reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Witam


Muma dobrze, że napisałas, bo jakoś tak głupio by było pisać tylko ze sobą.


Wszystkim Mamusiom wszystkiego dobre - tym z dziećmi na zewnątrz i wewnątrz.


U mnie synek dzis wstał o 7:40, ledwo zdążyłam się z nim zobaczyć, no ale wczoraj znowy bez drzemki wiec rozumiem go.


Muma jeździj jak najwiecej to szybko nabierzesz wprawy. A innymi sie nie przejmuj, każdy sie kiedys uczył, tylko niektórzy zjedli wszystkie rozumy.


U nas dzis burzowo, wiec ja troche lepiej. Z Adasiem jak byłam w ciazy to dowiedziałam sie dopiero w sierpniu wiec nic juz mnie nie meczyło, u mnie apogeum jest własnie w maju-czerwcu-lipcu. Mam taki spray do nosa narivent i sie troche nim ratuje, bo jak byłam u laryngologa to mi mówiła, ze jest bezpieczny.


U nas staranka były do owu, no ale w dzień owu też, wiec nie wiadomo czy siusiak czy nie. Zaczynam odliczanie do wizyty, ale stres jest, im bliżej tym większy.


Na dzień dziecka miałam zamówić taki wóz strażacki duży, gdzie można nalać wode i pryskać, no ale jeszcze nie zamówiłam.
 
reklama
Gochson - jakby konkretnie popadało to z alergią od razu lepiej, nie ? A ja nie wiem co kupić Olkowi, siedzę właśnie na allegro, też powinnam dziś coś zamówić.. Wywrotka, rowerek trójkołowy, namiot z piłkami, nie wiem co kupić :cool: Julka dostała stosik ciuchów, trampki i okulary i zadowolona ;-)

tere - spakowana ?? :-) jak imprezki ?:-)
 
hej Dziewczynki!!!
Muma cieszę się, że już do nas wróciłaś!!! wszystkie Kobitki nasze są super hiper...ale bez Ciebie, to tak pustawo:tak:Hmmm mój kaszlak już chyba lepiej. Tzn. dwie ostatnie nocki nie budził się przez kaszel to chyba poprawa. W dzień sporadycznie kaszle, jak słyszę, ze mu ta flegma lata to mówię mu, żeby ładnie zakaszlał i to robi:tak:i zaraz ma czyściutko. Kupiłam wczoraj w polskim sklepie Mucosolvan mini dla dzieci...ale po czasie przypomniałam sobie, że kok.o raz dawała Ewci i lekarz kazał przerwać, bo niby po nim ta flegma jest jeszcze większa:eek: Kurna, nie wiem...niby tez rozrzedza...ale jak on ładnie odkszluje to, to może nie trzeba, nie? Na razie daję Lipomal, Calcium i witC.
A co do prezentu na Dzień Dziecka...zamówiłam wczoraj odkurzacz dzieciowy i żelazko:szok::tak::-) mówię Wam, ja mały lubi takie prace domowe. Dziś znowu od rana prasuje eMowe gacie:cool2: tzn. prasuje autobusem piętrowym, bo żelazka jeszcze nie ma:-) mam nadzieję, ze sie zabawi tym dłużej niż 2 minuty. A Gabrysiowi kupiłam dziś w Tesco ładną bluzę i dokupię jakąś zabawkę małą.

Dzień Mamy u nas nijaki...tzn. mały z rana dał mi dwa buziaki, tato mu kazał, bo sam od siebie, to woli ojca całowac niż mnie:cool: no i tyle by było tych atrakcji...bylismy w Tesco i eM mi kazał sobie coś wybrać...hmm ciekawe co z Tesco:confused: kurna..nawet na kartkę się eM nie wysilił. To samo było w zeszłym roku...ehhh pewnie muszę poczekać aż Juluś dorośnie i sam będzie organizował Dzień Mamy.

Gochson jejkuuu współczuję alergii..Jeszcze taraz nie bardzo możesz coś łykać, nie? może faktycznie popada i zmyje te pyłki przeróżne. A jak Adaś z sikaniem? pewnie to jeszcze chwilę potrwa zanim zacznie wołać tak już "na stałe". Może jak zsika się na dywan czy na łóżko, to mów mu, że tak robią brzydkie dzieci, że on jest grzeczy, fajny, miłe itp. i tak nie może robić...hmmm no wiesz, żeby mu tak wjechać na ambicję ;-)ale i tak już jest postęp, zobaczysz, że niedługo już będzie normalnie wołał na nocniczek!!!
Noo i trzymam kciukasy za wizytę piątkową&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
A reszta babek to już w ogóle w kulki leci...żeby tak nic a nic nie napisać??? nieładnie moje panie, nieładnie.....żebym nie musiała Was postraszyć wydaleniem z bb:szok:;-):-)
Dziś mam eMa w domu, bo tu jest dzień wolny. Pogoda masakryczna, 12 stopni było o 11 godz:szok: zarządziliśmy dziś dzień zakupowy, jeżdzimy po sklepach, z rana Tesco, teraz jak mały wstanie pojedziemy na ciuchowe. Może tam sobie coś kupię na Dzień Mamy?:-p
ahaa jutro oddają nam autko z naprawy:tak:
 
Ahoj kobitki:-)
Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Mamusiek obecnych jak i przyszłych :tak::tak:

My rośniemy już 4 kg na plusie i brzuszek niczego sobie :tak: Wreszcie nudności już minęły ale nadal permanentnie śpiąca jestem.

Pozdrawiam z gorącego wschodu :tak:
 
Hejka!

Ja tak pędzikiem oczywiście, bo..... jestem w czarnej dupie! 3 prania przede mną, a jutro trza się spakować. Ekstra nie? CHyba mokre rzeczy spakuije do walizki, albo e suszarkę wrzucę. Faken. W sobotę z pracy wlazłam w gary, bo brat kupił kiełbase, kaszankę, chleb i zrobi l jedną sałatkę na 17 osób, więc podszykowałam karkówkę, podgotowałam kawałki kuroka , zapaplałam w m,iodzie i musztardzie, zrobiłam sałatkę, dobrze, że eM zrobił do południa kapustę młodą, bo bym w półtorej godz nie zrobiła tego. No i na grilla. Tam tańce hulańce do 1ej w nocy. Rano do huty na makijaże, sama się ochlapałam i na chrzciny do kościoła już nie zdążyliśmy. Siara, co nie?! Kit. Siedzieliśmy na chrzcinach do 19.30 to wieczorem jeszcze wrzuciłam jedno pranie.
Dziś po hucie się odchwaszczałam i pojechaliśmy na dzień mamy do teściówki, ta narobiła żarcia ciepłego, więc głupio wyjść po poł godzinie. Więc znów w domu byliśmy o 19,30. Klejne pranie, ja nie wiem kiedy ja się spakuję, a jeszcze zakupy przede mną, kaszki, obiadki, musy owocowe na wszelki wypadek jakby nie jadł tamtych pyszności, pieluchy wodne, buty na plażę ja już sama nie wiem. Trochę już mam padaczkę, bo nie wyrabiam.

Poczytałam sobie jednym okiem wasze wpisy.
Dzięki, że pytacie,

emka gratki, chłopaki są fajowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na dzień mamy dostałam oczywiście przywieszkę Pandory. Serduszko z odciskiem rączki i cyrkonią niebieską. Śliczne. No i syn ucałował mnie z samego rana. Aha i umył mi zęby wieczorem. heheheheheheheheh


Buziakuję wszystkie. Brakuje mi tylko Zuzola ostatnio, ale cóż....

Gatto gratuluję kolejnego zębola

Katiuszka no to Julek będzie pomagał CI prasować hehehehehe

Muma jakoś w czerwcu, lipcu czekam na Was i Waszego Kota. heheheheh

ANi@k :*
Aleksis :*
koko :*
Szyszka :*
Gochson :*
Caterina :*
 
Hej,

terefere Kochana, dasz rade!!! Ty jestes przeciez mistrzyni organizacji,wiec wszystko sie uda!!!! Zawsze mozesz eM zatrudnic do prasowania wilgotnych ciuchow zelazkiem, az beda suche, co nie???? Widzisz, mialas byc gosciem na grillu, a bylas w sumie druga gospodynia. Ty jestes kochana kobitka, brat powinien Cie codziennie nosic na rekach i calowac po rekach
Na Kosie tez dostaniesz papu w sloiczkach, wiec ostatecznie Timus dostanie greckiego Hippa albo tam cos innego:tak:
Cudny prezencik dostalas, az zazdroszcze. I jeszcze Ci zeby umyja, no to masz high life.
Bedzie fajnie na wakacjach, nie daj sie zwariowac!!!

Poczytam co u reszty i napisze co u mnie.
 
czesc kobietki
kochane mamusie (wszystkie, dokonane, niedokonane i zamiarujące;-)) wszystkiego najlepszego :****
moge czytac jednym okiem, bo do zestawu usterek doszlo mi zapalenie spojówek:szok: rano wygladałam jak ofiara przemocy domowej (jak juz zdolalam otworzyc oko po namoczeniu). teraz na drugie mi przeszło..

katiuszka jak mucosolwan bedziesz dawala to najpozniej ok 17, lub 15 (zalezy ktory lekarz przepisuje;-)) zeby na noc nie dusił Julka kaszel.
tere oooo kurcze, niezły zap...dziel masz ostatnio, niezła turbomamuślka jestes:-) a pranie mokre bedzie wiecej wazylo, mozecie zabulic na lotnisku dodatkowo;-):-)
Muma fajnie,ze udała sie impreza. fajne sa takie ogrodowo-tarasowe spotkania, luzne, na powietrzu..tez takie lubie.. heh.. chyba balkon sobie posprzatam;-):-) hehe Wolfik cieszyl sie towarzystwem:-)
myslicie, ze taki rowerek biegowy to za wczesnie dla Ewy?... hmm..chyba za wczesnie.. nie wiem co kupic na dzien dziecka..

a, Młoda dzisiaj z mała pomica taty dała mi piekny bukiet róz:-) no i grzeczna przytulaśna była:-)


my ostatnio czas w piaskownicach spedzamy i takie mam spostrzezenie: moje dziecko lubi dawac rozne rzeczy innym (nam lub dzieciom..no wszystkim;-)) i sprawia jej to radoche. W piaskownicy zawsze daje dzieciom rozne łopatki, foremki czy co tam w łape jej wpadnie. za to jeszcze nigdy zadne dziecko nic jej nie dało. ciekawe, czy to kwestia wieku (i za pare miesiecy z tego wyrosnie) czy wpływ żłobka..:happy2:...
 
Ostatnia edycja:
Aleksis hehehehe tak brat powinien nosić mnie na rękach...chyba dam mu do poczytania Twój wpis...heheheh

Koko myślę że to dawanie zabawek, to charakter Ewy, choć może się to jeszcze zmienić pod wpływem środowiska (czytaj innych niegrzecznych dzieci). Ale nie wiem czy dobrze gadam.
A Ty co? Gdzieś to oko załatwiła? Pewnie podglądałaś kogoś przez dziurkę od klucza hihihihihihihihih

Katiuszka aha ja dawałam syrop wyksztuśny nie pózniej niż koło 15ej, bo dr powiedziała, że na dzieci może dłużej działać i żeby nie dusiło.




No dobra idę spać, bo jutro nie wiem czy zdążę zjeść jaju na śniadaju, no i rano przecież wstaju :-D
 
reklama
Witam dziewczyny


Katiuszka no to teraz jak Julek będzie miał żelazko i odkurzacz to będziesz odpoczywać, bo wszystko zrobi za Ciebie
A jak eM- te badania wyszły ok ?


Caterina już niedługo i senność też przejdzie, a kg się zrzuci. Trzeba dogadzać bobasowi.


tere fere może wyschną te ubrania bo u nas parówa. To już niedługo będziesz się wygrzewać i sączyc driny - o Ty szczęściaro.


Koko ehh współczuję zapalenia spojówek, oby szybko przeszło. Mój też daje dzieciakom zabawki, tyle, że on daje a potem mu smutno, że nie ma się czym bawić, ale on to taki nieśmiały chłopak i jak go ktoś o coś poprosi to od razu daje.


Byłam wczoraj w lidlu bo była promocja ubranek no i jak wróciłam z pracy to już nic nie było. Normalnie to chyba dla ludzi niepracujących. Za to pojechałam po południu do second handu i kupiłam mu trochę koszulek, bo dziennie i z 3 pobrudzi.
 
Do góry