reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Czesć mniszek ja ciebie kojarzę ty nie masz czasami dzieciaczki zbliżone miesiącami do moich?
Może napiszesz coś więcej o swoich dzieciaczkach?? :-)
jjka widzisz może nastaną u Ciebie lepsze czasy:tak:. już masz troszkę więcej chyba czasu? A teraz bedziesz miała z górki, bo wyszły pierwsze zęby i dalsze tak nie będą męczyć , mniejmy nadzieje, u mnie też nastały lepsze nocki, czasami Wojtek zawyje, dam smoka i spi a Magdalenka to złote dziecko śpi całe noce, wogóle grzeczne dziecko za dnia jak i zanocy tfu tfu.
Co do raczkowania to u mnie narazie Wojtek buja się na czworaka, Magda coś też czasami próbuje już i mówisz że może tak dwa miesiące jeszcze ćwiczyc, a ja już myślałam że lada moment wystartuje mi, chociaż narazie nie chciałabym tego hehe.
W Polsce też tak zimno jest?, u nas już musze chodzić w kurtce i chyba już w czapie tak pochłodniało strasznie brrrr. chyba niedługo odpalimy piec, bo zimno normalnie mi jest nawet w domu.
 
reklama
No tomnie dziewczyny troche uspokoilysciebo moi maja 7 miesiecy i juz bym chciala zeby siedzieli;p Wiec bede czekac:) Moi chlopcy narazie spia p tej samej porze teraz min 2 razy po 1 lub czasem 2 godz. Ale za to jak nie spia tooka nie moge spuscic ;/ niemowiac tez ze telewizormusi byc wylaczony bo jakbym byl wlaczonyto zdolni nic nie robic tylko patrzec;/ byle do przodu...wrr
 
Czesc dziewczyny, moge do Was dolaczyc? Zameldowalam sie kiedys na watku ciazowym, ale z braku czasu i kilku prblemow pozniej sie nie udzielalam, ale caly czas Was podczytuje.
Moi chlopcy skonczyli dzis 5 miesiecy, urodzili sie w 35 tyg.
Mam pytanie do cannot, co robisz zeby pozbyc sie tej bakterii? Moi chlopcy tez zostali nia zarazeni w szpitalu, na szczescie nic im zlego nie zrobila, ale nie mozemy sie jej pozbyc. Co miesiac kontrolujemy, daje probiotyki i nic...
 
katherine_mag tak moje chlopaki sa z 4 lutego :) podobni wiekowo do twoich pociech:) no wiec moi teraz bujaja sie na kolanach i Kuba zaczal przesuwac raczki i nozki czasem smiesznie bo chce raczkowaci przesunie nozkia rece juz nie i leci do przodu heheh. Mati narazie sie buja i na wstecznym raczkuje:) z zebow to kiepsko narazie tylko mati ma jeden zabek znaczy juz siewyklul i mu rosnie u Kuby cisza ale dziasla spuchniete wiec moze lada dzien... jemy duuuzo zupek warzyw owocow jak Mati widzi banana w sklepie to az sie trzesie i placze bo juz chce tak jest uzalezniony;p a jak u ciebie rozwoj podobnie?
 
hej, z dziewczynkami coraz lepiej:) Dzisiaj wyjeli juz Karolince dren z płucka.

Mam pytanko:jakie dokumenty poza aktami urodzenia musze złożyc do pracodawcy zeby wniesc o urllop macierzynski? Jak ma wniosek wygladac i ile tyg sie nalezy jesli chce pełny urlop?
 
Witam nowe mamy :-)

moje siadały mając 7 miesięcy. Mniszek moje również uwielbiają banany, ale na szczęście nie robią jeszcze mi awantur w sklepach, był czas że jadły banany codziennie i ja je polecam, bo to samo zdrowie, a na dodatek smaczne
 
nojo, super ze z dziewczynkami lepiej. A jak tam znajomi, odpuscili troche?
Jesli dobrze pamietam to jest 31 tyg platnego 100% macierzynskiego + 8 tyg dodatkowego. Oprocz tego 26 tygodni urlopu rodzicielskiego (60% wynagrodzenia). Oprocz aktow urodzenia potrzebne jest wypelnione podanie o urlop, wzor powinnas dostac od pracodawcy. Jak otrzymasz nr pesel dziewczynek to jeszcze trzeba je zglosic do ZUS. Mam nadzieje ze nic nie pomieszalam:)
 
nojo - super, że z dziewczynkami coraz lepiej. Trzeba mieć nadzieję, że teraz już będzie z górki.
Urlop macierzyński pełny to 31tyg macierzyński, 8tyg dodatkowy macierzyński (na bliźniaki) i 26tyg urlop rodzicielski. W sumie wychodzi jakieś 15miesięcy. Do wniosku nic oprócz aktów urodzenia nie potrzeba a wniosek to każdy pracodawca pewnie ma swój więc musisz po prostu się dowiedzieć.

Bibiana, cannot - chciałam Wam nagrać Domiśka jak wcina obiad ale niestety. Jak widzi telefon (mam kolorową ) to albo w ogóle przestaje jeść albo je tak byle jak. A jak tylko odkładam telefon to zaczyna walkę o jedzenie i muszę biegiem dawać łyżka za łyżką :-D Próbowałam parę razy i nic z tego. Cały czas to samo. Nie będzie oglądania :-D zapraszam do mnie na prezentację na żywo :-D:-D:-D

Mam do Was pytanie. Jak ubieracie dzieci na spacer w taką pogodę jak dzisiaj? 12st, deszczowo i wietrznie. Nie chciałabym ich przegrzewać, ale nie bardzo wiem jak ubrać :-(
 
Ostatnia edycja:
mniszek to dwa tygodnie różnicy między naszymi bąblami :tak:Dobrze kojarzyłam.:-) Moje dzieciaki to jak dwa odległe bieguny, Magdalena jest w tyle za Wojtkiem, Wojtek bardziej aktywny, opanowuje cały kojec, przewraca się na brzuch i spowrotem, ćwiczy dzielnie bujanie na czworaka, pełza do tyłu, kiwa się na boki , a Magdalenka umie na brzuch przeturlac sie i spowrotem czasami podniesie tyłek, i na boki kiwa się , nie wiem co oni maja z tym kiwaniem na boki ale wygladaja śmiesznie jak naraz tak robią :-D. warzywka też dużo jedzą, owoce bardzo lubią zwłaszcza jabłko, banana słabiej nie wiem dlaczego, może nie lubieją zbytnio słodkich rzeczy, preferują bardziej słodko-kwaśne.
Teraz jestem na etapie wprowadzania do diety -rybka, jajko
 
reklama
Do góry