reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Moniś - za rozmowna to nie jesteś :-) napisz co tam u MArtuni? jak znosi burze ? no i w ogóle co u Was?ale skoro masz jeszcze czas na bb to chyba nie jest źle.
Oluś- ja dziś prawie cały czas leżę potwornie twardy mam brzuch i nic nie działa - żadne oddychania przeponowe- nic. Jutro wizyta :-(
Antilko - wszstkiego najlepszego na Urodzinki
 
reklama
dzień dobry :-):-D

Sensi - Kajda juz nie śpi bo tuli maluszka:-) ???

Jednak jeszcze nie -------:-( znalazłam na głównym:

Madziujka napisała:
U Kajdusi i uparciuszka cisza...Nasz Kajda ma dołka i boi się wywołania.
Bidulka ..psycha jej siada.

Uściski i buziaki dla niej wysłałam.

Moze akurat po oksy jej pójdzie raz dwa i nie naciepri sie? Wierze w to!!"
 
Ostatnia edycja:
hej wam...

Ja tez wierzę, że w końcu się Kajdusi uda. A, że psychicznie siada to ja ją rozumiem w sumie, mi zostało 10 dni a co noc nie śpię do 3-4 rano bo czekam i nasłu****e czy to już, i tak bym chciała żeby to się zaczęło.... zwłaszcza ,że moja dzidzia jest juz duza bo na poczatku 35 tyg miała prawie 2600 to teraz prawie w 39 ma napewno ponad 3 kg a jak wiadomo im większa dzidzia tym gorzej urodzic..Skurcze mam codziennie zwłaszcza w nocy codziennie sielniejsze, i jeszcze to rozpieranie w kroczu.Ale co z tego jak przechodzą:baffled: i juz po akcji...Czekam na ten czop , wody i skurcze a że wiekszość porodów zaczyna sie w nocy albo nad ranem to z ekscytacji nie moge spać.. Mała wpada coraz głębiej w oststniczwatrek połozna powiedziała że od czubka główki do noska mala jest juz w miednicy a teraz to i moze głebiej ale wyjść to raczej nie chce...:no: No cóz ma jeszcze czas...:sorry2:

A jak wy sie czujecie mamauśki?

Aleczku
swędzenie jest najgorszym objawem ciążowym jaki do tej pory miałam ( chyba juz bym wolała rzygulić:-()i wcale nie przechodzi..
 
witajcie:-)

cały czas zastanawiam się, jak tam nasza Kajda:confused: czy już, czy cały czas czeka?? oby już było po wszystkim..
Majeczko mam nadzieję, że urodzisz niebawem i przejdą wszelkie niedogodności:tak: trzymam kciuki;-)
Anusia jak po wizycie?? jak brzucho dzisiaj?
Sensi, Moniś całusy dla Waszych Dzieciaczków:-)

Ciekawe, jak tam Monik:confused:

Ja dzisiaj ponad 3 godziny siedziałam z 6-cio miesięcznym brzdącem:happy: i powiem Wam, że takiego spokojnego dziecka życzę wszystkim:tak::-D Jutro wizyta u mojego dr, mam nadzieję, że wszystko będzie ok:-)
 
Witajcie:-)

Ma ktoś wieści od Kajdy? Takbym chciała, żeby juz tuliła swoje Maleństwo:tak:
Wiadomo co u Monik?

Majeczko trzymaj sie Kochana - Mała coraz bliżej, jeszcze troszkę Ją przywitasz :tak:
Alek daj znać jak po wizycie, na pewno same dobre wiadomosci:happy:
Anuś, Sensi :-)
Antilko to Ty Lwica jesteś:-D wszystkiego najlepszego:laugh2::-D:happy:
Esch narobiłas mi smaka na te "ogórki na krzywy ryj" :-p- mozesz podac dokładny przepis?

Pozdrawiam 30+
 
oj, współczuję Kajdusi, ale mam nadzieję, że już dziś po. Wszystkie stresy i tak zapomni zaraz po zobaczeniu swojego uparciuszka/. Coraz więcej Was dobiega do mety...

Tak sobie myśłęże kto jak kto, ale Wy to na pewno macie doświadczenie. Chciałam Was zapytać jak sa podawane wynmiki betki? Chodzi mi o te normy? Bo jakoś nie mogę djść, czy sa one od zapłodnienia (1,3-2tydień, 2-3 tydzień itd???) Tak mi logicznie wychodzi bo gdyby byly liczone od miesiączki to każdy mialby pozytywne testy jeszcze przed zapłodnieniem... Dobrze mi sie zdaje???
 
witajcie:-)

no właśnie!! macie może jakieś wieści od Kajdy???

Vonko a Ty już po wypoczynku?:-)
Onna wygrzebałam trochę wiedzy o beta-HCG;-)

Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowanym przez kosmówkę łożyska. Składa się z dwóch podjednostek alfa i beta. Podjednostka alfa jest wspólna dla HCG, TSH i LH, podjednostka beta jest charakterystyczna dla HCG. Gonadotropina kosmówkowa podtrzymuje czynność ciałka żółtego we wczesnej ciąży (do 8-10 tygodnia). Jeśli dochodzi do implantacji zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml). Ale ponieważ wiele zarodków jest wadliwych genetycznie (niektórzy uważają, że nawet 50 % z nich) i często dochodzi, do „mikroporonień” to dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych > 25 mIU/ml) oznacza ciążę. HCG jest także wykrywalne w moczu i tę właściwość wykorzystują domowe testy ciążowe.

Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie jego poziom obniża się i taki pozostaje do końca ciąży.

U kobiet, które otrzymały w cyklu poprzedzającym ciążę preparaty zawierające HCG wykrywalne stężenia tego hormonu utrzymują się przez 5 do 14 dni zależnie od zastosowanej dawki i indywidualnej reakcji organizmu (średnio jest to 10 dni).

W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży.

A mi przesunęli wizytę na jutro:baffled: Niby nic, a jednak już się nastawiłam na dzisiaj:baffled:

Buźka Kobitki, miłego dnia:-)
 
Witamy :-)

Jutro wizyta :-(

Anuś i jak? Pawełek się pcha ;-)

Orginalna nie będę - też jestem ciekawa co u Kajdusi i Monik

Oluś no przecież to jeden dzień, a miałaś się nie denerwowac z tego co mnie pamięc nie myli ;-)

Vonko jak tam Kubus, szaleje w brzuchu

Eschen pewnie ugrzęzła w ogórkach

Majeczko bardzo mi się podoba Twoje zdjecie w avatarku

Ewus ucałowania dla Adrianny

Onna czyżby szykowało się testowanie :rofl2:

a ja mam pytanie do mamus - co zrobic kiedy dziecku nie włącza się przycisk nasycenia jedzeniem. Moja Marta je tyle ile jej dam, później jest akcja typu ulanie mleka lub "wyrzyganie" mleka jako dodatek do atrakcji jest pewnie ból brzucha, bo co chwilę kwili :-(. Zrobiliśmy z mężem eksperyment - ściągnęłam z piersi 60ml + zrobiłam butelkę 100ml, zjadła całośc i nadal domagała się jedzenia (wg schematu powinna jeśc 120ml - tak jest przy mleku modyfikowanym) a przy karmieniu mieszanym? :confused:. Kupki robi normalne żółciutkie, raz dziennie nie wiem co robic :-( Oprócz rewelacji przy jedzeniu dziecię nasze jest bardzo spokojne kąpanie, zakładanie czapki bez płaczu. No i po raz pierwszy nieświadomie po kąieli powiedziała "aguu" po czym się uśmiechnęła
 
reklama
aluś, dzięki za te informacje, dużo już wyczytałam, ale ciągle nie wiem czego dotycząc te wartości min-max podawane przy wynikach. A to jest istotna różnica czy sie odnosić do norm od pierwszego dnia miesiączki czy od zapłodnienia.
cierpliwości życze w czekaniu na wizytę, pamietam jakie to trudne....

moniolku, wreszcie znalazłaś chwilkę żeby sie odezwać... Niestety nie wiem nic na temat karmienia noworodków, poczekaj az zajrzą inne dziewczyny, zwlaszcza pielęgniarki ;)
ucałuj moją uśmiechniętą imenniczkę :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry