po 4 miesiącu.Mi lekarz od wczesniaków powiedział,że mam dac normalnie jakby były urodzone o czasie.Moja Nikola miała jakoś 3,5 miesiąca i już jej dałam marchewkę a potem jakbłko i na noc kaszkę (oczywiście nie wszystko na raz tylko stopniowo wprowadzałam)i jak pisałam nic jej nie było a wręcz sie polepszyło.Dziecko spokojniejsze,kupale lepsze itd.:tak::-)Teraz małym daje kleik do mleczka,a za tydzień dosypię juz kaszki ryżowej.

Zabolek nieźle wcinają te Twoje maluszki.Moje w życiu nie wypiły więcej jak 160ml:no: ale rosną ładnie więc widocznie więcej nie potrzebują.:-)ja to mleko kupuje hurtem 30 opakowań po 350g akurat na miesiąc :-D
 
reklama
Lili ja wiem ze każde dziecko inne ale bardziej obawialam sie tego ze względu na ich wczesniactwo. Z Jula tez było inaczej bo ur o czasie więc wszystko wczesniej szło. No ale chłopakom to pasuje więc jest git.
No moje zarloki i tyle:)
Ja mleko biorę od lekarza więc moge tylko 4 za jednym razem No ale to nic ważne ze " majątku" nie wydaje.
Jednak tu opieka prorodzinna jest na poziomie. Leki itp tez za free.
 
Dziewczyny a jak piszecie , ze dziecko je np 160ml to mówicie o samej wodzie czy ostatecznej pojemności gotowego mleka po dodaniu ?
Fajnie macie w tej Anglii, ja wydaje na mleko 450-500zł/miesięcznie:szok:
 
No Zabolek chłopaki Twoje mają apetyt niezły.Tylko się cieszyć:-) Wcześniaki wbrew pozorom to silne dzieciaki,jak sama widzisz dałaś im szybciej kleik i jest git.

niukleczka no jak robię mleko tzn wleję wody 150 to po dodaniu mleka robi się 160ml :tak: U nas na mleko (jeśli kupuję taniej) idzie 510zł,trzeba dobrze sie rozglądać bo przedział cenowy jest ogromny.Na pampersy 450zł to juz wnet tysiak.Liczyłam ostatnio ile mniej więcej idzie miesięcznie i wyszło mi 1700zł na bliźniaczki:szok: a zaraz trzeba kupować rzeczy zimowe i jeszcze starszą też obkupić.Skąd to brać.W tym naszym kraju nic nie pomagają rodzinom,ale pijakom w mopsie to dają.Wrr.... cała polityka do bani
Do Anglii to ja chciałam jechać 10 lat temu,ale mój nie chciał,pewnie teraz troszkę lżej byśmy mieli.
 
lilly - skoro Tobie idzie 510zł to mi raczej więcej:-(, chyba zatrzymałam się na starszych obliczeniach.... Postanowiłam, że jak maluchy skończa 6 miesięcy to przechodzę na bebiko - taniej wychodzi niz bebilon, moze nawet wczesniej to zrobie, w kończu moi nie maja problemów z brzuchami, kupami, kolkami.

Kleik podałabym po kapaniu ale raczej podam im o 1-wszej bo wtedy karmi mój mąż i mam nadzieję, że pośpia dłuzej z czasem do 6-7 (marzę:-)) bo jak im dam w jedzeniu po kapieli to co mi z tego, że pośpia nawet do 3 jak i tak ja sama będe musiala ich oporządzić ale z drugiej strony boje sie czy mąż wszystko dobrze zrobi w nocy sam ehhh
 
Niuleczka ile średnio Twoje razem wypijają mleka na dobę?u mnie średnio 2l i 100ml na dobę we dwie czyli litr i troszkę na jedną.Nie koniecznie dziecku które więcej je wypada więcej na dobę,bo sąsiadki z góry niby wiecej pije ale rzadziej i w sumie na to samo wychodzi.
 
Lili i tu dobrze napisalas.moi na raz piją wiecej ale mniej razy. Bo np ostatni posiłek kolo 18 i juz idą spać na noc i jedza dopiero na ranem Filip a tomek jeszcze raz w nocy. Średnio dziennie kolo 800-1000 ml
 
Zabolek normalnie masz super,że Twoje bąble tak długo w nocy śpią.Moje pospały góra 5 godz,ale to raczej rzadko się zdarza.Tak to się budzą do mleka co 3 godz normalnie.Ale jeszcze troszkę i będzie lepiej jak treściwsze mleko będą piły tzn bardziej zagęszczone kaszką,tylko robię to stopniowo;-)My zaczynaliśmy od mleka pre nan dla wcześniaków (mega cena ok 50zł puszka na nie całe 2 dni)) potem mieliśmy bebilon nenatal też dla wcześniaków (również drogie,ale ciut tańsze od pre nan) potem bebilon 1 wydaje się drugo,ale nie jest jak się weźmie pod uwagę puszkę 800g,w tesco np płaciłam 39.99zł,mieliśmy taką puszkę na ok 3 dni,ale wtedy jeszcze dziewczyny mniejsze ilości piły.Przestał im pasować po jakimś czasie i teraz mam nadzieję,że już na dłuższy dziewczyny są na mleczku Gerber.Jest lepsze składem od bebiko a cena taka sama.Tzn trzeba patrzeć w sklepach bo np w eleclerc kosztuje ok 17zł a w lidlu albo w inter marche ok 13zł więc w skali miesięcznej mozna dużo przepłacić albo zaoszczędzić.

Idziemy niedługo na spacerek i potem po moją najstarszą do zerówki.Po kilku dniach paskudnej pogody,dziś się wypogodziło:-)
 
Faktycznie dzis ładnie i jutro tez ma być:-)

Dziewczyny nie kumam tych moich chłopaków już....wczoraj o 1 dostali mleko z kleikiem, zjedli wszystko tzn Kuba 180, Olek 160, liczyłam na długie spanie a tu o 2.40 Kuba juz się wybudzał to myslałam że szlag mnie trafi, do 4 próbowałam go oszukiwac piciem ale działalo na 5 min i od nowa, potem skapitulowałam i zrobiłam im mleko, nastepnie juz przed 7 znów pobudka nieeeeeeeeeee chcę tak nooo, a juz sie tak cieszyłam ze zaczynaja jakos spac jak ludzie. Jak to mozliwe zeby nie przespac nawet 2 godz po kleiku?, ja juz sama nie wiem czy im nie słuzy, czy poprostu im sie poprzestawiało teraz?
 
reklama
Dziewczyny moje dzieci kaszek i kleików nie jedzą bo nie lubią:baffled: Nawet nie chcą tego tknąć ze smoczka do kaszki, a po kąpaniu karmić je łyżeczką to porażka bo już mega śpiące i marudne. Dostają więc ciągle samo mleczko, oczywiście oprócz obiadków i deserków i jak je nakarmie o północy na śpiąco to wytrzymują do jakiejś 7:30 i powiem Wam, że mimo iż mają przerwę 7 godz w jedzeniu to rano i tak z wielką łaską zjedzą 100 ml, czasem nawet nie. One ogólnie na raz zjadają mi 140 ml i ani ml więcej. Ale ładnie przybierają na wadze i na zabiedzone nie wyglądają.
Więc jak czytam ile Wasze maluchy potrafią wciągnąć to jestem w szoku. Moje na dobę wypijają ok 600 ml mleka.
niuleczka może Twoje mają skok rozwojowy, bo wtedy dzieci albo nie chcą jeść albo jedzą bardzo dużo, albo bardzo często.
 
Do góry