reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

Witam.
Od ponad 2 miesiecy walcze u mojej corci z czyms co przypomina AZS.Na poczatku pediatra sadzil ze to skaza bialkowa gdyz czerwone krosto-plamy mala ma tylko na twarzy.Zauwazylam ze te krostki nie maja wysieku a jak zaczynaja przygasac to skora sie ledko luszczy,Czy tak sie dzieje przy ASZ?

Probowalismy zmienic malej mleko gdyz jest na Nanie H.A na bebilon pepti ale po dwoch dniach mala sie zbuntowala i nie chciala jesc bebilonu.Byla tez proba wprowadzenie mleka sojowego ale mala po jednym lyku odmowila wspolpracy.Po Nanie ladnie przybiera na wadze, oddaje codzienie stolec oraz gazy.Wiec juz nie mam pojecia co dolega mojemu dziecku...

Tez zmiany na twarzy znikaja i po jakims czasie sie pojawiala tez na twazy ale w innym miesjcu jak idch dotykam to skora jest tam szorstka.Smaruje jej twarz Emolium krem specjalny, kapie ja w emulsji z tej samej serii i musze powiedziec ze np ten krem jest rewelacyjny.

A musze zaznaczyc ze mam w domu kota perskiego ale on byl u nas jeszcze przed tym niz zaszlam w ciaze i przez caly jej okres..
 
reklama
kot to niejest dobry pomysl zrezygnujcie z niego moja corka tez byla leczona na skaze miala obiawy takie same jak wy opisujecie pozniej okazalo sie ze to AZS.Lepiej zeby wasze dziecko niemialo AZS.Walka z ta choroba jest bardzo trodna ja juz czasami niemam sily.
 
nadulec to prawda przy tej chorobie to najlepiej zrezygnowac ze wszystkich zwierzat.

co za dziadoskie choróbsko,chciałabym aby wszystkim dzieciom ta choroba znikła-bidulki sie tak mecza:(( jak patrze na skóre mojego syna i na to jak sie meczy to co noc wyje:(, skóra staruszka normalnie. i lekarze nie wiedza jak z tym walczyc.mam nadzieje,ze we wrzesniu(skonczy 5lat)dopuszcza nas na odczulanie.spotkałam pare matek które to stosowały i im dzieciom znikło to dziadostwo:))
 
Witaj Emejj
Mój syn też ma azs.Masz rację z karmieniem piersią to jest chyba najbezpieczniejsze jak dziecko jest uczulone .Moj synek ma już prawie roczek i dalej karmie piersią dieta eliminacyjna jest okropna ,ale daje dobre efekty.niedawno próbowałam podawać dziecku Bebilon pepti bo boję sie ,że mam za mało pokarmu na potrzeby mojego skarba no i znowu zaczęłe się drapanie. Czy to możliwe,że bebilon może uczulać? Czasami już nie mam siły do tej alergii ,już nie daję rady mam tylko nadzieję ,że szybko mały z tego wyrośnie .My też stosujemy emolium do kąpieli i jestem zadowolona z niego bardzo a z kremów to maść witaminowa od jakiegoś czasu jest najlepsza ;-)
pozdrowionka
 
Emejj pediatra przepisała mi to mleko mówiła,że jest ono właśnie dla takich dzieci z alergią.Teraz sama nie wiem co robić karmie dalej piersią czekam na wizytę u alergologa ona może coś poradzi może nutramigen spróbujemy , może nie uczuli .mam taką nadzieję bo nie wiem jak długo dam radę karmić piersią, a jakieś mleko będzie musiał pić przecież ;-)
 
hej moja mała ma stwierdzone azs. pije nutramigen2 i dzięki SVR topialyse nie nawet jednej najmniejszej zmiany na skórze.wszytsko zeszło bezporotnie!!! teraz juz nawet nie samaruje jej skóra jest śliczna i gładka.
 
Do góry