reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Justyno19 napisałaś żeby podawać świeże owoce w tym KIWI. Jestem zaskoczona bo myślałam że nasze maluszki jeszcze nie powinny go jeść bo jest silnie alergizujący ale chyba sie myliłam. Jakie jeszcze świeze owoce można podawać maluchom po 7 miesiącu???
 
reklama
Mnie tez pani doktor powiedziala zeby podawac swieze owoce,ale to juz pisalam,ja z mieska to podaje kurczaka,indyka,koguta i tez bron boze kupione w hipermarketach,slyszlam o golebiach ,ze sa bardzo dobre...u nas schemat jedzenia wyglada tak:
  • 6-7 90 ml mleka
  • 9 120 ml mleka
  • 11-12 deserek
  • 13 120 ml mleka z kaszka smakowa
  • 16 obiadek,zupka z mieskiem i zoltkiem
  • 18-19 ale nie zawsze zalezy czy duzo zje zupki 90 ml mleka
oczywiscie w miedzy czasie pije soczki,wszytkie przecierowe klarowne od poniedzialku zaczne gotowac kompociki
 
Nasz schemat:
7:15 nutra z kleikiem 150ml
12:00 obiadek (jarzyny, mięsko, kleik)
16:00 deserek (owoce-przecier, musy lub mleko z owocami Nestle)
ok.20:00 nutra z kaszką smakową 180ml a jeśli po kąpieli od razu zasypia to karmię go dopiero na śpiocha nim ja położę się spac

to takie w miarę stałe elementy w jego żywieniu ale np. dziś zjadł o 7:15 nutra z kleikiem 150ml, później o stałej porze miseczkę przetartych na wywarze jarzynek i 90ml nutra z kleikiem jeszcze raz(zamiast deserku, ktorego dziś nie chciał) i to narazie tyle. Teraz już śpi i dostanie na śpiocha 180ml nutra z wkladką...
 
ale ja malej daje kilka razy dziennie cycusia

No właśnie u mnie też między posiłkami podstawowymi jest kilka razy dziennie cyc.
Mam w związku z tym pytanie do mam karmięcych piersią; czy u Was też cycu jest na pożądku dziennym czy dzieci się bez niego obchodzą ??
Pytam bo tylko własnie justynka o tym napisała i zastanawiam sie czy inne mamy zrezygnowały z dziennego karmienia i jeśli tak, to jak to zrobiły. Mi się wydaje, ze już do końca życia będę karmić Agatkę. Cyc to taki fajny wynalazek i jak dziecko jest marudne, coś mu dolega czy coś mu nie pasi, to wystarczy dać cyca i od razu ma lepsze samopoczucie. Lubię karmić, ale czasem myślę, że nie oduczę dziecka cyckania i się trochę martwię.

Aha i jeszcze jedno do mam karmiących: Karmicie w nocy, jeśli tak to jak często ??
jeśli nie to napiszcie proszę jak to zrobiłyście.
Agatka czasem już przegina i chce cyca co 1-2 godz :wściekła/y:
Buźka, pozdrawiam
 
Dziewczyny, mogłybyście podac mi linka do jakiegoś schematu żywienia niemowląt sensownie rozpisanego? Ten nowy mam ale chciałam go porównać ze starym a nie mogę znalesć jakiejś sensownej wersji nadającej sie do wydruku. Dziękuję
 
A i mam jeszcze jedno pytanko, może mi coś doradzice. Moje dziecie od jakiegoś miesiąca zaczeło się budzić o 5.30 zamiast o 6.30 - 7 jak do tej pory. Wydaje się bardzo głodna, wiec chyba właśnie głód ją budzi. Na noc karmie ją piersią i chyba przestało jej to wystarczać. I nie wiem teraz co zrobić, bo jak dam jej na noc kaszkę to mi cyce chyba przez noc pękną, a nie chcę odciągać bo szczerze tego niecierpię. Jak sobie radzą inne mamy karmiące? Dodam, ze moje szczęście nie zasypia zaraz po karmieniu (wtedy bym się nie czepiała) tylko jest w nastroju do zabawy a spac idzie dopiero koło 8.00. Taka wczesna pora jak 5.30 to jednak lekka przesada jak na codzienne wstawanie. Doradzcie!!!
 
Mala_Mi - ja od kiedy wrocilam do pracy, to karmie mala w ciagu dnia tylko raz, po powrocie z pracy. i to glownie dlatego, ze mam bardzo pelne piersi - one pewnie by sie obyla bez tego. generlanie nie bylo problemu z odzwyczajeniem Niny od cycka w dzien. pewnie gorzej bedzie z rezygnowania a nocnych karmien (Nina budzi sie tak 1-2 razy wnocy na piers) :no: jedyny sposob, to konsekwencja - jesli zdecydujesz sie rezygnowac z ktoregos karmienia, to musisz konsekwentnie odmawiac malej w tym czasie i zamiast tego dawac jej cos innego. po pewnym czasie sie przyzwyczai :tak:

slonko - jesli uwazasz, ze mala sie nie najada, to mozesz jej dawac np. przed kapiela kaszke albo deserek, a przed samym snem jeszcze piers. wtedy mala sie na pewno naje, a ty sobie "oproznisz" piersi :-) ja moja mala tak karmie. ale mimo ze jest strasznie napchana, to i tak budzi sie czasem 2 razy w nocy ...
 
Słonko u nas to samo Kuba budzi się o godzinę wcześniej, a co będzie jak jesienią przesuniemy znowu zegarki?:szok: to ja mam o 4.30 wstawać:confused:. Tak mamy od marca, pomyslałam sobie że może to przez to że na dworze już jest jasno:confused:, ale jak podam mleczko to zjada sporo, więc widac że i też głodny, a nie karmię już piersią od 3 mcy.
 
reklama
Daję kaszkę przed kąpielą a po kąpieli cyca ale mimo to budzi sie wcześniej. I chyba to nie dlatego, że na dworzu jasno bo mała ma opuszczone rolety :-(. Oby mineło jak u Agnieszki bo zaczynam czuć się baaaardzooooo niewyspana
 
Do góry