reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 roczek :-)

No my z eMkiem własnie uradzilismy ze robimy impre na dwa dni;-) bo inaczej sie nie pomiescimy:-D a wiec w sobote ok 10oso,sami młodzi czyli chrzestni,kuzyni i przyjaciele a w niedziele dziadkowie,ciotki,babcie itd,tez ok10osob,w zwiazku z tym bedzie tylko ciacho itd i ciepła kolacja,mam nadzieje ze sie uda;-)
 
reklama
a my torta robimy sami o coś takiego
tort.jpg a małemu chcemy kupić kaki samochodzik pan samochodzik + 50 piłeczek » Inne zabawki - opinie użytkowników znam.to
 
Maciek ma urodziny 1 marca, ale my robimy imprezkę dopiero 11, bo mam zjazd wcześniej i inaczej nie damy rady. Mamy sporą rodzinkę i u nas będzie około 30 osób :szok:
Planuję podać obiad (robimy imprezę w niedzielę, po mszy), póżniej paszteciki z ciasta francuskiego z barszczem. A do tego oczywiście sałatki, gyros, hamburgerki z wątróbki, ciasta, owoce.
Co do tortu to myślałam, że upiekę w foremce w kształcie zająca kremówkę z kartonika ;p obsmaruję kremem do tortów albo bitą śmietaną, ozdobię i tyle ;]
może niezbyt ambitnie, ale nie mam super zdolności hehe

co do prezentów to my kupiliśmy Maciusiowi armatę z piłeczkami, grę krokodyl i poduszeczkę z dedykacją i naszym zdjęciem :)
zaproszenia zamawialam na allegro- ze zdjęciem M., nie wyszło tak dużo. bo za 15 zaproszeń zapłaciłam z przesyłką 30 zł
 
krysiaczek gdzie tam 11 marca...a Ty masz już wszystko zaplanowane, i prezenty kupione wow, podziwiam :-) ale będzie miał synek dużo gości:tak:
ola u Was też się szykuje pracowity urodzinowy weekend - ja bym nie dała rady dzień po dniu przyjmować gości;-)
malinka fajny pomysł z tymi balonikami - jedynie co to kolory mi nie odpowiadają:baffled:
madiu a jakiego smaku jest ten torcik?
magdzior podobają mi się te kredeczki:-)

muszę sie sprężyć z szukaniem prezentu bo czas leci, a ja nie mam zielonego pojęcia co by kupić - po Hani tyle zabawek mamy, że ciężko coś wymyśleć nowego:sorry2: no i wciąż krążą myśli wokół menu:tak:
 
patik to po proostu zwykły biszkop plus krem z jajek i wychodzi biały i kakaowy ... a jak do białego dodamy jakiś innych barwników to i kolorowy jest... do tego dokupimy jakieś fajne figurki i będzie fajny :) a dookoła posypany pokruszoną skórką z tego biszkopta
 
Patik ja też z przygotowaniami jestem w lesie:-); co do menu to tylko wiem ,jakie ciasto upiec,a reszta to wielka niewiadoma:-)
 
reklama
Malinaa taką masę cukrową lub marcepanową można kupić naprzykład tu :

LUKIER PLASTYCZNY - www.tortownia.pl


do dekoracji - masy plastyczne - www.tortownia.pl


również na allegro.pl

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Albo zrobić samemu tu jest fajny przepis na lukier plastyczny

Lukier plastyczny do tortów przepis | Kotlet.tv

Masa cukrowa

Jak zrobić masę cukrową lub marcepanową | mamypomysl.pl

tu na masę marcepanową

Jak zrobić marcepana i masę marcepanową - babuni-blog49 - Onet.pl Blog

Jak zrobić masę marcepanową? - porady tipy.pl

tu na masę do lepienia figórek
Przepis na masę marcepanową ! - Crazy Kitchen - Kuchnia artystyczna - Onet.pl Blog

Też się właśnie zastanawiam nad takim tortem bo bardzo mi się podobają te torty w stylu angielskim ( pokryte masą marcepanową lub lukrem plastycznym).Nie wygląda to na trudne a na you tube można znaleźć filmiki jak zrobić z takiej masy różne dekoracje.Tak się tylko zastanawiam czy mam wystarczająco dużo talętu plastycznego żeby zrobić taki sama bo zamawiany kosztuje dużo dlatego że owa masa jest bardzo ciężka :/.Muszę jeszcze zobaczyć w cukierni w której zamawiałam tort na chrzciny co mają ciekawego i jak dużo cena urosła.
U nas będzie max 8-9 osób bo nie mam właściwie rodziny w samym wrocławiu.Dziadkowie i ojciec chrzestny nie przyjadą bo mieszkają na drugim końcu Polski więc bardzo duży koszt , po za ty dodatkowy koszt to hotel który musiałabym im zapewnić bo mam maleńkie mieszkanie :/.Impreza będzie w sobotę bo 29 wypadaw w czawrtek :) .Co do menu to jeszcze nie mam ustalonego a czasu coraz mniej :/ Ale chyba będą ciasta , słatki jakieś ,przekąski jakieś ciepłe danie nie mam kaski na jakieś wymyślne menu.My chcemy kupić małemu konika na biegunach interaktywnego takiego :

KONIK NA BIEGUNACH SPIEWA RZY CIEMNY BRAZ*F7 (2076365190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pabella Zaciekawił nie też te kretki może też kupimy się zobaczy :).

Bosanóżko podobno masa śmietanowa nie nadaje się pod masę cukrową bo może ją roztopić tak gdzieś czytałam : ).

Asco świetny ten naiot ale ja takie coś planuje na wakacje które planujemy spędzić u dziadków o ni mieszkają w domu to na podwórku na trawniku będzie można fajnie rozstawić bo u mnie w mieszkaniu miejsca brak :/

Harsharani super ten tort zostawie sobie przepis na drugie albo trzecie urodzinki żeby mały mógł podziwiać cały jego urok :).Moje dziecko znowu uwielbia słodkie :)

Madzior mnie też się podobają właśnie te pierwsze i drugie :)

Krysiaczek to będzie bal :) Futrzak ma racje żeby wydać przyjęcie urodzinowe na 30 to trzeba jednak mieć talent bo to ogromne wyzwanie :).

Malinaa super te baloniki chyba kupię takie błękitne uwielbiam ten kolor :)Muszę jeszcze po patrzeć za czapeczkami jakimiś fajnymi :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry