reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

U mnie Emilka pije z niekapka raz dwa razy na tydzień ale cały czas próbuje, zawsze najpierw podaje jej niekapkiem a jak się buntuje za bardzo to szybko zmieniam końcówke na smoka
 
reklama
My tez próbujemy z niekapka, ale na razie jest to w formie zabawy. Kubuś ładnie ciągnie, ale jak przechylę mu kubeczek, bo sam jeszcze nie rozumie, że jak ma w dół trzymane to nie leci;-):-) potem dopajam z butli.
Czarodziejko wczoraj wyczytałam że mleko krowie jak nie uczula dziecka to nic się nie stanie jak mu się podaje juz po 6 mcu życia, ale że "nie powinien to być podstawowy napój"-tak napisali. To moze i dobra taka prowokacja. U nas to na 200% nie ma co nawet próbować:no:.
 
Kubuś już bardzo ładnie pije z niekapka, ale przyznam że trwało to jakis czas, także dziewczyny nie poddawajcie się i codziennie próbujcie, w końcu będzie widac efekty.

A co do jedzonka z większymi kawałkami, to rówinież muszą się przyzwyczaić. Kuba na początku miał odruch wymiotny a teraz juz jest ok, miksuję mu jedzonko ale nie na taka typową papkę, zostawiam malutkie kawałeczki.

Na wszystko potrzeba czasu, czasu, czasu!!!
 
Milkshake - sprobuj wyjac ten zaworek z niekapka i podac Olkowi. Wtedy samo poleci (i to duzo, wiec uwazaj) i moze Olek zorientuje sie o co chodzi. jak tak nauczylam Ninke :tak:[/QUOTE]


Oo..ja też spróbuję bez zaworka :) No ale fakt, trzeba do wszyskiego czasu i czasu.Dzieki mamuśki za podpowiedzi nie będę się zniechęcać :))
 
Dziewczyny, mam pytanie:-). Jak używac niekapka aventu?? Przy ustniku jest taka malutka dziureczka i jak probuję poic małego ustnikiem odwróconym tą dziurką do dołu to z niej dużo kapie, a jak znów ta dziurka jest na górze to wtedy trzeba bardzo mocno ssac aby coś poleciało?? Mam więc rebus!!!:baffled:
 
Dzisiaj pani doktor powiedziala,ze jak Oliwka dorze toleruje bebilon HA i wcina zoltko to mozemy zaczac powoli wprowadzac kaszki pszenne:)))i kaszke manne i takie tam,skorki od chlepba tez moge dawac kompoty tez moge powoli dawac do sproboania i siweze owoce bo powiedziala,ze takie sa najbardziej cenne tylko trzeba sprawdzac czy nie pojawi sie wyypka lub bol brzuszka...i tyle powoli zaczne szalec z tym wprowadzaniechociaz e kaszki sa niby od 9 miesiaca,ale powoli raz n jakis czas moge jej podac:)))zobaczymy jak zareaguje i czy bedzie jej to smakowac...
 
Agus ja probowalam podawac malutkiej kaszke,ale zdecydowanie woli te bezsmakowe i dodaje troche wiecej mleka niz na przepisie,zeby bylo rzadsze.Mala nie chce takiej gestej.
Ja tez wczoraj bylam u lekarza i podala mi dosc ubogi jadlospis;
rano piers
poludnie ziemniak z mieskiem lub rosolek z mieskiem
popoludnie wieze owoce: banan,kiwi lub jablko
wieczor piers
noi dopajac,dopajac,dopajac... soczki z woda lub herbatke
ale ja malej daje kilka razy dziennie cycusia,np. gdy zasypia i kaszke jeszcze wieczorem miedzy owocami i piersia...mysle,ze ani jedno,ani drugie jej specjalnie nie zaszkodzi...:-)
 
A na jakim miesku gotujecie?Tzn,macie pewne,,ekologiczne" zrodlo,czy z normlanego sklepu bierzecie?Ja nie mam takiego zrodla.Warzywa kuouje na rynku.Mam zamiar juz na dobre zaczac gotowac Hani,stad moje pytanie.
 
Katka - ja nie pomoge, bo jade z braku czasu na sloiczkach :baffled:

Justyna - moja mala zywy sie podobnie do zalecen twojej pani doktor
6-7 piers
10-11 kaszka
13-14 obiadek ze sloiczka
16-17 piers
19 - owocki
21, 3-4 - piers

wiecej nie jest w stanie zjesc, chocby nie wiem co! a z piciem tez nie najlepiej, bo nawet w te upaly wypija tylko ok. 30 ml wody. soczki i herbatki sa bleeee!!!
 
reklama
Katka - ja gotuję na mięsku z kurczaka, indyka i króliczka ( poszukuję też gołębi)
Mięsko kupuję głównie na wsi w sprawdzonych ubojnaich a jeśli sie nie uda to w zwykłym sklepie (broń Boże w Hiperach!!!)

Jeśli chodzi o nasze jedzonko
6-7 pierś
10-11 mleczko
13-14 - zupka
16-17 - mleczko
19 - owoce
21 kaszka + pierś
4 - pierś

Acha i pomiędzy tymi posiłakmi wypija około 100ml herbatki z dzikiej róży i około 100ml wody lub soczku- tylko przecierowego
 
Do góry