reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Właśnie wróciłam z USG i echokardiografiiw 21 tygodniu i wszystko jest w najlepszym porządku!! Cała akcja z podwyższoną przeziernością NT=3,2 była niepotrzeba. No ale wiemy to dopiero teraz. Powiedzieli, że nie ma żadnych powikłań po amniopunkcji, stan wód płodowych dobry, nie poroniłam, nóżek końsko-szpotawych też nasz Synuś nie ma. Z jaką ulgą przystępuję już tylko do cieszenia się moją ciążą!!!!!! Życzę wszystkim przyszłym mamom tego samego uczucia!
 
reklama
ja rowniez zycze wszystkim zdrowka :-) malo stresu :-D
a odpowiadajac na pytanie, to mysle ze trzeba robic, bo trzeba sobie i dziecku pomagac :cool2:
 
ja do wszystkich, ktorzy sie zastanawiaja..
U mojej dzidzi w 12 tyg nt wyszlo 2,9. Reszta w porzadku ( kosc nosowa i inne parametry prawidlowe) Lekarz prowadzacy wyslal nas na test Pappa. Na usg do testu Pappa nt wyszlo 2,7. Sam wynik testu Pappa wyszedl super. Trisomia 21 -1:14288, reszta trisomii podobnie. Lekarz wykonujacy test Pappa powiedzial, ze jest super i mam dac sobie spokoj z amnio. Gdy poszlam skonsultowac wyniki z lek. prowadzacym uslyszalam, ze to tylko test Pappa ( wiec po co zostalam skierowana?) i zaleca amniopunkcje.. Zwatpilam i udalam sie do dra Roszkowskiego. Opinia Roszkowskiego byla taka, ze test Pappa zostal zrobiony niepotrzebnie i zaleca amniopunkcje i sam mi ja zrobi. Aktualnie czekam do poniedzialku na zabieg... Opisalam swoj przypadek, bo dr Roszkowski to podobno autorytet i moze jego opinia przyda sie osobom, ktore nie sa zdecydowane i nie wiedza co robic.. Dodam tylko, ze i lekarz prowadzacy i lekarz wykonujacy test Pappa maja opinie dobrych specjalistow i dr Roszkowski sie dziwil, czemu tak zawalili sprawe z tym testem.
Zycze sobie i innym powodzenia, oby podwyzszonych NT bylo jak najmniej..
 
Dr Roszkowski zaleca amniopunkcję właściwie każdemu, a przy zabiegu jest stadko studentów. Kobieta staje się "materiałem" do badań.
 
Witam, ja też jestem "amniopunkcjową" przyszłą mamusią. Jako, że ciąża jest mnoga dostałam skierowanie na badania prenatalne. USG wyszło dobrze, test PAPP-A już nie. Od razu skierowanie na amniopunkcję. Zdecydowałam się. Decyzji nie żałuję - mam pewność, że dzieciaczki są zdrowe (napewno pod względem genetycznym) i że to chłopcy (to akurat nie jest główny argument robienia amniopunkcji - żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał). Samo badanie trwało ok 10 minut. Mimo braku jakiegokolwiek znieczulenia nie czułam specjalnie bólu. Okres oczekiwania - ponad 3 tyg. jest okropny. I to jedyne złe wspomnienie z badania - trwająca niepewność.
 
witam dziewczyny!!!
u mojego maluszka w 12 tygodniu stwierdzono obrzęk karku NT=5:szok: !!! kosc nosowa jest.dostałam skierowanie na badania prenatalne chociaz mam dopiero 30 lat. po usg genetycznym załamałam sie bo okazało się że jest dodatkowo ogólny obrzek płodu!!!po usg ryzyko dla trisomii 21, 18 i 13 wynosiło odpowiednio 1:13, 1:50,1:20 :-(w ostatnim tygodniu odebrałam wyniki testu PAPP-a i jest zły co gorsza te ryzyka teraz wyszły odpowiednio 1:33, 1:2 !!! i 1:5 !!!:szok: W srodę 15.06 mam wyznaczona amniopunkcje i na wyniki podobno bede czekac 2 tygodnie ale robimy dodatkowo płatny TEST FISH który da nam wstępne wyniki po 48 godzinach.
wiem ze bedziemy mieć córeczkę i najgorsze jest to ze te wszystkie świnstwa przeważnie trzymaja sie dziewczynek!!!:-(
 
monikab80 - wiem, że Ci teraz ciężko, ale trzymaj się, jeszcze nic nie jest przesądzone - bądź dobrej myśli!! Trzeba w to wierzyć! Trzymam kciuki, żeby amnio się udała i wynik wykluczał wszelkie choroby!! Daj znać jak będzie po wszystkim.
 
reklama
Do góry