reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny, mam zagwostkę:
- USG idealne (potwierdzone u dwóch lekarzy)
- biochemia (Pappa 0,52 MoM, Beta 3,5 MoM)
co dało słaby Pappa dla t21: 1: 67

Harmony - OK

Robiłybyście amnio? :(
 
reklama
No mi moja ginekolog dała zaraz jak zobaczyła wyniki z krwi odrazu skierowanie na amnio i drugie prenatalne ani się nie pytała czy chce i uspakaja mnie że ma pacjentki co wyniki z krwi wychodzą źle A potem się okazuje że jest wszystko ok i też tego się trzymałam jak zobaczyłam wynik że jest wszystko ok to byłam w siódmym niebie A jak dziewczynka no to w ogóle wszyscy szczęśliwi są

Basia, a mam pytanie - czytalam o twojej historii- w sumie podobna do mojej... Czemu nie robilas nipt, tylko od razu amnio? Ja sie caly czas bije z myślami.
 
Basia, a mam pytanie - czytalam o twojej historii- w sumie podobna do mojej... Czemu nie robilas nipt, tylko od razu amnio? Ja sie caly czas bije z myślami.
Mi mój genetyk powiedział tylko o amnio bo na kasę chorych bez płatne mówił mi też o pobraniu krwi które kosztuje 2 tys ponad dla mnie w tym momencie nie realne bo brak funduszy wiec robiłam amnio na NFZ
 
Mi mój genetyk powiedział tylko o amnio bo na kasę chorych bez płatne mówił mi też o pobraniu krwi które kosztuje 2 tys ponad dla mnie w tym momencie nie realne bo brak funduszy wiec robiłam amnio na NFZ

Czyli genetyk traktował na równi test z krwi z amnio, jak dobrze rozumiem? (jeszcze nie bylam z tym wszystkim u genetyka...), na razie ginekolodzy mnie uspokajaja, ze jak Harmony (test z krwi( jest OK, to naprawde jest wszystko OK.
 
Cześć, czytam ten wątek od poniedziałku i niestety nadszedł czas na mnie :(
Wiek:25
CRL: 65mm
NT: 2,5mm
Fb-hcg: 1,745MoM
Papp-a: 0,478MoM

Ryzyko t21: 1:163

Zdecydowaliśmy tylko na NIFTY. Mam nadzieje, ze to dobry wybór i da nam spokojny sen....
 
Cześć, czytam ten wątek od poniedziałku i niestety nadszedł czas na mnie :(
Wiek:25
CRL: 65mm
NT: 2,5mm
Fb-hcg: 1,745MoM
Papp-a: 0,478MoM

Ryzyko t21: 1:163

Zdecydowaliśmy tylko na NIFTY. Mam nadzieje, ze to dobry wybór i da nam spokojny sen....

Zazdroszczę niskiej bety :(( a propos NT - wg mnie warto iść do jeszcze jednego lekarza na USG (mój się pomylił o 0,5 mm... - kolejny badał przezierność 4 razy i za każdym razem niższa o 0,5 mm).
 
reklama
Właśnie z krwi mi powiedział genetyk że nie jest tak pewne jak amino że lepiej zrobić amino bo to ma 99.99% wychodzi wiarygodne A z krwi jest miej jakoś 98% czy jakoś tak więc wolałam zaryzykować i zrobić amnio
 
Do góry