reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Znowu dzwoniłam...wyniki już są ale czekają na rozpieczetowanie przez lekarza i przekazanie położnym...będą oddzwaniać dzisiaj albo jutro, zero litości naprawdę
 
reklama
No to super wiadomości :) do mnie jak zadzwonili to tez nie chcieli nic powiedzieć, niby pani powiedziała żeby spokojnie wsiąść w auto i spokojnie przyjechac, ale pamietam jaki to byl stres... niby człowiek czeka jak na szpilkach na wyniki, a po naciśnięciu czerwonej sluchawki ja sie rozryczalam, ze to już, ze za chwilę wszystko będę miala na papierze... kto tego nie przechodził nie wie co to znaczy.
 
Ja jeszcze przed sobą mam około tygodnia oczekiwań... czy któraś z was robiła amniopunkcję na polnej? Jak wyglądał odbiór wyników? Na polnej czy w innej placówce? I czy oni umawiają odrazu do genetyka czy sama musze jakiegos poszukać?
 
Ja jeszcze przed sobą mam około tygodnia oczekiwań... czy któraś z was robiła amniopunkcję na polnej? Jak wyglądał odbiór wyników? Na polnej czy w innej placówce? I czy oni umawiają odrazu do genetyka czy sama musze jakiegos poszukać?

W warunkach szpitalnych masz rozmowę z psychologiem.Potem gdy byłam po wyniki (kariotyp prawidlowy)ale nie były opisane,.więc napisalam prośbę, aby wysłano mi je poczta i miałam rozmowę z genetykiem.Zostalam poinformowana, że prawidłowy wynik wyklucza trisomie 21, ale że amniopunkcja nie wykluczy wad typu inwersja, mikrodelecja itd. Krótka szybka rozmowa.
I to było tyle.

Wiem, że dziewczyna, która miała zły wynik (zespół Patau) była umówiona do genetyka, który poinformowal ja o wadzie, o możliwych wyjściach (terminować, urodzić i zatrzymać, urodzić i oddać) i wypisał skierowanie na terminacje.

Na Polnej na wynik czekałam 6tygodni, lato było upalne i był problem z namnozeniem komórek w hodowli.
 
Ostatnia edycja:
Witam nie wiem czy na stronie babyboom jest grupa na temat badania cukru w ciąży mam wyniki ale nie wiem czy są one dobre proszę i napisać czy mam się o co martwić czy jednak nie ,wiem że to nie jest grupa na temat glukozy ale do jutra chyba oszaleje
20181030_181440.jpg
 

Załączniki

  • 20181030_181440.jpg
    20181030_181440.jpg
    39,8 KB · Wyświetleń: 1 432
reklama
Dziewczyny byłam dziś na usg połówkowym i wszystko jest ok A biurokracja z odbiorem wyników amniopunkcji jest przerażająca.
Piszę, bo moje maleństwo miało NT 5,7 - więc dla kogoś może to będzie pocieszenie, że te statystyki są do d....
Sam lekarz mi dziś powiedział, że wg niego lepiej by było tego testu pappa i przezierności nie robić, mniej stresu dla pacjentek i niego, skoro wykonuje te usg prenatalne i jest świadkiem dramatów, przeżyć i płaczu kobiet w ciąży.
Dzięki, że jesteście, za wsparcie
Jak dostanę wyniki amniopunkcji napiszę. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za pomyślne wyniki
 
Do góry