reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

znalazlam na tej stronie: Fald karkowy - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl odpowiedz od niby specjalisty? Fałd karkowy mierzy się około 22 tygodnia ciąży, norma wynosi do 6mm. Jest to grubość fałdu skórnego w okolicach karku płodu, jego pogrubienie może świadczyć o aberracji chromosomalnej u płodu. Amniopunkcje wykonuje sie podobno najpozniej do 19 tyg. Ja na Twoim miejscu nie szukalabym informacji w sieci, tylko udala sie rzeczywiscie do specjalisty.. Jezeli jestes z wwy polecam dr roszkowskiego.
trzymam kciuki i pozdrawiam
 
reklama
mms dzięki za link- chyba nawet go czytałam, ale od badania to przeczytałam tyle tego, ze zgłupiałam. Niestety nie jestem z Wawy, więc dr Roszkowski odpada... Nie wiem po prostu co mam o tym wszystkim myślec- najpierw idealne wyniki badań w 12 tygodniu, a teraz nagle tak bardzo pogrubiony ten fałd... Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać do wtorku na opinię drugiego lekarza. Jeszcze raz dzięki za pomoc!
 
czesc Dziewczeta,
mam pytanie, gdzie wWarszawie, lub Łodzi robia przy amnio test FISH-a.
Bardzo proszę o pomoc, bo nie moge nigdzie znalezc informacji.
thx:)


ja własnie miałam robioną amniopunkcje w łodzi na Ciesielskiej 8 i mozna było zrobic Fisha koszt samego testu 1200zł na amnio miałam skierowanie. mnie ona bolała bo miałam mało wódpłodowych i nie wystarczyło ich na FISHA boprzy amnio pobieraja 20 ml a mnie tylko 13 ml sie udało przy dwóch wkłuciach. niewiem tylko czemu nie dostałam znieczulenia miejscowego. pewnie gdyby wód było wiecej nie bolałoby.
wiem że próbke gdzies wysyłaja do laboratorium genetycznego i po dwóch dniach sa wyniki Fisha
 
Ostatnia edycja:
Madzilka domagaj się dokładnego sprawdzenia serduszka maluszka, bo powiększony fałd karkowy występuje też często przy wadach serca. U mojego synka do końca nie zdiagnozowali wady serca, nawet po porodzie po pierwszym echo serca wydawało się, że wszystko jest w porządku. Dopiero na drugim kontrolnym echu przed wypisem do domu wyszło ASD i VSD.
 
kacha_wawa dzięki za podpowiedź, sama bym na to nie wpadła. Wprawdzie miałam serduszko badane i nie wyszły żadne nieprawidłowości, ale będę cisnąć o to. Niestety badanie będę miała dopiero za tydzień, ale u jednej z najlepszych ginek w moim mieście (przynajmniej takie o niej chodzą głosy). Teraz tylko uzbroić się w cierpliwość..
 
Astoria7
Jestem ze Śląska, amnio miałam w Feminie w Katowicach, możliwości FISHa tam chyba nawet nie było - nikt mnie nie poinformował o takiej możliwości. O Fishu powiedziała nam pani genetyk jak byliśmy przed amnio na konsultacji w GENOMie w Rudzie Śląskiej. Ale i tak go nie chciałam, stwierdziłam, że co będzie to będzie, przeczekam te parę dni więcej, a będę bogatsza o 900zł, a amnio zrobię w Feminie u lekarza, który robił mi USG i nie będę się przenosiła do innego ośrodka. W Feminie powiedział ten lekarz, że 7 lat robi amnio i nie miał żadnego przypadku powikłań, więc mnie tym przekonał. Zabieg był zrobiony bardzo sprawnie i szybko. Wynik miałam po 2 tygodniach i jednym dniu.
 
cześć dziewczyny
ja dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej po amnio. nadal mam bezwodzie czyli bez zmian- stan z dnia amnio. żadnych powikłań po amnio nie ma a podobno gdyby coś sie działo to w ciągu tygodnia a mnie dzisiaj akurat mija. Mała żyje i ciesze się ogromnie bo prawde mówiac jechałam już po najgorsze wieści. w przyszłym tygodniu beda wyniki juz nie mogę się doczekac.
 
cześć dziewczyny
ja dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej po amnio. nadal mam bezwodzie czyli bez zmian- stan z dnia amnio. żadnych powikłań po amnio nie ma a podobno gdyby coś sie działo to w ciągu tygodnia a mnie dzisiaj akurat mija. Mała żyje i ciesze się ogromnie bo prawde mówiac jechałam już po najgorsze wieści. w przyszłym tygodniu beda wyniki juz nie mogę się doczekac.

moco trzymam &&&&& żeby wszystko było ok
 
reklama
Do góry