reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Cześć Dziewczyny! Czytam Was i widzę, że dajecie sobie dużo wsparcia. Mogę dołączyć :)?

Jestem w 15 t.c. Pappa i usg 1 trymestru wzorcowe. Niestety wynik Nifty fatalny, 50% na wadę związaną z chromosomami płci (chociaż genetyk twierdzi, że z reguły niestety się sprawdza to co w NIPT). Amniopunkcja w kolejną środę... Nie wiem, jak przetrwać...
Wada z chromosomami płci nie jest aż taka straszna, dziecko jest sprawne intelektualne i zdolne do samodzielnego życia. A jaki zespół konkretnie wyszedł ?? Dziewczynka czy chłopak.
 
Witajcie znowu,

Byłam dziś w Warszawie na amniopunkcji, stres z nią związany okazał się na marne, ponieważ finalnie nie zdecydowałam się.
Dla przypomnienia u mnie usg było idealne tylko biochemia w Pappa wyszła fatalna i trisomia 21, 1:56.....
Mam jednak w macicy 2 mięśniaki 2 i 4cm i lekarz powiedział że wiąże się to z większym ryzykiem poronienia a na usg dzidziuś wygląda wporzadku.
Zasugerowal Sanco podstawowe, ale oczywiście że rozumie że to jest kosztowne badanie i Amnio może przebiec bez komplikacji, ale ryzyko jest zwiększone ze względu na mięśniaki, a szkoda by było jakby coś się nie udało, mimo że swojej ręki jest bardzo pewny....

No i nie zdecydowałam się, nie wybaczyłabym sobie jakby ta igła miała coś pokomplikować i zaszkodzić ciąży i dziecku...
Teraz 5 dni czekam na wynik Sanco. Mam nadzieję że wreszcie stresy miną.....

Jesli wynik będzie jednak zły, mam wrócić do tego lekarza za tydzień.
 
Bardzo rozsądnie to napisałaś. I fajnie, że świadomie do tego podchodzisz i nie obrażasz się na test pappa, bo „się myli a w sanco wyszło inaczej”.

Twoja historia jest dla mnie kolejnym argumentem przemawiającym za tym, żeby ryzyko na wyniku testu podwójnego wyrażać w procentach. Bo Twoje ryzyko to niecałe 1,5 %. U mnie to było ćwierć % a ja jeszcze tydzień po porodzie doszukiwała się u dziecka w wyglądzie oznak ZD. I szkoda, że lekarze tego nie uświadamiają - może nie wyszłaby z gabinetu taka roztrzęsiona...
Co do IUGR Twoje ryzyko to ok. 3%, więc bardzo dobrze, że jesteś dobrej myśli.

Nie obrażam się na test pappa, bo wiem, że informuje nie tylko o ryzyku trisomii. Ale podkreślam "o ryzyku". Chociaż też uważam, że bardzo dużo stresu wprowadza, bardzo często niepotrzebnego, bo wszystko okazuje się ok. Ale znów trzeba wrócić do tego, że to test przesiewowy i on ma za zadanie wykryć osoby o podwyższonym ryzyku, żeby mogły być pod lepszą opieką, pod kontrolą i mogły się dalej badać, wiedząc czego się mogą doszukiwać...
Ale jest o tym za mało informacji.
I masz świętą rację, że powinniśmy być informowani w trochę inny sposób i ten procentowy wydaje się duuuużo lepszy!

Ja w 22 tygodniu na połówkowych miałam też jeszcze wymiary dzidzi w normie. Jedyne co można zrobić to brać acard 150 mg i być pod kontrolą. Ja również urodziłam się mała ale bez wad, więc mam nadzieję że hipotrofia córeczki to podobna sytuacja.

Biorę acard odkąd dowiedziałam się o ciąży (pewnie dlatego, że poprzednią poroniłam, ale wiem też, że teraz bardzo często lekarze przepisują go profilaktycznie) - ale 75 g. Na razie pani profesor twierdzi, że przy mojej wadze jeszcze nie będziemy zwiększać.
Trzymam kciuki za Twoja Córeczkę ❣️

Cześć Dziewczyny! Czytam Was i widzę, że dajecie sobie dużo wsparcia. Mogę dołączyć :)?

Jestem w 15 t.c. Pappa i usg 1 trymestru wzorcowe. Niestety wynik Nifty fatalny, 50% na wadę związaną z chromosomami płci (chociaż genetyk twierdzi, że z reguły niestety się sprawdza to co w NIPT). Amniopunkcja w kolejną środę... Nie wiem, jak przetrwać...

Oczywiście, że możesz 🙂 szkoda tylko, że masz powód...
A możesz powiedzieć czemu robiliście Nifty, skoro w badaniach było ok? (mu ze względu na wiek i poprzednie poronienie).
Mam nadzieję, że amnio nie potwierdzi. Trzymam kciuki ❣️

Ja mam jutro amnio. Boję się jak cholera..

Powodzenia ❣️ odpoczywaj po.

Witajcie znowu,

Byłam dziś w Warszawie na amniopunkcji, stres z nią związany okazał się na marne, ponieważ finalnie nie zdecydowałam się.
Dla przypomnienia u mnie usg było idealne tylko biochemia w Pappa wyszła fatalna i trisomia 21, 1:56.....
Mam jednak w macicy 2 mięśniaki 2 i 4cm i lekarz powiedział że wiąże się to z większym ryzykiem poronienia a na usg dzidziuś wygląda wporzadku.
Zasugerowal Sanco podstawowe, ale oczywiście że rozumie że to jest kosztowne badanie i Amnio może przebiec bez komplikacji, ale ryzyko jest zwiększone ze względu na mięśniaki, a szkoda by było jakby coś się nie udało, mimo że swojej ręki jest bardzo pewny....

No i nie zdecydowałam się, nie wybaczyłabym sobie jakby ta igła miała coś pokomplikować i zaszkodzić ciąży i dziecku...
Teraz 5 dni czekam na wynik Sanco. Mam nadzieję że wreszcie stresy miną.....

Jesli wynik będzie jednak zły, mam wrócić do tego lekarza za tydzień.

Mam nadzieję, że sanco rozwieje wątpliwości z pappy ❣️ a co w tym teście wyszło Ci nie tak?
 
Nie obrażam się na test pappa, bo wiem, że informuje nie tylko o ryzyku trisomii. Ale podkreślam "o ryzyku". Chociaż też uważam, że bardzo dużo stresu wprowadza, bardzo często niepotrzebnego, bo wszystko okazuje się ok. Ale znów trzeba wrócić do tego, że to test przesiewowy i on ma za zadanie wykryć osoby o podwyższonym ryzyku, żeby mogły być pod lepszą opieką, pod kontrolą i mogły się dalej badać, wiedząc czego się mogą doszukiwać...
Ale jest o tym za mało informacji.
I masz świętą rację, że powinniśmy być informowani w trochę inny sposób i ten procentowy wydaje się duuuużo lepszy!



Biorę acard odkąd dowiedziałam się o ciąży (pewnie dlatego, że poprzednią poroniłam, ale wiem też, że teraz bardzo często lekarze przepisują go profilaktycznie) - ale 75 g. Na razie pani profesor twierdzi, że przy mojej wadze jeszcze nie będziemy zwiększać.
Trzymam kciuki za Twoja Córeczkę ❣️



Oczywiście, że możesz 🙂 szkoda tylko, że masz powód...
A możesz powiedzieć czemu robiliście Nifty, skoro w badaniach było ok? (mu ze względu na wiek i poprzednie poronienie).
Mam nadzieję, że amnio nie potwierdzi. Trzymam kciuki ❣️



Powodzenia ❣️ odpoczywaj po.



Mam nadzieję, że sanco rozwieje wątpliwości z pappy ❣️ a co w tym teście wyszło Ci nie tak?
Niski poziom białka 0.35 mom i ryzyko trisomia 21, 1:56
 
Niski poziom białka 0.35 mom i ryzyko trisomia 21, 1:56

Skoro nie możesz mieć amnio (tak zdecydowałaś z powodu ryzyka), a sanco czy inne testy są nie du przejścia cenowo, to pozostaje Ci mieć nadzieję, że wszystko jest ok, zwłaszcza że pozostałe markery są w porządku. 1 : 56 oznacza, że jedna na 56 kobiet z takimi wynikami rodzi chore dzuecko. Pozostałe 55 rodzi dzuecko zdrowe.
Tylko pilnuj też łożyska, wielkości dziecka i ciśnienia, bo czasem niskie białko, z tego co czytałam, powoduje też takie właśnie problemy...
 
Skoro nie możesz mieć amnio (tak zdecydowałaś z powodu ryzyka), a sanco czy inne testy są nie du przejścia cenowo, to pozostaje Ci mieć nadzieję, że wszystko jest ok, zwłaszcza że pozostałe markery są w porządku. 1 : 56 oznacza, że jedna na 56 kobiet z takimi wynikami rodzi chore dzuecko. Pozostałe 55 rodzi dzuecko zdrowe.
Tylko pilnuj też łożyska, wielkości dziecka i ciśnienia, bo czasem niskie białko, z tego co czytałam, powoduje też takie właśnie problemy...
Niestety potwierdzam. Białko 0.55, bhcg 1.65, harmony wyklucza podstawowe trisomie. Planowane cc 36+2, wysokie ciśnienie i hipotrofia. Prawdopodobnie przez łożysko. I tak jak okaże się że winne łożysko a nie wady genetyczne (amnio nie robiłam po dobrym harmony) to będę się cieszyć 😔
 
reklama
Skoro nie możesz mieć amnio (tak zdecydowałaś z powodu ryzyka), a sanco czy inne testy są nie du przejścia cenowo, to pozostaje Ci mieć nadzieję, że wszystko jest ok, zwłaszcza że pozostałe markery są w porządku. 1 : 56 oznacza, że jedna na 56 kobiet z takimi wynikami rodzi chore dzuecko. Pozostałe 55 rodzi dzuecko zdrowe.
Tylko pilnuj też łożyska, wielkości dziecka i ciśnienia, bo czasem niskie białko, z tego co czytałam, powoduje też takie właśnie problemy...
Sanco oczywiście zrobiłam w tym samym dniu. Czekam na wyniki i wierzę że będą dobre ❤️
 
Do góry