reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Basiu, patrząc na wynik, mnie też był już po 5 dniach, a zadzwonili po 1.5. Zastanawiam się po prostu,czy lekarz nie był na urlopie. No bo jak by miały zadzwonić i co ci powiedzieć? Że jest wynik, ale proszę czekać na lekarza tydzień? to już chyba lepsza taka opcja-jest wynik, można nawet dzisiaj przyjechać na rozmowę.... I tutaj znowu mnie wkurzył ten lekarz, bo pielęgniarka mowila,ze jak przyjedziemy to nieod razu pójdziemy do gabinetu. Przyjechaliśmy, on wyszedł z pacjentka, pielęgniarka ipokazala mu nas, powiedział za chwilę i wziął inną parę na badania. Czekaliśmy 2 pary. I było ciężko, bo oni wszyscy byli na połowkowych, więc luzik, wszyscy się śmieją,a my siedzimy i czekamy :( dobrze,ze jutro amnio na samym początku przyjmowania przez niego
A o której msz jutro amnio no to ja miałam ten plus że przy odebraniu wyników wziol mnie odrazu i na amnio odrazu szłam pierwsza siedziałam w poczekalni godzinę 2 pacjentki miał i później mnie znów wezwal sprawdzić godzinę po amnio i do domku weź sobie naspe i jaj Cię będzie bolało to glos ci pewnie każą wziąść nospe ja na szczęście nie musiałam Brać bo mnie nic nie bolało i nie brałam wogule nospy nawet w domu pytałam się czy jak będzie mnie boleć czy mam wziąść nospe to powiedział mi że nie odrazu bo może być chwilowe i czasami jest tak że przechodzi samo A po co się faszerowac lekami
 
reklama
o 15.00, mam wziąć no-spę rano i przed zabiegiem, magnez biorę 3x1, do tego mam
Duphaston, bo brzuch mi zaczął twardnieć (biorę od tygodnia i jeszcze na tydzien mam). Ile mówili Ci,ze masz czekać na wyniki? Mi dr Zieliński powiedział, że 4 tygodnie, dlatego bierzemy Fisha.
 
Tez mi powiedział 4 tygodnie może być wcześniej nawet no może dla tego że nospe bo twardnieje ci i dla tego ja miałam ok pytałam się go to powiedział mi że jeżeli nie boli mnie bardzo to mam nie brać bo to rozkurcza i ja nie brałam też gdzieś ktoś pisał że nospa powoduje u dziecka coś z miesniami napięcie czy jakoś tak i jak by tak po patrzeć to może jest coś w tym bo np ja brałam czy mojemu synkowi jak byłam w ciąży bo mnie często bolał żołądek i brałam i miał napięcie mięśniowe i po ciąży okazało się że dla bolał mnie brzuch bo kamienie miałam w woreczku zolciowym i od czasu jak jestem po operacji usunięcia woreczka to nospe brałam tylko raz na samym początku ciąży bo mnie bolał brzuch i mi ona gin powiedziała że mam w razie czego wziąść nospe ale bałam się bardzo
 
Gratuluję :) i pocieszyłaś mnie,ze na kolejnym badaniu przeciętność byłą już mniejsza.

To wynikało z tego, że wg wieku ciąży można było już badać przezierność, ale podczas badania okazało sie, że fizycznie dziecko jest jeszcze trochę za małe i "no niby nie powinno się badać NT przy takim rozmiarze dziecka", ale lekarz i tak podał mi te wartość i wtedy ruszyła juz machina stresu. Dlatego badanie było powtarzane po 2 tygodniach, gdy dziecko podroslo i można było rzetelnie odnieść wynik NT do całości.
 
Mała mi patrz jaki mały jest świat obje chodzimy do tego samego genetyka na prenatalne jeszcze będzie tak że może spotkamy się na 2trymestr na prenatalne ja mam 29sierpnia prenatalne 2
 
Witam Was,

Chyba przyszedl czas, abym i ja cos tu napisala.
Przegladnelam wszystkie strony tego watku, ktore bardzo mi pomogly w podjeciu decyzji.
Dzis bylam na amniopunkcji w szpitalu w Tuchowie.

Teraz pozostaje :
- odpoczynek - dzisiaj
- oczekiwanie na wyniki - 2-3 tygodnia.
Tez bylam w tuchowie na Aminopunkcji u Dr Baryly
 
Witam Was,

Chyba przyszedl czas, abym i ja cos tu napisala.
Przegladnelam wszystkie strony tego watku, ktore bardzo mi pomogly w podjeciu decyzji.
Dzis bylam na amniopunkcji w szpitalu w Tuchowie.

Teraz pozostaje :
- odpoczynek - dzisiaj
- oczekiwanie na wyniki - 2-3 tygodnia.

Życzę Ci po prostu zdrowego dzieciątka.
 
reklama
Dziewczyny, ja już po.

Inka, przepraszam, nie przywitałam się z Tobą wcześniej. Stres mnie zjadł. Jak się czujesz?

To jest niesamowite jak dziecko wyczuwa stres matki: mój synek śpi generalnie do 7.00, dzisiaj obudził się jak mąż się szykował do pracy (5.50) i nie chciał go wypuścić z domu, potem nie powiem Wam ile razy płakał, łącznie z tym,ze zaniósł mi sie,bo nie chciałam mu przeczytać książki w...toalecie. Miałam go zaprowadzić do mojej mamy po 12.00, by zdazyl się wyciszyć i pójść na drzemkę o 13.30 jak zawsze ostatnio... Zaprowadziłam go już po 11.00 do mamy, tam odżył, przestał płakać...ale nie dał się uśpić. Tym sposobem właśnie od godziny śpi, a jak przyszedł cały czas chciał sie tulić...do brzuszka. Musiałam mu tłumaczyć, pokazywać ranke, a on jeszcze nie wie o malenstwie, bo jest za malutki.

Właśnie wzięłam leki i idę zaraz spać, stres ogromny, po bolała mnie głowa, miałam skurcze brzucha i ogarnęła mnie niesamowita senność. I głód. Bo ja zajadam stres. Teraz boli mnie w miejscu wklucia, wzięłam nospe, bo miałam wrażenie twardego brzucha.
 
Do góry