reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

to skomplikowane pytanie....bo jest cala masa badan. moje zdanie jest takie: mysle ze na wstepie nie powinnas innych robic - tylko TY hormony, cytologia, baterie a Twoj nasienie. To jest minimum...

drugi krok to faktycznie pilnowac dni plodnych zeby nie przegapiac owu. jesli wyniki macie dobre, i kilka miesiecy wam nadal nie wychodzi - wtedy bym zaczela bardziej doglabne badania robic. no ale to moze za rok...
 
reklama
No podgladania jest jak najbardziej ok. Dziwie sie tylko ze dopiero w 12dc...Jak dlugie masz cykle ? Powinien je podejrzec ze 2-3 razy przed owu i zaraz po owu czy ladnie pekl....
 
moje starania jest nastepujace
ja zdrowa jak jagienka. moj nie ma plemnikow w spermie.wlasnie jestesmy w polowie ICSI...wyczerpani emocjonalnie, nadal walczymy
 
Toska,
Lolitka dobrze radzi. Zrob sobie caly zestaw hormonow (oczywiscie w odpowiednich dniach cyklu). Z tego co wiem to 3dc LH, FSH, estradiol, ok. 14dc estradiol, 7dni po owu progesteron, no i prolatkyne tez koniecznie tylko juz nie pamietam, w ktorym dniu. W necie znajdziesz informacje. Poza tym posiew, toxo, cytomegalia i badanka swojego M. Dziwne ma podejscie ten Twoj gin. Ja bym sie nad nim porzadnie zastanowila;-). Endo masz dobre 9mm jest OK, wiec nie masz sie czym martwic.
No i kotem sie nie martw, bo jesli chodzi o toxo to glownym zrodlem zarazenia sa brudne warzywa i surowe mieso. A monitoring jak najbardziej zrob, bo to tez duzo moze wyjasnic.
 
Witaj Tośka.
Ja myślę, że z tymi badaniami to:
1. napewno nie zaszkodzi zrobić na początek podstawowe hormony - na dogłębne badania przyjdzie czas...
2. Toxo + różyczka wskazane przed ciążą, ale jeśli kota masz długo, to albo masz przeciwciała na toxo, a jak nie masz to małe szanse żebyś się zaraziła (chyba, że Twój kot się szwęda, ale wtedy też ciężko o zarażenie - wystarczy odpowiednia higiena :)
Co do popadania w szaleństwo, to rozumiem Twoje obawy - ja prawie ciągle myślę o dzidzi. W związku się trochę zaczyna chrzanić... Ale to wszystko zalezy od Waszego podejścia do sprawy...
Jak tu nieraz dziewczyny podkreślają, należy się kochac z radością i bez myślenia, że to JUŻ (choć to dość trudne...):tak:
A powiedz - masz cykle regularne, czy pokręcone (jesli chodzi o długość)?

Dziewczyny trzymajcie kciuki, żeby mi już ta @ przyszła bo już nawet nie chcę liczyć, który to dzień cyklu dzisiaj :-( Nie rozumiem, co się podziało z tym cyklem... Brzuch mnie dzisiaj pobolewa, mam nadzieję, że to już to.:wściekła/y:
Jutro chcę podjechac do sklepu zielarskiego po zioła o. Sroki.
 
Nadszedl juz wieczor a brzuch mnie co jakis czas pobolewa, jakies slabe skurcze no i potworna migrena od wczoraj - tak wiec nienajlepiej sie czuje.
Jedyna pocieszajaca rzecza jest to ze dzis tempka nieco mi spadla i brzuszek pobolewa a to moze swiadczyc o zagniezdzeniu.
Dziewczyny... powiedzcie please ze to moze byc fasola ;-)
No oby, oby :tak:Trzymam kciuki!!
A teraz jest termin na @? Zagnieżdzenie wypada na ok 6dpo. Ale jeśli paskuda @ nie przyjdzie, to testuj i melduj nam, że jest kolejna fasoleczka :-)
 
Witajcie,
Ja juz w domku.... padam ze zmeczenia i zaraz mylam spac... a jutro rano ide na badania - trzymajcie kciuki bo strasznie sie boje :szok:

Lolitko tos Ty niezle jest skuta:szok: kiedy masz podgladznie nastepne?

Toska witaj na naszym watku!
Ja badania bym robila jak najszybciej bo to nie zaszkodzi a najwyzej moze nakierowac gdy cos jest nie tak...
Hormony najlepiej zrobic w jednym cyklu bo daje to wtedy mniej wiecej jak wyglada Twoj cykl.
Do kompletu badan zrob jeszcze testosteron, FT4 (miedzy 20 a 22 dc).
A monitoring nigdy nie zaszkodzi... tylko przewaznie zaczynaja lekarze monitoring od 9-10 dc...
Moj maz oprocz badania nasienia tez mial badany testosteron...
Zycze Wam powodzenia!
 
reklama
Do góry