reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Santini jestem przekonana, ze jesli Laura wkladalaby raczki/palce do buzi celem uspokojenia, ssania to poznalabys. Moje przed snem jak nie maja smoczka w buzi to pakuja palce i tak zasypiaja. I w cale nie wkladaja tego slynnego kciuka a 2 lub 3 palce, wskazujacy srodkowy i serdeczny i widze ze palce ewidentnie sa wlasnie zamiennikiem smoczka u nich, ale jak wloze zaraz smoczek to juz nie upieraja sie na palce, grunt zeby mialy co ssac. W ciagu dnia przy aktywnosci pakuja raczki do buzi i to juz ma charakter poznawczy wiec im nie zabraniam. Moje maja skorygowane 3 miesiace i proces rozwoju zebow juz sie zaczal, zaczely sie slinic mimo, ze zeby wyjda dopiero za kilka miesiecy, to ten proces zaczyna sie duzo wczesniej,
Waga twoje bardzo ladnie powielily:)wszystki w normie moim zdaniem, zawsze mozesz sobie spojrze na siatki centylowe.
 
reklama
Moje skończyły 3 miesiące w poniedziałek i waza identycznie!!! Po 5.250g. Z 1920 i 1940.
Najwieksza różnica miedzy nimi była 3 tyg. temu i to było 240g.
Ale jedna zaczęła gorzej jesc, chyba złapała stres w związku z cofającym sie pokarmem, bo od tego sie zaczęło. Próbuje teraz z mlekiem AR (antyrefluksowym) i znowu zaczyna jest całe porcje.

Zgadzam sie z dziewczynami, każde dziecko pcha raczki do buzi. Gorzej jak zacznie ssac kciuka, to trzeba starać sie eliminować, bo potem ciezko odzwyczaic.

Co do szczepien to moje maja prawie 14tyg i wciaz bez szczepien, poza gruźlica i dwiema zoltaczkami bo byl katar długo, a potem brak terminu u naszej neonatolog, za tydzien idę. Nikt mnie nie poganial jeszcze.

U nas fajny okres teraz, małe idę spać o 20-21, pozniej chodzi spać ta od refleksu bo sie nacierpi najpierw. Jedzenie o 4, 6-7 i spia do ok 9.
Wiem, ze nic nie trwa wiecznie, ale ciesze sie chwila :)

No i mieliśmy badanie słuchu i oczu. Jest ok :)
W przyszlym tygodniu echo serduszek.
 
Santini moje smerfy także pchają rączki do buzi, tak jak u Celiny nawet po 3 palce. Fizjoterapeutka jeszcze dzisiaj mi mówiła, że to bardzo dobrze, bo tak poznają świat. To jest normalny etap rozwoju, z czasem ma im to przejsc samo. Wydaje mi się, że nie masz się czym przejmować, ale wiadomo my matki wszystkim się przejmujemy. A co do wagi to osobiście wydaje mi się, że ładnie przybrały na wadze.
 
Gotadora - spóźnione , ale szczere życzenia zdrówka dla maluchów, które dumnie skończyły roczek oraz udanej niedzieli ;)
......

Mam pytanko, czy jeśli sama chce przełożyć szczepienie to muszę powiadomić przychodnię? Chciałaby odłożyć je o 2 tygodnie minimum. DO którego tygodnia należy przyjąć drugą dawkę rotawirusów?
Powiedzcie mi , co sądzicie o szydełkowych sukienkach na chrzest dla dziewczynek?
Pozdrawiam wszystkie gorąco.

Santini dziękuje za życzenia :-)

odnośnie szczepień to raczej zależy od przychodni, czasami panie tam pracujące są bardzo natarczywe, a jak takie że tak napiszę "normalne" to nie powinny robić problemu. Ale jeśli sama im nic nie zgłosisz i nie pojawisz się w dniu wizyty to wtedy na 99% będą do Ciebie dzwonić. Oni po prostu muszą co jakiś czas zdać relację do sanepidu, dlatego tak jest. Więc lepiej zadzwoń jak najbliżej dnia szczepienia i powiedz,że coś tam. I że zadzwonisz jak wyzdrowieją. U nas to działało, ale w pewnym momencie pani zrobiła się bardzo nachalna, więc zmieniliśmy przychodnię.

A co do sukieneczek to te szydełkowane są urocze. My akurat mamy inną, ale jest tyle pięknych sukienek,że ciężko wybrać. Co do wagi się nie wypowiadam, bo się nie znam, moje przybierały bardzo ładnie. W tej chwili mają rozmiar 80, więc tak chyba w sam raz jak na roczek
 
Gotadora- jak ten czas leci. Zdrowka dla bąbelków.

Madison - super ze na wizytach wszystko ok:)

Santini- u mnie Antek wyjmuje smoka z budzi, gryzakow nie chce ale piąstki pcha i gryzie:)
Więc to chyba normalne tak jak pisza dziewczyny.

Emilek- całe jajko podajesz? Ale gotujesz je jak?
Jestem na etapie brokuł ale średnio mu ten brokul smakuje.

A ja zaczelam studia od nowa. Antek dziś został z tatusiem po poludniu. I teraz tak to będzie juz wygladalo. On biegiem z pracy ja biegiem na studia. Będzie się dzialo.
Najgorzej dopasować mój plan z jego zmianami. Zwariowac można.

Zdrowka wszystkim. ;)
 
reklama
Gotadora wszystkiego najjjjjjlepszego dla maluchów. STO LAT!!:-)

A to moje szkraby;-)
IMG_0344.jpgIMG_0346.jpg
 

Załączniki

  • IMG_0344.jpg
    IMG_0344.jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 89
  • IMG_0346.jpg
    IMG_0346.jpg
    35,6 KB · Wyświetleń: 88
Ostatnia edycja:
Do góry