reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Meg - gratulacje:) kolejna szczęśliwa historia na forum, byle takich więcej:) grtuluję córusi:)

Anusiach - masz rację, nie ma dobrych decyzji, jedyne czego Ci teraz życzę to duzo cierpliwości i żebyś tych decyzji nie musiała podejmować. Ja miałam podejrzenie ZE więc wiem o czym mówisz, też lekarz mi mówił ze do końca wady na usg mogą się nie ujawnić. Ale nie martw się, jestem przekonana ze to sporadyczne przypadki i już byłoby coś widac. Twoje wyniki są w dodatku dość optymistyczne więc staraj się być dobrej mysli.
U mnie męża też nie mogło być przy amnio, ale to trwa dosłownie pare minut i jest bezbolesne. Ja nie brałam nic wcześniej, zadnych lekow, pózniej sie tylko oszczedzałam mocno żeby zminimalizować ryzyko powikłań. Trzymaj sie.
 
reklama
Meg 87 - jeszcze raz gratuluję :)

Anusiach, - samym zabiegiem się nie stresuj, naprawdę, nie jest to takie straszne. Jedyne co to potem to czekanie jest dobijające, ale my będziemy czekać razem z Tobą i będziemy Cię wspierać :) trzymam mocno kciuki :) będzie dobrze i to sobie ciągle powtarzaj :)
 
Anusiach każda z nas niestety przez to przechodziła. Tak jak piszą Dziewczyny samo badanie nie jest straszne (mnie nic nie bolało), gorzej jest z tym czekaniem :(. Ja nie patrzyłam w ekran - bałam się :( Amnio miałam w Bielańskim w Warszawie i też męża nie mogło być przy mnie, ale wiem że w niektórych miejscach pozwalają :)

Meg87 serdeczne gratulacje - teraz odetchnij i się zrelaksuj.

U mnie dziś mijają 3 tygodnie, a wyniku ciągle brak. Mam dzwonić w piątek - Panie będą kończyć badanie i może coś będzie wiadomo, (tylko nie wiem, czy będą kończyć moje ):no:. Obawiam się, że nawet jak wynik będzie w piątek, to papierowy dopiero po weekendzie, a pewnie przez tel. nie powiedzą. Megi Ty miałaś w Bielańskim i na Sobieskiego - powiedzieli Ci telefonicznie?
 
Viera - ja miałam na Czerniakowskiej amnio a badanie na Sobieskiego. Czekałam równo pięć tygodni i to ciągle tam wydzwaniając, ale podobno moje komórki nie bardzo chciały sie hodować. Ale wyniki podali przez telefon, nie chcieli tylko zdradzić płci ale to już miało dla mnie najmniejsze znaczenie. Jak usłyszałam wynik to najpierw się poplakalam a pózniej zaczęłam nowe życie:)
 
cześć Dziewczyny od jakiegoś czasu czytam forum postanowiłam dołączyć jestem po 5 in vitro wreszcie się udało, ale niestety po badaniach prenatalnych okazało się, że jest ryzyko ZD 1:181 i dostałam skierowanie na amniopunkcję na 20 lutego w Invikcie, strasznie się boję:-(( boję się wszystkiego począwszy od samego zabiegu teraz najbardziej powikłań no i wyników które będą podobno po 3 tyg chociaż czytałam historię nawet o 6 tyg:-( )przeczytałam dużo szczęśliwych historii :-) życzę wszystkim zdrowych bobasków!!!
 
mam 27 lat crl 58,6 nt 2,4 kość nosowa prawidłowa akcja serca 155 ud/min to tyle z usg a badania krwi osoczowe białko ciążowe 3,130 IU/I wolna beta HCG 123,30 IU/I no i ryzyko takie wyszło
 
Ja miałam po badaniu usg 1:26 a po PAPPA 1:177, a amnio wykazała, że synuś zdrowy, także spokojnie, samego zabiegu nie ma się co bać, nie jest aż taki straszny :), mówi się, że komplikacje (poronienie) po amnio to 1:100, ale to tylko statystyka, większość kobiet nie ma komplikacji :) stresujące jest to czekanie, zwłaszcza te ostatnie dni
Trzymam kciuki, żeby twoja historia zakończyła się szczęśliwie :)
 
jeszcze mam pytanie bo dojazd do kliniki zajmuje mi ok 2h myślisz, że spokojnie mogę po zabiegu wracać do domu autem bo widziałam, że niektóre dziewczyny nawet w szpitalu zostają kilka dni,
nie mogę znaleźć żadnych opini na temat invicty czy to dobry wybór? a ile dni trwa zagrożenie poronieniem po zabiegu?
gratuluję zdrowego synka i życzę spokojnej ciąży :-D
 
reklama
Megi - dzięki za info, a byłam przekonana, że Ty miałaś amnio w Bielańskim:sorry2:

Martaczi - w żadnym wypadku nie możesz prowadzić samochodu sama :no:Wiem, że dziewczyny dojeżdżają na badania niekiedy po kilka h, więc chyba można, ale ty nie prowadź. Proponuję rozłożyć sobie wygodnie siedzenie i odpoczywać. Ja wracałam do domu 15 min (oczywiście jako pasażer), ale trzy dni leżałam plackiem - wstawałam tylko na siku. Amnio miałam w środę i pytałam lekarza, czy w weekend mogę jechać do szkoły. Powiedział, że mogę, ale musi mnie ktoś zawieźć i jak się źle poczuję to natychmiast do domu.
Wiem, że różni lekarze mają różne zalecenia i niektórzy nie każą w ogóle leżeć, ale w moim przypadku się to sprawdziło, a brzuch bolał mnie z 5 dni.
Aha i zaopatrz się w nospę - jak brzuch będzie bolał lepiej ją połknąć.
Trzymam kciuki
 
Do góry