reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witaj Ania,

rozumiem, że robiłaś podwójny test czyli usg prenatalne i z krwi wolną betę i test pappa? no ale lekarz nie skierował Cię na dalsze badania? dlaczego w tak młodym wieku miałas prenatalne badania wykonywane? robiłaś badania z NFZ czy prywatnie?
u mnie było tak, że zrobiłam usg i test z krwi na NFZ okazało się że jest ryzyko ZD i od razu dostałam skierowanie na amniopunkcję miałam ją za darmo w Inviccie w Gdańsku wykonywaną w w 16tc wynik miałam dokładnie po 3 tygodniach samo badanie trwa chwilę i w ogóle nie boli najpierw miałam usg igła jest naprawdę cieniutka aczkolwiek są też przypadki powikłań po zabiegu... trzymam kciuki
 
reklama
Witaj Ania,

rozumiem, że robiłaś podwójny test czyli usg prenatalne i z krwi wolną betę i test pappa? no ale lekarz nie skierował Cię na dalsze badania? dlaczego w tak młodym wieku miałas prenatalne badania wykonywane? robiłaś badania z NFZ czy prywatnie?
u mnie było tak, że zrobiłam usg i test z krwi na NFZ okazało się że jest ryzyko ZD i od razu dostałam skierowanie na amniopunkcję miałam ją za darmo w Inviccie w Gdańsku wykonywaną w w 16tc wynik miałam dokładnie po 3 tygodniach samo badanie trwa chwilę i w ogóle nie boli najpierw miałam usg igła jest naprawdę cieniutka aczkolwiek są też przypadki powikłań po zabiegu... trzymam kciuki


dostałam skierowanie z NFZ no i właśnie okazało się że jest ryzyko ja robiłam w Feminie w Katowicach. wczoraj dopiero odebraliśmy wyniki no i mamy się właśnie zgłosić na aminopunkcję.. i też ma być właśnie za darmo M się dowiedzial wczoraj.. a skierowanie dostałam bo początek roku niby i mają duże dofinansowanie z NFZ .
 
Aniu przykro mi ze przyszedl czas i sie martwisz o swojego dzidziusia! Mi z testu pappa wyszlo ryzyko 1;6 a z usg 1;69 i akurat moj synek mial ZD ale przy tym 3 markery nieprawidlowe...
Mowisz ze jest kosc nosowa i niema nieprawidlosci to dlaczego tak wysokie jest ryzyko???;/;/

Idziesz na ta aminopunkcje? Kochana ja uwazam ze sam zabieg niejest bolesny a jedynie po chwili nie przyjemne bo czuc ja igla cos w ciaga ci z brzucha. trwa to pare minut, jest jakies tam ryzyko powiklan,
Jesli masz fundusze mozesz zrobic adanie metoda Fisha i w pare dni masz wyniki na trzy trismoie 21,18,13, ja tak mialam, tak samo mozesz zadecydowac co dalej...
 
Ostatnia edycja:
z funduszami kiepsko na takie zabiegi.. nie wiem czy to robi jakąś rożnicę ale byłam bardzo przeziębiona w czasie badania.. idziemy pierw prywatnie skonsultować się z lekarzem ale pojdziemy raczej na tą aminopunkcję dla pewności.. jesteśmy zagubieni bo nie przyszło do głowy że coś takiego może się nam przydarzyć..
 
Calkowicie rozumiem twoj stan kochana...:(:(:(

Ja poszlam prywatnie do lekarza i wiesz co powiedzial mi ze jest wszystko w porzadku!!!:( ze przeziernosci nie ma 4mm tylko on tu widzi 31mm i zobacz, wiec idz do dobrego lekarza ufalam swojemu lekarzowi i jednak mial dobre przeczucia ze cos moze yc nietak...choc juz po prenatalnym niedawal mi nadzei na zdrowe dziecko...:( za duzo nieprawidlowosci...:(
 
Ania powiem Ci, że stres jest ogromny ja się denerwowałam wszystkim najpierw samym badaniem czy będzie bolało potem w drodze do domu stres o powikłania leżałam jak drut przez tydzień nic nie robiła potem tak już po 2 tyg zaczęłam się denerwować wynikami, ale jestem teraz spokojna nie wyobrażam sobie takich nerwów do końca ciąży! u mnie usg też było w granicach normy tylko biochemia była fatalna i do dziś nie wiadomo dlaczego też byłam podziębiona podczas badania poza tym jestem po in vitro brałam dużo leków chociaż dr stwierdził, że leki nie mają wpływu! palisz papierosy? to ma jakiś wpływ...
bardzo Ci współczuję widzę, że dużo przeżyłaś :-( ale z całych sił trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!!!
myślę, że amnio zrobią Ci za 2 tyg dopiero podobno najlepszy moment dla dziecka i matki
 
Współczuję :* przeczytałam waszą historię i wyłam wczoraj jak bobr.. ale jakoś pożniej się podniosłam jak cora przyszła się przytulić jak widziała że płaczę.. jesteśmy dobrej myśli.. chcemy iśc do lekarza u ktorego przeszłam całą ciąże z córą bez jakichkolwiek nieprawidłowości choć miałam na początku dużego krwiaka nad pęcherzykiem udało się jednnak.. więc ufamy mu i chcemy zobaczyć co powie.. szczerze mówiąc z corą nie miałam jako takich badań prenatalnych tylko właśnie u niego na b.dobrym sprzęcie.. i teraz plujemy sobie w twarz że dałam się namówić.. a jak myślisz jest taka opcja że to wszystko jednak przez te moje przeziębienie jest możliwe?? wg to NT wachało się od 2.7-3.1 bo nie umiał dobrze zmierzyć bo maleństwo tak jakoś ułożone było i ciągle narzekał...


martaczi na amino powiedział lekarz że zrobimy po 15 tygodniu bo wtedy jest dosyć duża ilość wod już. modle się żeby obudzić się z tego snu.. z paleniem to u mnie jest tak że jak dowiedziałam się o ciąży z corką a wiedziałam bardzo szybko od razu rzuciłam bo w sumie tylko podpalałm.. po ciąży karmilam jeszcze pół roku jak skończyłam znowu podpalałam ale góra 2-3 papierosy na dzień tylko z M jak wyszłam na balkon bo nigdy nie miałam jakiejś specjalnej potrzeby żeby palić.. no i przestałam palić jakoś tydzień dwa przed tym jak zaszłam w ciąże bo stwierdziłam że to nie ma sensu truć się dwoma papierosami na dzień a wszystko śmierdzi no i zima więc na dworze zimno a w domu nie palimy tylko na balkonie :)
 
Ostatnia edycja:
Aniu ja rowniez mialam aminopunkcje po 15 tyg. ja normalnie funkcjonowalam po 2 dniach, pani doktor z Polnej w Poznaniu powiedziala mi ze mam normalnie funkcjonowac tylko w dzien po zabiegu wypoczac.
Kiedy masz wizyte u tego lekarza co prowadzil ci ciaze?
 
właśnie mam dowiedzieć się ok 12-13 czy dzisiaj wizyta będzie wolna bo zapisy ma na cały dzień zajęte więc czekamy czy coś się zwolni.. ajak dziś nie wyjdzie to w czwartek już jestem zapisana.. fajnie by było gdyby jeszcze dzisiaj udało by się dostać do niego bo tydzień i 1 dzień rożnicy był by między badaniami.. i w sumie jest ostatni dzwonek na te badanie bo ponoć po skończonym 14 tygodniu już kiepsko jest z pomiarami bo wtedy już mogą być podwyższone..
 
reklama
Aniu no wlasnie pytalas sie o przeziebienie, uwazam ze tez moze wplynac...
WOgole lekarz mi tlumaczyl ze czasami dziecko ma te przeziernosc troszke zawyzona i jest ok! mial pacjentke ktorej dziecko mialo 5mm i urodzilo sie zdrowiutkie a ja mialam 4mm i juz nieprawidlowosci i niestety...:(. Wiec jest duza szansa na zdrowe dziecko u Ciebie:) a pamietaj ze test Pappa to jest prawdopodobienstwo i mozesz sie znalesc w tej szczsesliwej osemce:) tego ci zycze.
I koniecznie daj znac po Wizycie
 
Do góry