reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Mój synio też jest 2 tyg do przodu i jest duży. W 28t1d ważył już 1462g, glukoze miałam robioną i cukrzycy nie ma ufff. Robiłam echo i wyszła "drobna niedomykalność zastawki trójdzielnej i graniczny przepływ DA czy cos takiego" Lekarka mówiła żeby się nie martwic ale jak?? Mam powtórzyć badanie 7 stycznia. Oby wszystko było dobrze.
Cały czas trzymam za Was wszystkie kciuki i za siebie oczywiście tez ;p
pozdrawiam
 
Cat Balou nie martw się zastawka, moja córeczka miała niedomykalność zastawki w życiu płodowym, a potem jak sie urodziła dalej wychodziło to na echu, dlatego musielismy ją skonsultować u kardiologa, echo miała robione w 3 dobie, oraz teraz niedawno w 6 tż. Okazało się że zastawka się domknęła i wszystko jest ok. Kardiolog mówił, że niedomknięta zastawka, to bardzo niewielka wada, nie wpływająca na komfort życia i z reguły nie wymaga jakiegoś specjalnego leczenia. Bedzie dobrze, zobaczysz, najważniejsze że amnio jest ok.

Trzymam kciuki !!!!
 
właśnie jestem po badaniu glukozy masakara badanie 1 h wytrzymałam grzecznie na krzesełku 2 h musiałam się położyć na krzesłach bo bym im zjechała (głodna byłam)
ale to było chyba najgorsze badania

Najważniejsze że wyszło oki i cukrzycy też nie mam
 
an82 super, że wynik w porządku, a badanie obciązenia glukozą rzeczywiście nieprzyjemne, dobrze że już masz to za sobą
 


W tę magiczną noc, słychać kolęd moc. Idą święta, widać gości - wydłub z karpia wszystkie ości.

Wesołych Świąt życzą barmanka z Marcelkiem
 
Aby od Sylwestra
cały rok był extra.
By marzenia się spełniały,
by pieniądze kieszeń Twą wypychały.
A uczucia nie znikały
i z serduszka wypływały.

 
Hmmm, widzę że spokój i cisza tutaj ;-) ale to dobrze - tak myślę - bo brak info oznacza dobre info :tak:

Więc tak, co u nas, jestem po amnio (nie było wcale tak źle) wyniki otrzymałam (telefonicznie) jeszcze przed Nowym Rokiem.
Wszystko jest dobrze - dziecko nie posiada wad genetycznych :-):-):-) (telefon dostałam w pracy, normalnie masakra to była dla mnie, nie byłam w stanie rozmawiać przez tel, więc odebrała go moja menedżer).

Dostałam już zaproszenie ze szpitala na dokładnie zbadanie serca, ale dopiero na 14 lutego.. Nie wiem czy trochę nie jest za późno, czy czasem nie powinnam prywatnie iść wcześniej?
W piątek podjadę do szpitala, chcę sobie skserować wyniki amnio (nie otrzymałam ich pocztą).
No i nadal nie wiem co oznacza ta narośl na karku dziecka?? :confused::confused::confused: Nikt mi tego nie potrafi wytłumaczyć... Dodam że przed amnio miałam usg i lekarka powiedziała że stan tego czegoś się nie zmienił, nic się nie wchłonęło.. Nie wiem co mam myśleć...


an82, gratuluje synka :tak:

forever_young, ja tą igłę widziałam jak lekarka wyjmowała ją z opakowania...brrrrr :baffled: A potem podczas pobrania wód płodowych leżałam na płasko, patrzyłam sobie na ekran monitora, widziałam igłę pobierającą wody..Więc nie widziałam tej igły bezpośrednio przy wbijaniu w brzuch.

Cat Ballou, trzymam kciuki za usg, daj znać jak wyniki :tak:
 
no to się ciesze!!! Gratulacje
płeć też powinnaś już znać bo po amnio podają
eee ważne że zdrowe
Ja też tak myślę jak ty "widzę że spokój i cisza tutaj ;-)to dobrze - tak myślę - bo brak info oznacza dobre info :tak:"
pozdrawiam
 
reklama
Wiesz co, prosiłam by nie podawali mi płci dziecka ;-)
A na wyniki (ksero) które odebrałam ze szpitala, poprosiłam by mi zamazali płeć dziecka ;-)
Mam postanowienie by o płeć się nie pytać, sama nie wiem dlaczego tak mam :-) przy pierwszym dziecku nie mogłam sie doczekać kiedy lekarz powie mi co noszę pod sercem - teraz nie ma to dla mnie znaczenia, chcę niespodziewajkę :-D
 
Do góry