reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

ANKAMI dziękuje Ci bardzo za rady i wsparcie , zresztą wszystkim Wam bardzo dziękuje. Bardzo mi te forum pomogło, zawsze czegoś nowego sie dowiaduje albo sie z kimś konsultuje. A co dermatologa to byłam z Nia miesiąc temu gdzie wyglądała okropnie. Pani dermatolog nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. powiedziała tylko, ze to azs i łojotokowe zapalenie skóry. Przepisała oczywiście jakieś maści na sterydach i powiedziała, ze nic już nie może zrobić. Mam przyjsć za 3 tyg. Ale My już nie poszliśmy do Niej. A leki oczywiście nic nie pomogły. Kazała mi dziecko kąpać w krochmalu a potem natłuszczać. Tak więc to było na tyle jezeli chodzi o kontakt z dermatologiem.
Dzisiaj wprowadziłam Patrycji buraczka i jak na razie nic więcej sie nie pojawiło:) martwi mnie tylko to, ze ona w takie upały bardzo mało pije:(((. Mogę Jej tylko dać do picia wodę:(
Pozdrawiam:))))
 
reklama
Zapomniałam sie zapytać. A jakeigo używasz kremu na słońce? Ja kupiłam Iwostin Solercin. Tylko, ze to mała tubeczka i dość droga.:( Kupiłam go dlatego, ze jest dla alergików.
 
Na słońce mam zwykły krem z filtrem 30 Ziajki.
A dermatologa też bym zmieniła. Ja akurat trafiłam na bardzo fajną i rozsądną babkę, bez potrzeby żadnych sterydów nie przepisuje, walczymy innymi sposobami, o większości z nich już Ci napisałam.
Co do picia - Łucja tylko cyc i woda, dziś pierwszy raz dałam jej trochę nektaru śliwkowego, ale zdecydowanie bardziej smakuje jej woda :)
 
Witam! Bylysmy u alergologa ale niestety wyszłyśmy z kwitkiem:(. Pani doktor powiedziala, ze nie da skierowania na testy bo to w przypadku 8 miesięcznego dziecka nie ma sensu no i dala mi do zrozumienia, ze szkoda pieniędzy z funduszu na moje dziecko. W dniu w ktorym byłysmy u niej Patrycja była prawie bez żadnych wysypów i zaczerwień a 2 dni potem wszytko jej znowu wylazło. Nie wiem czy to dlatego, ze odstawiłam elidel. Do jedzenia dawałam jej fasolkę i przez 3 dni bylo dobrze i wieczorem ten elidel odstawilam i na drugi dzien juz miala wysypkę. zaczela sie strasznie drapac i cala jest rozdrapana. Juz nie wiem co dac do jedzenia. Buraczka w sumie chyba dobrze przyjela ale tez jak odstawilam elidel to wysypka sie pojawila. Obecnie od 2 dni jest tylko na samym NUTRAMIGENIE. Czy jezeli ona ma tylko objawy skorne , nei ma kataru ani zaczerwienionych lzawiacych oczu to znaczy ze to tylko uczulenie od pokarmu? Nie wiem gdzie juz szukac przyczyny:((((. Proszę poradzcie mi cos!!!!!
 
Sylwia, bo u takich maluchów testy faktycznie nie dają 100% pewności i może nie tyle szkoda kasy z NFZ na Twoje dziecko, co szkoda je na darmo kłuć, jeśli i tak nie uzyskasz żadnego potwierdzenia.
Jeśli tylko na skórze to może to być uczulenie na pokarm albo równie dobrze jakieś kontaktowe np. na detergenty, w których pierzesz jej ubranka.
Najlepiej byłoby skonsultować się z naprawdę dobrym dermatologiem dziecięcym
 
Sylwia tak jak pisze Ankami testy robi się dopiero u 3-letnich dzieci bo wcześniej są one mało wiarygodne. Ja jestem z Krzysiem już od 4 lat pod opieką jednej pani alergolog i dopiero niedawno dała nam skierowania na testy.
 
reklama
Witam .Sylwia nie wiem czy cie pociesze ale mam taki sam problem. Moj synek ma 10m i nadal tylko nutramigen. Czasami to mi rece opadaja.I wszystko co mu podawalam to go uczulalo. Ja stosuje krem Protopik i czasami locoid. I staram sie trzymac ostra diete bo to jest jedyne wyjscie. Podaje jakis produkt czekam kilka dni - najczesciej po trzech dniach go wysypuje- i smaruje. Mieszkamy w Dublinie i tu u chinczykow zrobilismy testy alergiczne z wlosow. Za dwa tyg zobacze czy to mialo sens. Trzymaj sie.
 
Do góry