reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć dziewczyny,
Od paru dni Was podczytuję, przeczytałam wątek od marca tego roku, mam zamiar nadrobić początki, ale stwierdziłam,że muszę się odezwać..
Mam 31 lat, jutro zaczynam 15 tydzień ciąży, a w środę mam amniopunkcję. Moje wskazania to duża przezierność karkowa u maleństwa, co daje ryzyko 1:35, skorygowane po testach z krwi na 1:100... Boję się strasznie, od paru dni mam problemy ze snem, radzę sobie czytając Was oraz sprzątając- wczoraj wymyta lodówka, dzisiaj wyprasowane ciuszki dla synka (2-latka) na ponad tydzień, żebym miała komfort psychiczny..Miałam juz fazę rozpaczy, potem zaprzeczenia, potem juz pogodziłam się z tym wszystkim, aż doczytałam wczoraj,ze jedna z Was straciła ostatnio dzieciątko. Agu..la - głęboko współczuję. Dużo miłości dla Ciebie. I spokoju.
Będzie dobrze ja jestem po amnio jutro będzie 7 dni po amnio maluszek ma się dobrze też tak miałam 2 dni rozpaczy ale uznałam później że nie ma co na zapas się zamartwiac bo dzidziuś to czuje o dużo czytałam i uznałam że Jesli usg jest ok to i też tak będzie ja jeszcze mniej więcej 3 tygodnie i się dowiem jakie wyniki wyszły z amnio
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Od paru dni Was podczytuję, przeczytałam wątek od marca tego roku, mam zamiar nadrobić początki, ale stwierdziłam,że muszę się odezwać..
Mam 31 lat, jutro zaczynam 15 tydzień ciąży, a w środę mam amniopunkcję. Moje wskazania to duża przezierność karkowa u maleństwa, co daje ryzyko 1:35, skorygowane po testach z krwi na 1:100... Boję się strasznie, od paru dni mam problemy ze snem, radzę sobie czytając Was oraz sprzątając- wczoraj wymyta lodówka, dzisiaj wyprasowane ciuszki dla synka (2-latka) na ponad tydzień, żebym miała komfort psychiczny..Miałam juz fazę rozpaczy, potem zaprzeczenia, potem juz pogodziłam się z tym wszystkim, aż doczytałam wczoraj,ze jedna z Was straciła ostatnio dzieciątko. Agu..la - głęboko współczuję. Dużo miłości dla Ciebie. I spokoju.


Miałam ryzyko 1:57 skorygowane. Moja coreczka ma.kariotyp.prawidlowy.
Myślałam ,że po zabiegu stres że mnie zejdzie, ale.oczekiwanie na wyniki okazało się dużo gorsze, a czekałam 6 tygodni - po 4 już wiedziałam, że najprawdopodobniej nie ma ZD.
Jeśli masz możliwość weź FISHa - wynik będzie dużo szybciej i pozwoli zaoszczędzić Ci nerwy. Ja czułam się jak w amoku przez te tygodnie od odebrania wyników testu do listu z laboratorium.
 
Hej teraz pytanie z innej beczki czy mieliście coś takie w ciąży wilgotność pochwie to się leczy co to może być bo siedzę siedzę i nagle czuje mokro ale to wygląda jak np przy współżyciu robi się mokro ale bez lepkiego i koloru to nie ma żadnego niepokojącego typu brązowy kolor lub różowy
 
Ostatnia edycja:
Jeśli masz możliwość weź FISHa - wynik będzie dużo szybciej i pozwoli zaoszczędzić Ci nerwy. Ja czułam się jak w amoku przez te tygodnie od odebrania wyników testu do listu z laboratorium.

Bardzo cieszyłam się z Twojego wyniku, gratuluję córeczki. Choć nie do końca finansowo możemy sobie pozwolić na FISHA, to mimo wszystko decydujemy się na niego. Na początku myślałam,ze dam radę wytrzymać te 4 tygodnie, ale potem jak pojawiły się problemy ze snem to stwierdziłam,ze to nie na moje nerwy. Następnie doczytałam forum właśnie i widzę,ze chyba wszystkie dziewczyny zalowaly, ktore nie wziely szybszego wyniku.

Martwię się strasznie,bo na razie z tego co wyczytałam to poprawne wyniki są u tych dziewczyn, u których Pappa nie wychodziła, a USG było w porządku. U mnie na odwrót :(
 
Basiu, czy Ty jesteś z woj. śląskiego? Dobrze kojarzę? Bo chyba taka Twoja wypowiedź mi mignęła, jeżeli tak, to gdzie robiłaś amniopunkcje?
 
Bardzo cieszyłam się z Twojego wyniku, gratuluję córeczki. Choć nie do końca finansowo możemy sobie pozwolić na FISHA, to mimo wszystko decydujemy się na niego. Na początku myślałam,ze dam radę wytrzymać te 4 tygodnie, ale potem jak pojawiły się problemy ze snem to stwierdziłam,ze to nie na moje nerwy. Następnie doczytałam forum właśnie i widzę,ze chyba wszystkie dziewczyny zalowaly, ktore nie wziely szybszego wyniku.

Martwię się strasznie,bo na razie z tego co wyczytałam to poprawne wyniki są u tych dziewczyn, u których Pappa nie wychodziła, a USG było w porządku. U mnie na odwrót :(


Ja też byłam pewna że po zabiegu te 3tyg zleca szybko.A codziennie było gorzej W zasadzie od 19 TC to był dramat, bo pojawił się brzuszek i wszyscy zaczęli gratulować, a ja miałam ochotę ryczeć...
Mąż był daleko, ja sama z dziećmi i żałowałam że nie odzalowalam tych 600zl...

Co do wyniku wysokiej przezierności, to sama przezierność to jeszcze nie wyrok.
Moja koleżanka miała b zła przezierność, wszystko inne w normie i ma zdrowego synka,.który skończy niedługo 2 lata.
To tak na pocieszenie. Twój wynik nie jest bardzo złym wynikiem, dziewczyny z duzo gorszymi (1:15, 1:6) rodziły zdrowe dzieci, więc pozostaje mieć nadzieję, że i Ty będziesz w tym gronie mam, którym się udało.
 
Bardzo cieszyłam się z Twojego wyniku, gratuluję córeczki. Choć nie do końca finansowo możemy sobie pozwolić na FISHA, to mimo wszystko decydujemy się na niego. Na początku myślałam,ze dam radę wytrzymać te 4 tygodnie, ale potem jak pojawiły się problemy ze snem to stwierdziłam,ze to nie na moje nerwy. Następnie doczytałam forum właśnie i widzę,ze chyba wszystkie dziewczyny zalowaly, ktore nie wziely szybszego wyniku.

Martwię się strasznie,bo na razie z tego co wyczytałam to poprawne wyniki są u tych dziewczyn, u których Pappa nie wychodziła, a USG było w porządku. U mnie na odwrót :(
Wysoka przeziernosc tzn ile? Ja mialam ryzyko1:15 przeziernosc 3.1 i kość nosowa hypoplastyczna wynik aminopunkcji byl prawidlowy zadnych wad genetycznych w oczekiwaniach na wyniki przewalilam forum i dziewczyny z przeziernoscia 6 mialy dobre wyniki w środę mam USG drugiego trymestru
 
reklama
Do góry