reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

dziewczyny...nie wiem czy czegos nie zepsułam:baffled: chodzi mi o to czy możecie teraz wchodzić na mój wykres? bo ja nie mogę, musze wejść przez wykres którejś z Was albo przez enpr.pl....I teraz nie pamiętam czy zawsze tak wchodziłam czy teraz coś mi się zepsuło jak dodałam suwaczek:baffled:
 
reklama
kok.o &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
fakt katiuszka ja tez nie mogę wejść na twój wykres :no:
muma - pizza powiadasz... my mieliśmy taki obiad w niedzielę - mój M gniecie pyszne ciasto !!
zuzanka - nie potrzebujesz osobistej pokojówki do tego pięknego hotelu - wiesz takiej "przynieś ręcznik", "zapal świece " itp ;-)

owocnej nocy babeczki :tak:
 
Gatto, tak myślałam, że lutka trochę podwyższa temp. bo jak przy wzroście progesteronu temka rośnie to przy lutce też musi. Tylko ciekawe czy uda się z tym wzrostem coś zmajstrować, czy on raczej fałszywy jest :sorry2:. Dziękuję, że zapytałaś lekarza. A czy jak byłaś u gina to pytałaś czy w ciąży on będzie Ci już zapodawał hormony tarczycowe czy bedziesz musiała równolegle chodzić do endo? Trzymam kciuki, żeby małpa nie przyszła.
Haszitka, czyli w dobrej jamie mierzę :-D. A z tą plażą to ma dobrze, 5 km od domu i na chwilę można zapomnieć o problemach. Mój Y mnie tak czasem wyciąga zza tego kompa na godzinkę. Dziś było strasznie parno, zresztą u nas jest strasznie duża wilgotność powietrza i ciężko złapać oddech w upały.
Kochana jaka ty laska jesteś, takie wymiary :tak:. Ja przy 174 dorobilam sie 62 kg, ale wszystkim mowię, że u mnie najwięcej to kości ważą. Kiedyś brałam sterydy na tarczycę i dorobiłam się takiej muskulatury, że wszyscy mnie pytają czy ja pakuję codziennie na siłowni.
Lopop, tulę mocno i trzymam kciuki za nowy cykl. A ty wykresu nie robisz?
Kasica vel Breżniew, dobrze że u Ciebie już lepszy humorek zobaczysz, że przyjdzie taki dzień, że...
bo brzuch wyjątkowo mnie boli:(to przez ta stara,wredną,france,sukę,jędze,której WCALE NIE ZAPRASZAŁAM!,wredotę,która dołuje mnie co miesiąc,brrr!!
już co najmniej na 9 mcy nie przyjdzie. AAAAAAaaaaaaa, tylko nie bierz słów katiuszki zbyt dosłownie i nie dorzucaj do tego gara ziół Clo, innych tabletek i nie zalewaj wszystkiego winem !!!
Alex, Cud na fejsie oglądnięty i przecudowny :biggrin2:. Szkoda tylko, że Ciebie tam nie widać? A jak się ma 2 Cud?
Katiuszka, to z tym lekarzem podobnie jak w Polsce. Też jak się od jednego wypiszesz to drugi Ci łache robi :angry:. Dobrze , że masz polskiego ginka bo widać że u Ciężarną jak kosmitę traktują. Tak sobie myslałam jak tam jest jak kobieta ma problemy z ciążą w pierwszym trymestrze, jak jeszcze nie jest zarejestrowana jako ciężarna to sama musi sobie radzić :szok:? Jeśli chodzi o Twój wykres to mnie też się nie otwiera. Problem może być w tym, że suwaczek jest zaraz nad wykresem i się link zazębia. Mnie się tak robi jak wstawiam na stronie zdjęcia za blisko siebie. Zobacz czy zadziała jak zrobisz między suwaczkiem a wykresem większy odstęp. A suwaczek masz ładniutki :tak:. A poza spankiem to jak się czujesz, mam nadzieję, że dzieciaków nie dzwigasz?
Lumina, senność może być też objawem na przykład cukrzycy.
Muma, czekam jutro na kawce. Coś mnie ta pizza nie wzięła , może dlatego że z tuńczukiem.
Kok.o, co u Ciebie? Daj nam znak jak po badaniach bo tu wszystkie czekamy. Trzymam dalej kciuki .
Zuza, wyścig trwa!!!
Ani@k, pierwszy raz słyszałam, że stół nogi rozkłada :-D:-D:-D. Ty sexiaro!
Bzzz, jakie ciasto na śniadanie?

Dziewczyny, dziś przeczytałam w starym Twoim Stylu, że przy hashimoto nie ma możliwości zajścia bo organizm traktuje ciążę jak ciało obce i ja zwalcza :szok::szok::szok:. Przeraziłam się bo ja też mam to g.... Podobno może pomóc tylko magik od immunolog. Czy Wasi endo mówili coś takiego? Moja mi powiedziała, że dopiero jak zajdę to mi się tarczyca unormuje. Można oszaleć z tym wszystkim.
Znalazłam w necie...
http://www.endokrynologia.net/tarczyca/hashimoto-ciąża

Miłej nocki :biggrin2:.
 
Ostatnia edycja:
bionda - badałam krzywą cukrową i insulinową to chyba wyklucza cukrzyce

z tym odrzuceniem płodu to chyba przesada - wtedy żadna hashimotka nie była by w ciąży a znam w moim otoczeniu 2 takie co urodziły mimo hashimoto
 
Ostatnia edycja:
Hej babeczki.....
Katiuszka tez nie widze twojego wykresu.
Kok.o pognalam w te pedy do endo. nic sie nie martw:)

Dokltorek zapisal mi eutiox (to chyba odpowiednik tego polskiego co tu kazdy zazywa niemalze). W kazdym razie mam dawke 50mg. Zapytalam o ciaze i powiedzial, ze nieprawda jest, ze sie nie zachodzi przy wysokim TSH (ja mam 4.97 i ft4 0.98 anticorpi pozytywne-nie wiem co to oznacza), tylko potem trzeba zwiekszyc dawke. Faktem jest, ze mu powiedzialam, ze zaczelam sie starac nie wiedzac o tym wyniku, wiec mi od zapisal zwiekszona dawke w przypadku ciazy. Co ma byc to bedzie. Nie mam czasu na czekanie i odkladanie staran, az sie zmniejszy. Dzialam i tyle.

Kto pisal, ze przy Hashimoto nie wolno soli jodowanej? Mnie powiedziano, ze trzeba i nad morze jezdzic, tak, ze planujemy urlop nad morzem:)Jeszcze 40 dni:(
 
kasica - a widzisz już coś w dobrym kierunku idzie

Ani@k - ja myślę że przez tsh ta senność bo jak miałam w granicy 1,5 to dobrze się czułam i nie tyłam a teraz nie mogę zejść poniżej 64 kg i mam suchą skórę , paznokcie mi się połamały - wszystkie objawy , kiedyś przy tsh 2,4 ważyłam 68 kg !
teraz człapie tylko dzięki żeńszeniowi bo inaczej bym głowy z łóżka nie podniosła
Ani@k - a ty bierzesz eutyrox ? jaką dawkę ?

dziś byłam na rezonansie kręgosłupa - masakra to badanie jest jak horroru :szok:

ja nie biorę żadnych tabletek na tarczycę.. w ciąży brałam jod.. ale nie ze względu na moje zdrowie tylko Dziecka..
Lumina.. nie chcę Cię martwić.. ale po 30 metabolizm troszkę szwankuje i należy mu troszkę pomóc.. spróbuj więcej albo spacerować albo jezdzić rowerem.. ogólnie więcej świeżego powietrza - zobaczysz ze senność przejdzie:tak:

Aaaa, zapomnialam Wam powiedziec, ze dzis sie zapisalam na IUI, dali mi termin na 27 luty 2013:szok:

oby nie trzeba było &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& oby się Fasolka zagnieżdziła do tego czasu &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ja też cialko niczego sobie 170cm/56kg z pilnowaniem się coby nie pofolgować. Jeszcze 7 lat wstecz do ślubu miałam suknie rozmiar 34 a jak sie poznaliśmy 10 lat temu to 170cm/49kg

o majn libe gottttt:szok: przestańcie pisać o swoich wagach bo w kompleksy wpadnę..:baffled:

dziewczyny...nie wiem czy czegos nie zepsułam:baffled: chodzi mi o to czy możecie teraz wchodzić na mój wykres? bo ja nie mogę, musze wejść przez wykres którejś z Was albo przez enpr.pl....I teraz nie pamiętam czy zawsze tak wchodziłam czy teraz coś mi się zepsuło jak dodałam suwaczek:baffled:

ja wykresu nie widzę, za to śliczniutki suwaczek:tak:

zuzanka - nie potrzebujesz osobistej pokojówki do tego pięknego hotelu - wiesz takiej "przynieś ręcznik", "zapal świece " itp ;-)

Bzzzz "osobista pokojówka " mówisz??? a to się nie nazywa czasem 'kobieta do towarzystwa' vel 'przyzwoitka'? daj się młodym wyszaleć:-)
choć gdyby Zuza się zdecydowała na towarzystwo jeszcze paru osób to też chętnie bym zapaliła jakąś świeczuszkę..
:sorry2:
Ani@k, pierwszy raz słyszałam, że stół nogi rozkłada :-D:-D:-D. Ty sexiaro!

hmm w sumie to aż się sobie dziwię ze tak napisałam:zawstydzona/y: chodziło mi oczywiście o rozkładane blaty:-);-)

jak to jest, że jak człowiek wpada w wir 'dni płodnych' i okresu 'okołoowulacyjnego' wygaduje, wypisuje, wymyśla takie sexiarskie podteksty:dry::baffled::eek:

Kok.o a jak było na usg??? no pisz!!!! opowiadaj, opisz minę eMa.. no i czy się zdecydowałaś na zwolnienie.. choć jak z rana czujesz się jak ryba w wodzie.. :happy2:

aaaaaaaa
ja mam w pracy dziewczynę, która mimo hasimoto urodziła 2 dzieci..
 
Bzzz, jakie ciasto na śniadanie?
dzisiaj kanapeczka z dżemem truskawkowym własnej roboty - M sałata z ogródka :)
Bzzzz "osobista pokojówka " mówisz??? a to się nie nazywa czasem 'kobieta do towarzystwa' vel 'przyzwoitka'? daj się młodym wyszaleć:biggrin2:
choć gdyby Zuza się zdecydowała na towarzystwo jeszcze paru osób to też chętnie bym zapaliła jakąś świeczuszkę..
:sorry2:
Wiesz ... ja mogę i za podnóżek służyć w takim hotelu ... zuzanka zabierz mnie ze sobą - będę jak cień ale niewidoczna :cool::cool: Ani@k - jakoś się podzielimy funkcjami :)





A tak w ole dzień dobry babeczki :-D no i oczywiście miłego dnia :-D
 
Gatto, tak myślałam, że lutka trochę podwyższa temp. bo jak przy wzroście progesteronu temka rośnie to przy lutce też musi. Tylko ciekawe czy uda się z tym wzrostem coś zmajstrować, czy on raczej fałszywy jest :sorry2:. Dziękuję, że zapytałaś lekarza. A czy jak byłaś u gina to pytałaś czy w ciąży on będzie Ci już zapodawał hormony tarczycowe czy bedziesz musiała równolegle chodzić do endo? Trzymam kciuki, żeby małpa nie przyszła.
Haszitka, czyli w dobrej jamie mierzę :-D. A z tą plażą to ma dobrze, 5 km od domu i na chwilę można zapomnieć o problemach. Mój Y mnie tak czasem wyciąga zza tego kompa na godzinkę. Dziś było strasznie parno, zresztą u nas jest strasznie duża wilgotność powietrza i ciężko złapać oddech w upały.
Kochana jaka ty laska jesteś, takie wymiary :tak:. Ja przy 174 dorobilam sie 62 kg, ale wszystkim mowię, że u mnie najwięcej to kości ważą. Kiedyś brałam sterydy na tarczycę i dorobiłam się takiej muskulatury, że wszyscy mnie pytają czy ja pakuję codziennie na siłowni.
Lopop, tulę mocno i trzymam kciuki za nowy cykl. A ty wykresu nie robisz?
Kasica vel Breżniew, dobrze że u Ciebie już lepszy humorek zobaczysz, że przyjdzie taki dzień, że...

już co najmniej na 9 mcy nie przyjdzie. AAAAAAaaaaaaa, tylko nie bierz słów katiuszki zbyt dosłownie i nie dorzucaj do tego gara ziół Clo, innych tabletek i nie zalewaj wszystkiego winem !!!
Alex, Cud na fejsie oglądnięty i przecudowny :biggrin2:. Szkoda tylko, że Ciebie tam nie widać? A jak się ma 2 Cud?
Katiuszka, to z tym lekarzem podobnie jak w Polsce. Też jak się od jednego wypiszesz to drugi Ci łache robi :angry:. Dobrze , że masz polskiego ginka bo widać że u Ciężarną jak kosmitę traktują. Tak sobie myslałam jak tam jest jak kobieta ma problemy z ciążą w pierwszym trymestrze, jak jeszcze nie jest zarejestrowana jako ciężarna to sama musi sobie radzić :szok:? Jeśli chodzi o Twój wykres to mnie też się nie otwiera. Problem może być w tym, że suwaczek jest zaraz nad wykresem i się link zazębia. Mnie się tak robi jak wstawiam na stronie zdjęcia za blisko siebie. Zobacz czy zadziała jak zrobisz między suwaczkiem a wykresem większy odstęp. A suwaczek masz ładniutki :tak:. A poza spankiem to jak się czujesz, mam nadzieję, że dzieciaków nie dzwigasz?
Lumina, senność może być też objawem na przykład cukrzycy.
Muma, czekam jutro na kawce. Coś mnie ta pizza nie wzięła , może dlatego że z tuńczukiem.
Kok.o, co u Ciebie? Daj nam znak jak po badaniach bo tu wszystkie czekamy. Trzymam dalej kciuki .
Zuza, wyścig trwa!!!
Ani@k, pierwszy raz słyszałam, że stół nogi rozkłada :-D:-D:-D. Ty sexiaro!
Bzzz, jakie ciasto na śniadanie?

Dziewczyny, dziś przeczytałam w starym Twoim Stylu, że przy hashimoto nie ma możliwości zajścia bo organizm traktuje ciążę jak ciało obce i ja zwalcza :szok::szok::szok:. Przeraziłam się bo ja też mam to g.... Podobno może pomóc tylko magik od immunolog. Czy Wasi endo mówili coś takiego? Moja mi powiedziała, że dopiero jak zajdę to mi się tarczyca unormuje. Można oszaleć z tym wszystkim.
Znalazłam w necie...
Hashimoto a ciąża | Endokrynologia- dr med. Jacek Belowski, endokrynolog, Kraków

Miłej nocki :biggrin2:.

Czesc Bionda. Albo można ocipieć:-D Ja też mam Hashimoto.Ale się zmartwiłam, bo @ nadchodzi i jak wstałam z łóżka, to aż mi się zrobiło ciemno i boli brzuch, aż musiałam poleciałam na kibelek.

Chyba mi pozostał telefon do gina i znowu branie tych clo:-(
 
reklama
Ani@k - oj ja mam dużo ruchu bo mam psa który nie pozwala siedzieć na tyłku , w ogóle jak sunia się u nas pojawiła to się bardzo cieszyłam że schudnę 4 - 5 x wychodzę a 2 x na długie spacery a tu guzik - ani grama nie schudłam , może mam lepszą kondycję ,
chodzę na basen raz w tygodniu i jeżdżę rowerem 2 x w tygodniu ,odstawiłam słodycze - tylko w weekend jem domowe ciasto ale się nie opycham i nie jem wcale dużo a często 5 x dziennie małe posiłki , już nawet mleko odstawiłam bo wyczytałam w necie że przy zapaleniu tarczycy nie wolno mleka i przetworów ale to tak jak z tym jodem - że jedni zalecają a inni że nie wolno i bądź tu mądry ?
 
Do góry