reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, Wizyty, USG :)

Pkowalska TSH mam 2,5 i to jest ponoć na granicy więc muszę iść po zwiększenie dawki leku. Ta druga gin do której chodzę mówiła, że jak będzie więcej niż 2 to już trzeba do endokrynologa ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich ciężarnych czy tylko z Hashimoto.
 
reklama
Elianna ale zawias ze mnie, przecież juz pisałaś, ze Kacperek tylko na drugim forum :) zawieszona jestem, chyba przez ta poranna glukozę :p
 
Mamka ja ostatnio miałam 2.75 i 3 lekarzy powiedziało ze nie ma co sie martwić u mnie prawidłowe ft3 i ft4 ale może dla tego ze ty juz miałaś problemy z tarczyca
 
hej. Ja dziś jestem po badaniu usg , lekarz zrobil tylko pomiary i przepływy zmierzył i wszystko niby jest ok mały ułożony był pionowo główką do góry , powiedział jeszcze że troche mały jest. Troszke mnie to zaniepokoiło :(. A i powiedział że nisko ułożony jest i pytał czy dużo biegam. Nie wiem czy powinnam się martwić tym że jest nisko poza tym łożysko i inne parametry dobre.
 
Mały, tzn jaki? Ja to w sumie nie wiem ile powinno ważyć dzieciątko w danym okresie. Chyba do 12 tygodnia rozwija się jak każdy inny 12 tygodniowy dzidziuś, a później już własnym tempem...
Nie martw się. Pewnie jest wszystko ok ;)
A faktycznie dużo biegasz/chodzisz? Może ogólnie chodziło mu o wysiłek fizyczny.
 
Sylwcia, mały- to znaczy ile ma cm/wagi? Mówił lekarz coś konkretniej? Może to niewielkie różnice i się wyrówna szybciutko.

Pkowalska, u mnie zawsze ft3 i ft4 w normie- ale niedoczynność mam, TSH za wysokie :-/
 
Sylwcia ja mysle ze każde dziecko rośnie w swoim tempie, a lekarze czasem cos powiedzą bezmyślnie, nie myśląc ze my to sobie zaraz dobieramy do głowy, moze jest mały ale moze to norma? Dopytalas czy to standard, czy jest za mały na swój wiek?
 
reklama
No własnie, Sylwcia nie martw się przeciez dzieci rodzą się różnej wielkości, jedno w 40 tc waży 2900 a inne 5500 g i to wszystko jest prawidłowe. Z resztą z tego co pamiętam Ty też jesteś niewysoka :)
 
Do góry