reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Byłam na USG prywatnie i tamten lekarz się pomylił, totalnie się pomylił. Ja na widziałam, że on nie w tym miejscu mierzy, dla mnie tak jakby przypadkowo coś sobie mierzył. Nt 1,3 nie 2,3. PI w medianie, a nie przy górnej granicy. Prawdopodobieństwo 1:1050 czyli małe ryzykoryzyko. Głównie przez niską pappę i wiek jest takie jakie jest. Masakra.
 
reklama
Byłam na USG prywatnie i tamten lekarz się pomylił, totalnie się pomylił. Ja na widziałam, że on nie w tym miejscu mierzy, dla mnie tak jakby przypadkowo coś sobie mierzył. Nt 1,3 nie 2,3. PI w medianie, a nie przy górnej granicy. Prawdopodobieństwo 1:1050 czyli małe ryzykoryzyko. Głównie przez niską pappę i wiek jest takie jakie jest. Masakra.
To cudowna wiadomość!
Decydujesz się jeszcze na inne badania?
Dlaczego byłaś na badaniu na NFZ?
 
To cudowna wiadomość!
Decydujesz się jeszcze na inne badania?
Dlaczego byłaś na badaniu na NFZ?
Nie wiem jeszcze. Na Nifty nie za bardzo nas stać. Chyba kosztuje 2400. Nie wiem czy jest sens robić amniopunkcję. Byłam na NFZ na badaniu ze względu na wiek. Od 35 roku życia jest refundowane.
 
NT jest w normie mieści się w średniej statystycznej 95 centyla... Ja miałam 2,83 było pomiędzy 95-99 centylem.
Twoje NT jest w normie, jeśli coś wpłynęło na wynik, to nie NT a wyniki twojej krwi lub/i wiek.
 

Załączniki

  • IMG_20240301_091206.jpg
    IMG_20240301_091206.jpg
    222,8 KB · Wyświetleń: 30
Ostatnia edycja:
NT jest w normie mieści się w średniej statystycznej 95 centyla... Ja miałam 2,83 było pomiędzy 95-99 centylem.
Twoje NT jest w normie, jeśli coś wpłynęło na wynik, to nie NT a wyniki twojej krwi lub/i wiek.
No właśnie niestety nt wpłynęło (było dokładnie w 95centylu) i jeszcze PI w górnej granicy normy. Ale lekarz mierzył zupełnie w innym miejscu niż powinien. Na szczęście trochę się znam, więc widziałam, że źle mierzy i tego samego dnia zapisałam się prywatnie. Nt obliczone dobrze wyniosło 1,3. PI poniżej mediany. Pani doktor dodała do tego inne pomiary i z 1:46 zrobiło się 1:1050. Wyniki krwi wpisała z tamtego pomiaru. Pappa niestety niska: 0,52. Ale bhcg też nie wysokie 0,75
 
Samo NT nie podniosło by Ci tak bardzo ryzyka bo mieści się w wartościach prawidłowych, musiało być coś jeszcze naknocone w wynikach. Ważne że teraz masz prawidłowo wykonane badanie
 
Ilość DNA dziecka w krwi, niektóre testy nie podadzą wyniku przy niskiej frakcji, np poniżej 3,5% gdyż rośnie prawdopodobieństwo pomyłki. Według publikacji medycznych bardzo niska frakcja stanowiła główny odsetek błędnych wyników przeprowadzonych testów. Dlatego przy bardzo małym wyizolowaniu DNA dziecka należy powtórzyć pobranie krwi, o czym pracownia wykonująca badanie informuje.
 
Ostatnia edycja:
Moje wyniki. 35 lat. USG w granicach normy. NT 2,11.Ale wolne b-hCG to aż 10,595 MoM ( nie znalazłam na całym forum tak wysokiego wyniku) PAPP-A 0,450 MoM. Ryzyko Trisomi 21 wynosi 1:19. Zdecydowałam się na badanie mikromacierzy,ale jakoś nie mam już złudzeń że będzie ok. Badanie dopiero za dwa tygodnie. Jak funkcjonować do czasu wyników nie mam pojęcia. Trudno cokolwiek robić, natłok myśli i ogrom wylanych łez.
 
reklama
Asia441 a myślisz, że powinnam wykonać amniopunkcję. Genetyk mi mówiła, że teraz zaleca się wszystkim. Generalnie martwią mnie te niskie wyniki pappy.
 
Do góry