reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Super Adell :) Bardzo się cieszę, że wszystko jest dobrze :)

Jusus, głowa do góry, choć wiem, że nie jest wam łatwo, to dobrze robicie idąc na amniopunkcję. Trzymam kciuki i wierzę, że wynik będzie dobry.

Ja dziś byłam na kontrolnej wizycie u lekarki prowadzącej. Też wszystko jest dobrze. Ostatnio nie czuję się jak bym była w ciąży, więc znowu pojawiły się negatywne myśli (chyba taka moja natura). Ja połówkowe mam 17 maja.
 
reklama
Super Adell :) Bardzo się cieszę, że wszystko jest dobrze :)

Jusus, głowa do góry, choć wiem, że nie jest wam łatwo, to dobrze robicie idąc na amniopunkcję. Trzymam kciuki i wierzę, że wynik będzie dobry.

Ja dziś byłam na kontrolnej wizycie u lekarki prowadzącej. Też wszystko jest dobrze. Ostatnio nie czuję się jak bym była w ciąży, więc znowu pojawiły się negatywne myśli (chyba taka moja natura). Ja połówkowe mam 17 maja.

Ewelina a co cię tak martwi? Jaka miałaś historie ze miałaś amnio? Przepraszam ale nie ze wszystkim jestem na bieżąco ;)
 
Ewelina a co cię tak martwi? Jaka miałaś historie ze miałaś amnio? Przepraszam ale nie ze wszystkim jestem na bieżąco ;)

Nie miałam amnio. Trafiłam na to forum po pierwszym usg prenatalnym (początek 12 tyg.), gdy lekarz stwierdził, że kość nosowa jest słabo uwapniona, reszta parametrów ok, w tym nt 1,3 mm. Po tygodniu miałam zrobić drugie usg, jeśli kość będzie widoczna - to dobrze, jeśli - nie i ewentualnie gorszy wynik pappa, wtedy dostała bym skierowanie na amnio. Po tygodniu okazało się, że kość nosowa jest, pappa i wolne bhcg wyszło dobrze, a ryzyko zd zostało określone na ok. 1:8000, pozostałe wady 1:200000. Mogłam jeszcze zrobić nifty, lub panoramę, ale jednak nie zdecydowałam się. Na forum zostałam, czytam Wasze wpisy i mocno trzymam kciuki za nas wszystkie.

Co do źródła moich lęków - jestem po jednej ciąży obumarłej. W tej ciaży na początku duży krwiak podkosmówkowy, słabe niektóre parametry immunologiczne, masa leków na podtrzymanie. Teraz oby szczęśliwie do rozwiazania :)

Poza tym to chyba jedyne forum, jakie udało mi się czytać, gdzie dziewczyny dają tak dużo wsparcia i zrozumienia :)
 
@Adell1994 super wiadomość. A powiedz czy doktor na polowkowych dokonywał Ci pomiaru fałdu karkowego NF?
Kiedy będziesz miała echo?
Tak mierzył i wyszło 6,6 mm i powiedział że w tym tygodniu to norma i że Tym się nie martwimy :)
Na echo dał mi dzisiaj skierowanie do Wrocławia ale chyba poszukam czegoś bliżej mojego miejsca zamieszkania . Jutro będę dzwoniła i popytam na kiedy terminy :)
 
Dziewczyny dziękuję za wsparcie :) naprawdę dobrze, że można się dzielić swoimi obawami z osobami które rozumieją przez co się przechodzi .

@ewelina6683 a ruchy już czujesz ?
Bo ja od kiedy czuje to jestem o wiele spokojniejsza :) też miałam chwilami czarne myśli że może coś tam nie tak u małego a ja nawet o tym nie wiem . Ale trzeba wierzyć że wszystko jest dobrze i jak najmniej się stresować ;)
 
Rewelacyjne wiadomości!!!! Super! Trudno by było lepiej:)
A echo jak trzeba to rób, a my dalej trzymamy kciuki

Tez mam nadzieje ze jak przyjdą wyniki to będę mogła się pochwalić ze wszystko Ok [emoji123]ech to czekanie

No lekarz kazał zrobić echo więc oczywiście zrobię :) ale już mam takie przeczucie że nic więcej złego nas nie spotka :)

Na pewno wszystko będzie dobrze , ja trzymam mocno kciuki za was i modlę się codziennie :) musi być dobry wynik :)
 
Ewelinko cieszę się ze okazało się ze macie tak małe prawdopodobieństwo i mogłaś uniknąć amnio
Cieszę się ze zostałaś z nami i dopingujemy nas, a my możemy wesprzeć ciebie , mi tez ta grupa „ robi dobrze” bo nawet na mamusiach wrześniowych ( mimo iż cudne dzieczyny i tez dopingują) to maja swoje życie i swoje dylematy, a tu zawsze jest ktoś kto pomoże :)
Jak dołączyłam to dużo dziewczyn pisało ale akurat odbierały wyniki i się cieszyły wspólnie ci tez było super bo podniosło mnie na duchu ale pomyślałam czy jak jest u nich Ok to czy wejdą tu jeszcze odpisać zagubionym w leku ... ale tu zawsze ktoś jest.
Dziewczyny się nawet modlą, za co jestem ogromnie wdzięczenia, bo ja nie potrafię
Wiem tez ze jak dostanę wyniki ( oby dobre!!) to wejdę tu zajrzeć czy ktoś potrzebuje mojego wsparcia- to ogromnie ważne
Wracając do tematu leku, to po stracie dziecka napewno leki są większe... ja pierwsze donosiłam o skubaniec ma już 9 lat a w tej ciąży mam znacznie więcej lęków.
Na początku bałam się ze się nie utrzyma, drżałam między wizytami, a jak zakończyłam 1 trymestr to na prenatalnych ta cholerna przeciętność, brak możliwości oceny kości nosowej i po pappie wyszło 1:236
Stracha miałam takiego przed amnio ze szok!!! W sumie o wyniki to już się jiecierpliwie ale mam dobre przeczucia( czym się tez martwię , bo często jak się nie martwię to się coś knoci) ale przecież strach Noe zabezpiecza przed niczym
Staram się być spokojna i nie wprowadzać nerwowej atmosfery, tygodnie lecą szybko w pracy a w weekend Komunia wiec w pn mina 2 tyg i liczę ze wynik się pojawi, jeśli nie... to kolejny tydzień
Wściekła jestem ze fisha nie wzięłam ale jakoś tak mnie ogłupił ten szpital ze jak lekar burknął ze to nie ma sensu to machnęłam ręka a tu wszystkie zadowolone z fisha!
Cóż- nigdy nie byłam cierpliwa wiec teraz ćwiczę te „ cnotę” ;)

Dziewczynki! WsYstkim wam i sobie także życzę spokoju w głowie :) jak najmniej leków i dużo radości z ciąży!

Dziekije za wsparcie :)
 
reklama
Tak mierzył i wyszło 6,6 mm i powiedział że w tym tygodniu to norma i że Tym się nie martwimy :)
Na echo dał mi dzisiaj skierowanie do Wrocławia ale chyba poszukam czegoś bliżej mojego miejsca zamieszkania . Jutro będę dzwoniła i popytam na kiedy terminy :)

@Adell1994 w którym dokladnie tyg ciazy jesteś?
Z umawianiem się na echo nie zwlekaj bo może będziesz musiała troszkę poczekać na wolny termin. Pamiętaj
żeby tylko wybrać zaufanego lekarza.
Teraz możesz już odetchnąc i zacząć spokijnie cieszyć się ciążą.
 
Do góry