reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

U nas jest całkiem fajnie. Chłopcy bawią się ze sobą świadomie czasami :) jeden drugiego gania po domu ;) Obydwaj siadają już sami. Dziś byliśmy u neurologa, lekarz stwierdził, że do rehabilitacji to tylko ze względu na kosmetyczne poprawki.

Niestety przypałętały się kolejne choróbska, chłopcy mieli przez 3 tygodnie katar a u Ignasia zrobił się stan zapalny w jamie ustnej i gardle od ząbkowania i był antybiotyk.
 
reklama
Nietupska super ze razem się bawią. Moje w tej chwili coś opętało i non stop rączki. Jedna jęczy tak dzień cały ze pod koniec dnia aż głową boli. Chyba zaczynają być o siebie już trochę zazdrosne, bo jak wezmę jedna na kolana to za chwilkę materializuje się druga ze też chce :). Super ze neurolog już nie ma większych zastrzeżeń. Dużo zdrówka dla maluchów, może jak teraz się wychorują to później będą mega zdrowe.
 
Hej dziewczyny,powiedzcie mi jak to jest z tym ulewaniem,moje córeczki maja 7 tygodni i strasznie im się ulewa,karmię je mm Babilon Nenatal Home dla wcześniaków,zalecenie neonatologa,czy macie jakieś rady żeby się tak nie ulewalo,do jakiego czasu może im się tak ulewac?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kłaść wyżej, czyli np położyć poduszkę klin pod materac, karmić też wyżej. Karmić częściej mniejszymi porcjami.

Do dwóch miesięcy ulewanie jest "normalne" i się tego nie leczy, potem już warto przejść się do gastrologa albo chociaż pediatry. Leczenie jest takie samo - zagęszczenie mleka Bebilonem nutrition lub specjalne już zagęszczone mleko. Leki tzw IPP (polprazol, bioprazol, helicid - wszystko to działa na tej samej zasadzie.) Lekarze lubią też dawać syropy - debridat i gastrotus baby - ja nie jestem za dawaniem słodkiego ulepku kilkumiesięcznemu dziecku.
 
Chce kupić spacerówkę parasolkę. Czy możecie podzielić się modelami i opiniami? Będzie mi potrzebna na umiarkowanych wertrpach. Moje panny skończyły wczoraj 9 miesięcy. A szuka tylko miejsca żeby wstać i stoi już przy meblach a M wymyśliła sobie ostatnio ze będzie zasypiać tylko u mamy na rączkach, co przy tych upałach nie jest zbyt wygodne ☺. W niedzielę chrzest i już sobie wyobrażam te dzikie krzyki ☺.
 
Kochana my mielismy chrzest tydzien temu i większość czasu.siedzieliśmy w zakrysti :)
Co do wózka.parasolki to my kupiliśmy jedną z.najtańszych easygo duo.comfort i w sumie jest ok. Ale na dużych dziurach ciezko.się podbija. Natomiast sklada się fajnie więc w bagazniku zostaje jeszcze sporo miejsca. I to co mi zależało to oparcia rozkładają się na płasko i każde ma oddzielny mechanizm wiec jedno może spać,a drugie siedzieć.
U nas też armagedon. Tymek raczkuje, wspina się ,a Zosia się trochę denerwuje bo jesCze nie potrafi. No i Zosia reaguje na Tymka, zaczepia go, a on nic. Do innych dzieci się śmieje a ją traktuje jak element wyposażenia :/

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Już sobie wyobrażam jak moje dzieci wypełnią kościół krzykiem bólem i cierpieniem uszu u wszystkich obecnych :).
Dzięki za info o spacerówce, brałam ją pod uwagę bo jest tania :). U mnie Małgosia zaczepia do zabawy i chce interakcji a Amelka kompletnie ja ignoruje, łącznie z tym że potrafi po niej przejść :).
 
Dziewczyny zadam głupie pytanie. Czy karmicie swoje dzieci tą samą butelką? Bo cyca przecież nie myjecie przed podaniem drugiemu dziecku. A w końcu wcześniej czy później i tak zaczną brać te same zabawki do buzi więc jak to jest u was...
Moje póki co mają oddzielne butelki ale cyca podaje raz jedenej raz drugiej i jakoś go nie szoruje przed podaniem drugiej. A jeśli chodzi o butelki to czasem jeden zostanie trochę mleka a druga jeszcze głodna i czy jest sens robić nowe skoro tamto się zmarnuje...?

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
Heda u mnie jak jedna zostawiła a druga jeszcze głodna była to tylko smoczek przekrecałam. Teraz nie ma to właściwie już większego sensu bo biorą do buzi wszystko co w zasięgu ręki i same wymieniają się smoczkami ☺.
 
reklama
Niby człowiek myśli o higienie o bakteriach ale chyba wcześniej czy później przyjdzie taki moment że będą się wymienić swoją flora bakteryjną...

w5wqgu1rj2j1vu0p.png

 
Do góry