reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

dam znać napewno.

jak przeczytałam cały ten wątek to nabrałam właśnie trochę nadzieii że jednak bedzie wszystko dobrze. Dziękuję :*
 
reklama
Witam właśnie dziś odebrałam wyniki badań prenatalnych jestem załamana nie wiem co robić co myśleć
Rozpoznanie:żywy płód
Czynność serca:uwidoczniono
NT:2, 1 mm
Płyn owodniowy:w normie
Kość nosowa:obecna
Czaszka/mózg:obraz prawidłowy
Kręgosłup,ściana brzucha:obraz prawidłowy
ręce stopy:widoczne wszystkie
Wolne b-hcg 10, 2 odpowiada 0, 352 MoM
PAPA-A 1, 050 odpowiada 0, 329 Mom
Ryzyko Wysokie ryzyko trisomii 18( 1:90)
Co myśleć co robić ?? :(((
 
powiem Wam, że ja nie wiem jak ten program oblicza to ryzyko to jest nieprzewidywalne:-(
Gosia w którym tygodniu ciąży jesteś? i ile wynosi crl? uważam że Twoje usg jest super gorzej z biochemią miałam tak samo tylko, że ja miałam podwyższone wyniki i ryzyko trisomii 21
a teraz co masz dwie szanse zrobić badanie z krwi NIFTY tylko, że jest wysoki koszt i za wynikiem się też trochę czeka bo próbkę wysyłają do Hong Kongu no i ten wynik nie jest dokumentem który w najgorszym wypadku mógłby zezwalać na terminację ciąży wtedy się i tak wykonuję amniopunkcję dla potwierdzenia

Ania najważniejsze jest pozytywne nastawienie:tak:
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie ja na tej biochemi sie nie znam;/ musialabym zajrzec w swoje wyniki:
Ryzyko mialam ZD podstawowe 1;694 a obliczone 1;6
biochemia mialam bardzo wysoka z porownaniu z toba, mysle ze bedzie OK!
Dla porownania:
Wolna B hCG 53,8 IU/I odpowiada 1,866 MoM
PAPP-A 3,532 IU/I odpowiada 0,710 MoM
 
Gosia na Twoim miejscu byłabym dobrej myśli usg dobrze wygląda a wpływ na wyniki ma mnóstwo rzeczy niemniej jednak myślę, że warto zrobić dodatkowe badanie chyba najlepszym rozwiązaniem jest amniopunkcja samego zabiegu nie ma się co bać w ogóle nie boli a będziesz spokojna przez resztę ciąży!
aczkolwiek warto iść na konsultację z genetykiem i porozmawiać na pewno Cię to uspokoi :tak:
 
reklama
ja mówiłam, że nigdy w życiu nie pójdę na amniopunkcję, ale po rozmowie z dr bardzo się uspokoiłam wytłumaczył mi, że warto
miałam robiony zabieg w Inviccie tam stosują naprawdę cienkie igły i zabiegów robią mnóstwo!

a poronienia wiadomo z jakiej przyczyny? kurcze to naprawdę strasznie trudne! trzymam kciuki:tak:
 
Do góry