reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej...
Sluchajcie mam pytanie do przyszlych (lub juz obecnych - nie wiem na jakich jestescie etapach...) mam ktore mialy oceniany przeplyw krwi w przewodzie zylnym w 12-14 tc...
Czy ma znaczenie czy widmo jest na czesci + czy - wykresu? Czy raczej chodzi o przechodzenie fali przez oś 0?
Wariuje tu po tym usg... Juz maz wyzywa ze sama sobie problemow szukam... A nigdzie nie moge znalezc w necie opisu co jest istotne... Bo mi przez os nie przechodzi za to jest caly na czesci - i sie balam ze to oznacza zle przeplywy...
W czwartek dopiero do genetyka po oficjalny odbior wynikow usg i pappa...



Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny ja rowniez mam problem wlasnie dzisiaj odmiwilam aninopunkcje vardzo sie boje steaty dziecka poniewaz i tak mialam ciaze zagrozona od 7 tyg i bralam tabletki na potrzymanie ! Boje die strasxnie bo u mnie jeden lekarz wyliczyl ryzyko najwieksze dla ZD 1:2 drugi 1:4 inne sa mniejsze .mam 34 lata jestem otyla to moja 3 ciaza ! Przeziernosc mialam badana w 12 tyg moj lekarz wyliczyl 5.2mm i ruxyko ead 1:2 a na powtornym badaniu w specjalistycznej klinice 6 dni pozniej wyszlo 3mm ale i tak w polaczeniu z wynikami Pappa wyliczyli ryzyko 1:2 poniewaz wzieli pod uwage nt 5.2mm a nie 3mm , drugi lekarz przy nt 3mm obliczyl ryxyko zd na 1:4 wszystko inne w normie tylko ta przeziernosc i papaa zanizona bo norma jest od 0.5 ja mam 0.463 beta w normie ! Boje sie bardzo ze dzieciatko bedzie chore sle jak czytam historie innych to wiem ze zdarza sie ze lrzy gorszych wynikach dziewczyny rodza zdrowe dzieci! Mieszksm w szwajcarji i moj kekarz gdy dowiedzial sie ze rezygnujemy z amino bardzo nas okrxyczal co my sobie wyobrażamy i wogole a przeciez nie moze nas fo tego zmusić? Myslalam zeby w polsce jak bede zrobic test Nifty ale nie wiem czy jest wiarygodny czy warto poradzcie cos! Bardzo prosze o pocieszenie bo jestem zalamana pozdrawiam aga dodadam ze to moja 3 ciaza 2 jka synow zdrowa i bez zadnych komplikacji
 
Hej! Ja też jestem w trzeciej ciąży, dwójka dzieci zdrowych, teraz ryzyko ZD 1:187, mam 36 lat. Ja również nie zdecydowałam się na amniopunkcję, na nifty też nie. Lekarz mi mówił, że nifty daje dużą pewność, ale to wciąż "statystyka". Na pewno bardziej pewne niż pappa, bo z krwi matki wyodrębniają krew dziecka i tę badają. Mnie lekarz namawiał na amniopunkcję, mówiąc że ryzyko poronienia jest naprawdę niewielkie. Jedyne czego żałuję, to to że wciąż żyję w niepewności. Ale wierzę, że dziecko będzie zdrowe. Za Ciebie też trzymam kciuki! Ryzyko 1:2, to 50% szans na zdrowe dziecko. A który to tydzień u Ciebie? Trzymaj się cieplutko, samych pozytywnych myśli życzę.
 
U mnie teraz 16 tydzień! Nawet nie wiesz jak bardzo chcialabym miec taki wynik jak twoj i napewno bedzie dobrze zobaczysz ! Ja tez staram sie myslec pozytywnie ale mi kompletnie nie wychodzi caly czas sie modle i prosze Boga aby dzidzius byl zdrowy jedynie to pozostalo pozdrawiam i zycze duzo zdrowka dla was
 
Agusia, trzymaj się. To musi być ogromny stres, ale, jak mówi Gloria, nadal 50% szans na zdrowe dziecko. Ja z takim wynikiem raczej nie wytrzymałabym niepewności i prawie na pewno zdecydowałabym się na NIFTY, które podobno ma ponad 99% wykrywalność i mniej niż 0,05% wyników fałszywie dodatnich. Powtórzę, co napisałam wyżej Glorii - albo wynik Cię uspokoi, albo można się przygotować i oswoić z sytuacją, bo mimo wszystko, ludzie sobie z tym radzą. Mam przykład w mojej (dalszej) rodzinie.

Gloria: z dobrym wynikiem echo serca masz pewnie ryzyko ze dwa razy mniejsze, tylko nikt tego nie przeliczył.

Życzę Wam obu, żeby wszystko się dobrze skończyło.
 
Agusia wszystko zależy od tego czy chcesz znać odpowiedź. Wiadomo, że każdy chce wiedzieć jeżeli dziecko jest zdrowe, ale jeżeli odpukać nie jest to czy poradzisz sobie z tą myślą do końca ciąży?
Jeżeli wolisz wiedzieć by sie przygotować lub uspokoić zrób NIFTY bo to miarodajne i bardzo dobre badanie.
Jeżeli wolisz mieć nadzieję to nie rób nic...

Wiem, że w Szwajcarii oczywistością jest robienie badań w celu ewentualnego przerywania ciązy więc stąd stanowisko lekarza...ale zmusić Cię chyba nie może...
 
Kochani odmowilam aminopunkcje no i w koncu lekarz zaproponowal test Nifty tutaj w Szwajcarji termin 20.12 godz.10 takze prosze was trzymajcie kciuki i poproscie Boga w moim imieniu aby wyniki wyszly pomyślne! Wynik dopiero po 14 dniach wiec pewnie zaraz po nowym roku jak bede jeszcze w pl sie dowiem bo do szwajcarji wracam 8 stycznia kurde boje sie okropnie ! Myslicie ze 50 % szans to duzo ? Ze mizna miec nadzieje? Pozdrawiam was kochane i dzieki za slowa otuchy
 
Ja też mam wątpliwości, bo amniopunkcja w poprzedniej ciąży skończyła się niemal całkowitym odpłynięciem wód płodowych. I strachem, że stracę dziecko :(
Na szczęście córeczka jest silnym dzieckiem najwidoczniej, bo nie dość, że przetrzymała tę akcję, to jeszcze urodziła się sporo za wcześnie z wieloma kłopotami. A teraz jest cudowną 4-ro latką.
Ale na to wygląda, że 1-2% ryzyka powikłań po amnio akurat u mnie się ujawniło... I nie wiem, czy chcę przeżywać to samo :(
Czekam na wizytę 30 go u genetyka i się okaże, co poradzi...
 
Ja też mam wątpliwości, bo amniopunkcja w poprzedniej ciąży skończyła się niemal całkowitym odpłynięciem wód płodowych. I strachem, że stracę dziecko :(
Na szczęście córeczka jest silnym dzieckiem najwidoczniej, bo nie dość, że przetrzymała tę akcję, to jeszcze urodziła się sporo za wcześnie z wieloma kłopotami. A teraz jest cudowną 4-ro latką.
Ale na to wygląda, że 1-2% ryzyka powikłań po amnio akurat u mnie się ujawniło... I nie wiem, czy chcę przeżywać to samo :(
Czekam na wizytę 30 go u genetyka i się okaże, co poradzi...
A robiłaś badania nieinwazyjne? Np. Pappa nifty itp.?
 
reklama
A robiłaś badania nieinwazyjne? Np. Pappa nifty itp.?
Jeszcze nie, jestem teraz jeszcze w 10 tc a 30 go mam wizytę w poradni prenatalnej. W 2012 roku nawet nie slyszałam o Nifty i nawet nie wiem co to jest... Pappa robilam w poprzedniej ciąży i obawiam się, że teraz wynik może wyjść jeszcze gorszy ze względu na wiek...
 
Do góry