reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam
Mam 25 lat i jestem w 20 tyg. ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża. Na pierwszych badaniach prenatalnych wyszło że przezierność karkowa podwyższona 4,1 kość nosowa obecna. 2 tygodnie przed badaniem byłam dość mocno przeziębiona. Z badań krwi wynikło ryzyko ZD 1:6 zaproponowano mi amniopunkcje, nie zdecydowaliśmy się z mężem na nią. Kilka dni temu miałam wykonane drugie badania prenatalne przezierność karkowa w normie natomiast brak kości nosowej reszta prawidłowa. Podczas badania Pani doktor stwierdziła że sa trudne warunki do badania mała nie chciała się ułożyć na wynikach napisano trudne warunki techniczne echigenicznosc takanek. Zaproponowano nam ponownie amniopunkcje tym razem z mężem sie zdecydowaliśmy mamy już dość tego straszenia i ten niepewności 26.04 mam amniopunkcje i po mimo wyniku wiem że dziecko urodze i wychowam bo już je bardzo kochamy ale chcemy się ewentualnie przygotować najgorsze. Bardzo się stresuje ciągle tylko czytam fora i szukam kobiet z podobnym ryzykiem ale większość to 1:40 1:100 a ja1:6. Przeraża mnie to jeszcze bardziej
:-( :-(
 
reklama
u mnie dzis 20t6d . Kurcze poł ciąży za mna, kiedy to zleciało!
Dzis maz odebral wyniki juz z amnio te calkowite i mamy 46 XX :)

Adell nie martw się tak tym nt. Mi na polowkowych (tam gdzie mialam amnio robione) pani powiedziala, ze jesli amio wyjdzie prawidlowa, to te poprzednie parametry ktore byly niepoprawne mogły tak zostac zinterpetowane zaleznie od sprzetu, dokaldnosci lekarza ktory badal itp.
 
u mnie dzis 20t6d . Kurcze poł ciąży za mna, kiedy to zleciało!
Dzis maz odebral wyniki juz z amnio te calkowite i mamy 46 XX :)

Adell nie martw się tak tym nt. Mi na polowkowych (tam gdzie mialam amnio robione) pani powiedziala, ze jesli amio wyjdzie prawidlowa, to te poprzednie parametry ktore byly niepoprawne mogły tak zostac zinterpetowane zaleznie od sprzetu, dokaldnosci lekarza ktory badal itp.


justus ja mialam 1:17. ja robilam amniopunkcje, bo nie wiedzialam na co sie zdecydujemy, zwlaszcza ze u mnie w rodzinie byly osoby z ZD - jesli by to bylo lekkie uposledzenie to zycie tej osoby jest dosc normalne, ale nie daj Boze takie glebokie uposledzenie z dodatkowymi wadami (to akurat w mojej rodzinie) i naprawde ciezko by nam bylo podjac decyzje, zwlaszcza ze wiem jak wygląda kwestia lekarzy, roznych komisji lekarskich itp. w Plsce to naprawde ciezka sprawa;/. Ale pocieszę Cie:

na wyniki z krwi maja wplyw: leki hormonalne, infekcje, w tym przeziebienie tez, leki typu luteina, duphastan (?), i w przypadku..hmm..podwyzsoznego bialka w tescie z krwi - plec zenska. Poza tym to ze masz ryzyko 1:6 to znaczy że na 6 kobiet w twoim wieku z identycznymi parametrami biochemicznym jedna urodzi chore dziecko, więc i tak możesz być jedną z 5 mam ze zdrowym maluszkiem:)

Jesli macie pieniadze, to wykupcie metode fish(ok.1000zł?) i w ciągu 3-5 dni bedziecie miec wyniki, bo tak to 3 tygodnie okolo czekania moga naprawde..załamać:/.
 
panika1989
Ja właśnie biorę bromergon bo miałam podwyższona prolaktyne przed zajściem w ciąże. Jak się okazało że jestem w ciąży mój lekarz prowadzoncy kazał mi zażywać ćwierć tabletki i w sumie zapomniałam na pierwszych badaniach napisać o tym w wywiadzie..... I na badaniach wyszło że jest to dziewczynka
A jahj amniopunkcja jest na NFZ to trzeba płacić za Fish?
 
Justys7775
U mnie mniejsze prawdopodobieństwo ale stres ogromny, miałam amnio tydzień temu i czekam na wyniki
Minął tydzień i czekanie zaczyna naprawdę ki doskwierać ale ten lekarz ze szpitala jakoś był sceptyczny do fisha i nie zrobiłam ( nie wiem dokładnie czemu) ale czekanie dość wykańcza
Dziś miałam swojego lekarza wiec bynajmniej widziałam ze dzidzia Ok ( bałam się komplikacji po amnio ) także o tyle jestem już spokojniejsza ze pierwszy tydzień za mną

Ogromnie trzymam kciuki za was!
Tu dzieczyny tez pisały o wysokich prawdopodobieństwach i wyniki je uspokajały , mam nadzieje ze będziesz w tej szczęśliwej 5 tce!
 
Witam
Mam 25 lat i jestem w 20 tyg. ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża. Na pierwszych badaniach prenatalnych wyszło że przezierność karkowa podwyższona 4,1 kość nosowa obecna. 2 tygodnie przed badaniem byłam dość mocno przeziębiona. Z badań krwi wynikło ryzyko ZD 1:6 zaproponowano mi amniopunkcje, nie zdecydowaliśmy się z mężem na nią. Kilka dni temu miałam wykonane drugie badania prenatalne przezierność karkowa w normie natomiast brak kości nosowej reszta prawidłowa. Podczas badania Pani doktor stwierdziła że sa trudne warunki do badania mała nie chciała się ułożyć na wynikach napisano trudne warunki techniczne echigenicznosc takanek. Zaproponowano nam ponownie amniopunkcje tym razem z mężem sie zdecydowaliśmy mamy już dość tego straszenia i ten niepewności 26.04 mam amniopunkcje i po mimo wyniku wiem że dziecko urodze i wychowam bo już je bardzo kochamy ale chcemy się ewentualnie przygotować najgorsze. Bardzo się stresuje ciągle tylko czytam fora i szukam kobiet z podobnym ryzykiem ale większość to 1:40 1:100 a ja1:6. Przeraża mnie to jeszcze bardziej
:-( :-(
Cześć :)
Bardzo dobrze, że napisałaś bo tutaj jest dużo dziewczyn które dają wsparcie .
Dobrze że zdecydowaliście się na amniopunkcję bo będziesz miała spokojną resztę ciąży . U mnie nt 5 mm, więc jeszcze większe niż u Ciebie .
Szczerze mówiąc pierwszy raz czytam żeby na pierwszym usg kość nosowa była obecna a na drugim już nie , mała na pewno źle się ułożyła i to dlatego .
Wiem że to wcale nie jest łatwe ale spróbuj się nie martwić , 26 już tuż tuż .
I jeśli chodzi o fisha to tak trzeba dodatkowo zapłacić , u mnie było to 650 zł i nie żałuję ani złotówki bo wynik miałam 3 dni po amnio a pełne wyniki po 3 tygodniach więc różnica w czasie spora . A amnio miałam na NFZ .
 
@panika1989 jeszcze raz serdecznie gratuluję zdrowej córeczki :)
I dziękuję za wsparcie :)
U mnie dzisiaj 20t1d i też nie mogę uwierzyć że to już połowa :) mały tak się rusza że jak tylko to czuje to płakać mi się chce ze szczęścia :)
Teraz takie kopniaki sprzedaje że nawet mój partner już poczuł :) nie mógł uwierzyć że to mały już ma tyle siły , cudowne chwilę :)
 
Panika gratulacje.

Adell trzymam kciuki za jutro.

Justus ja miałam 1:11 nt ok. biochemia słaba. Cieszę się że zrobiliśmy Amino to spokojniejsza jestem. 26 za kilka dni. A pozostałe parametry jak wyszły? Wielkość dziecka, serduszko?
Może idź do innego lekarza i nie pokazuj pappa. 20 tydz to połówkowe. Źle warunki to słaby tekst.
Ja też byłam przeziębiona przed pappa i wyniki słabe z krwi. Z pappa poszłam do innych lekarzy ale każdy sugerował się tym wynikiem i też woleli powiedzieć że dziecko się rusza.. dlatego zdecydowaliśmy na Amino.
Będzie dobrze. Trzymamy kciuki
 
Ostatnia edycja:
Panika gratulacje.

Adell trzymam kciuki za jutro.

Justus ja miałam 1:11 nt ok. biochemia słaba. Cieszę się że zrobiliśmy Amino to spokojniejsza jestem. 26 za kilka dni. A pozostałe parametry jak wyszły? Wielkość dziecka, serduszko?

Jedynie jeszcze wyszło że zastawki na tym samym poziomie ale Pani doktor powiedziała że to nie jest niepokojące że serduszko dopiero w 30 tyg. Można lepiej ocenic. A tak to wszystko szczelne przepływy prawidłowe mała wielkościowo super waży już 365 g i strasznie się wierci w brzuchu ☺️
 
reklama
justus jak sie zwawo rusza to dobry znak, to tez mi powiedziala Pani doktor. Ze nie zawsze, ale zazwyczaj dzieci z ZD itp są bardziej hmm.. no nie tak zwawe.

U mnie tez w 13 tygodniu fala wstecna na zastawce, w 19t6d na polowkowych serduszko bylo dosc duze, wszystko posprawdzane na porzadnym sprzecie i jest okej, kosc nosowa sie pojawila bo nie zawsze sie wyksztalca od razu, No a ide na kolejne w 30 tc, zeby sie upewnic ze na pewno wszystko okej na tym etapie. i że czesto 50% dzieci ma jakies "Wady serca" widoczn eniby na usg, ale one potem zanikaja jak serduszko bardziej sie rozwinie.
 
Do góry