reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Ja slyszalam ze jogurty po 10 miesiacu, ale ile w tym prawdy nie wiem ... Dawidek poki co i tak nie moze
 
reklama
moja pediatra mowila, ze mleko krowie przetworzone mozna po 10 m-cu. ale ja czasem dodaje malej lyzeczke czy dwie jogurtu do owockow i nic jej nie jest. ale ona wogole na nic nie ma alergii, wiec moge "eksperymentowac" ;-) biszkopty juz od jakis 2 tygodni wkruszam jej do kisielku albo do owockow.
 
hmm w zasadzie to od 6 miesiąca chyba Hipp ma deserki owocowo jogurtowe, kupiłam ale Emilce nie smakował
 
...albo pierwsze zupki jarzynowe Gerbera- maja maslo w skladzie.


U nas po kolejnej probie marchewka znow uczulila:wściekła/y:. Dzis pierwszy raz podalam puree jarzynowe z indykiem z Hippa. Paula wczoraj skonczyla 8 miesiecy a dopiero zaczelam wprowadzac jej mieso:no:. Jesli i ono ja uczuli, to nie wiem, co zrobie:-(. Na samym Nutramigenie, ryzu i jablkach daleko nie zajedziemy...:no:
 
Franek od tygodnia rąbie danonki. W ubiegłym tygodniu jadł te małe, najpierw po jednym ale jak zrobił mi dzika awanturę to zaczęłam mu podawać dwa na raz. Od wczoraj dostaje po jednym megadanonku. Może to za wcześnie ale brakowało mi jednego posiłku w ciągu dnia i dlatego wprowadziłam danonki.
Zastanawiam sie nad truskawkami - wiem, że cholernie uczulają ale ja jem dziennie po pół kilo truskawek i karmie cycem młodego i nic mu nie jest, więc może jak dostanie do kaszki taka prawdziwą truskawę to też nic nie będzie??? Czy któraś z Was już próbowała????
 
rudykot - ja nie daje truskawek kupnych, bo sa pryskane. inna sprawa jesli sie ma ze swojego ogrodka. Ale daje malej takie deserki hippa jogurt + truskawki i nie ma uczulenia.

Twoj Franek to niezly zarlok jest!!! moja to chocbym nie wiem jak sie starala, to zjada tylko 3 posilki stale (kaszka, owoce, obiadek) + 3 razy piers. A jak ci brakuje pomyslow na posilek, to proponuje kisielek. Ja robie albo na soku gotowym albo na mrozonych owocach (jagody, maliny) + maka ziemniaczana. czasem dosypuje mleka modyfikowanego, czasem dodaje zoltko albo biszkopta. Ninka uwielbia kisielki (patrz zdjecia na "Fotkach ...") :-)
 
Gufi - Franek generalnie zje wszystko co mu do papugi włożę. I wszystko mu smakuje, oprócz brokułów, które zje ale widać, że mu się cofają:-D:-D:-D
A na wadze tego nie widać bo stale jest poniżej 25 centyla, tylko na długość jest zawsze powyżej 97 centyla, już teraz nosi ciuchy na 80 lub 86 - koszykarz z niego będzie:-D:-D
A z kisielkami będę próbować - pozdrawiam
 
OOO ja tez sprobuje z tymi kosielmi bo mam pelno mrozonoch owocow,fajny pomysl:)))Ja jestem juz po podaniu kaszy manny do zupy i jest oki:)))a te deserki z hippa tez mam z jogurtem,ale zastanawiam sie czy je podac Oliwce...a truskawek jeszcze poki co nie mam zamiaru podac,bo bardzo uczulaja.
 
reklama
Ja jej daje takie zwykle sucharki i sobie ciamie,to sprobuje dac jej ciut tego deserku i zobacze jka bedzie reakcja.A dzisiaj u nas jest barszcz czerwony z ziemnikami i zamierzam dac troche Oliwce myslicie,ze mozna gotowany jest na wieprzowinie i wlasnie mam pytanie do Was czy wieprzowine moga jest maluszki???
 
Do góry