reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

dzień dobry :tak: dziś już mi lepiej, przecież nie mogę się tak dołować ;-)

Leyna fryzjer dobry pomysł, co będziesz robić z włosami?

Antila chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu zmiana fryzury z półdługiej na krótką :tak: wkurzają już mnie te kłaki, które muszą co wieczór układać na szczotkę, żeby wyglądać jak człowiek. jak nie ułożę to muszę podpinać spinką. wkurza mnie grzywka, bo za szybko rośnie :-p najbardziej przed ścięciem powstrzymywał mnie fakt, że żeby zapuścić na nowo włosy gdyby mi się nie spodobał mój nowy look będę musiała bardzo długo, ale widać dojrzałam już do zmiany wyglądu ;-)
jak już będę po to zrobię zdjęcia i wkleję. wkleję też swoje zdjęcie przed, jak tylko coś znajdę, bo u nas fotografuje się wyłącznie Piotrka (wcześniej psa :-p)

Leyna mówisz, że "tylko":confused: moim zdaniem bardzo długo:tak:. Ja zacznę Kubę od grudnia przyzwyczajać do butelki-będzie to 5 miesiąc jego życia. w połowie stycznia wracam do pracy i będę chciała żeby pił wyłącznie mleko modyfikowane. Nie wiem tylko co z jego alergią-spróbuję najpierw-karmiąc go piersią-sama pić mleko modyfikowane i zobaczę, jaka będzie reakcja. Kupię mu pewnie mleko "HA". A tak w ogóle, to chciałabym, żeby pediatra zapisał mi to mleko na receptę-wtedy koszt 50 %;-)

Sensi ja miałam założenie karmić minimum pół roku. jak wytrzymałam, to wydłużyłam okres do 9 miesięcy. a w perspektywie chciałam karmić rok. nie udało się. wróciłam do pracy jak Piotrek miał 5,5 miesiąca. mleko odciągałam w pracy, bo miałam taką możliwość :tak: karmiłam go piersią rano, po pracy, wieczorem i w nocy. w dzień dostawał moje odciągnięte mleko. kiedy było jasne, że pokarmu mam coraz mniej (zresztą nigdy go nie miałam za dużo, walczyłam o każde 50 ml, wspomagałam laktację itp) przestawić go musieliśmy na Bebilon Pepti. To był horror, bo pić go nie chciał. przez jakiś czas mieszaliśmy mu go z mlekiem HA, ale wtedy miał cały czas wysypkę na buźce :-(
mleko HA nie jest na receptę, a jest stosunkowo drogie :-( Piotrek wypija miesięcznie 6 puszek mleka - on jest mleczny chłopak do dziś mimo że ma już 14 miesięcy :tak: po mamusi to ma ;-) puszka mleka HA to 20-24 zł. Bebilon Pepti mam na receptę ze zniżką 50% i płacę za puszkę 10 zł.
na receptę ze zniżką jest chyba jeszcze tylko Nutramigen.
 
reklama
Witajcie kochane!

Ja wlasnie sie rozchorowalam... na 15 ide do lekarza - po klotni w rejestracji.... Boze na co ida te moje pieniadze???:wściekła/y::szok::growl: Pani powiedziala ze telefonicznie mnie nie zarejestruje a potem stwierdzila ze juz nie ma miejsc do mojej lekarki.... ah szkoda gadac....
Postaram sie teraz nadrobic moje zaleglosci forumowe...

Sensi z tym dowodem to ja bym wrzucila do skrzynki pocztowej - wiem ze poczta odsyla takie dokumenty... A jesli chodzi o Twoja tesciowa... hmmm no coz znam to... niestety w takiej samej sytuacji byla moja mama... ze strony rodziny mojego taty nie mozna bylo na zadna pomoc liczyc wrecz jeszcze wbijali szpileczki... Ale najwazniejsze ze maz jest z Toba a Wam sie wszystko dobrze uklada!
Zdjecia Kubusia - rewelacyjen... szcezgolnie ten bezzebny usmiech... az mi sie humor poprawil dzis!

Ewa witaj w klubie "pociagajcych" ;-) ja dzis juz mowie barytonem i nos zatkany... a pluca to chyba zaraz wypluje... oj musimy sie kurowac!!! Co polecasz? Ja wieczorkiem chyba zaaplikuje sobie mleczko z miodem i imbirem...
Pracy niestety mam duuuzo... a do tego rozchorowalam sie w najmniej dogodnym terminie bo jutro wszyscy wyjezdzaja na delegacje i niestety nie zdazylam wszystkiego pozalatwiac...

Antila no jakos na wszystko brakuje mi czasu... teraz moze troche nadrobie jak bede w domu... zobaczymy ile zwolnienia da mi dzis "moj babsztyl"....

Najka sliczne dzidzi!! Odpoczywaj ile mozesz i nie stresuj sie. Pamietaj ze kazdy jeden dzien sprawia ze Twoje dziecko bedzie coraz silniejsze! I usmiech prosze!

Alek kurcze... to jednak moze byc milo w pracy... super ze masz takich pracownikow!

Monik w ten weekend rajdu nie mialam... w weekendy mam zajecia na kursie... nastepny rajd mam 10.11 a za tydzien jade na objazd trasy... a wogole to w przyszlym roku na przelomie marca i kwietnia mam zorganizowac rajd - jestem w szoku i prawde mowiac nie wiem jak sie do tego zabrac... moj maz sie juz "ucieszyl" jak mu powiedzialam ze bede gosciem w domu...

Leyna super ze masz juz dostep. A z Twoimi problemami to nie wiem co Ci poradzic bo nigdy z czyms takim sie nie spotkalam... Moge tylko zaciskac mocno za Ciebie kciuki. A jak masz dolka to pisz - to pomaga! I wcale nam nie smecisz!

Kajda - kobito podziwiam Cie bo ja bez kawy nie potrafie funkcjonowac... a dziennie to jakies 3 -4 kawy ida... A zielona herbatke tez bardzo lubie!

Novaczka hallo!! puk puk!!! Gdzie sie podziewasz??? Co u Ciebie?

Nie wiem czy ktorejs nie pominelam. Mialam tego troche do nadrobienia... pozdrowienia dla wszystkich trzydziesteczek i nie dajcie sie chorobom!!!
 
Cześć babeczki :-)

Sensi dziękuję poradę :happy: A z tymi chłopami to święta racja co piszesz:-D. Ale bez nich to życie też nie fajne, więc lepiej chyba jak już są z nami :tak::-D
Aleczku ja też na razie odpuszczę sobie te witaminki. Jak już będę wiedzieć że jestem zafasolkowana to wtedy zacznę łykać na nowo:blink:. Miejmy nadzieje że ta @ już do Ciebie szybko przyjdzie i humorek się poprawi:-)
Kajduś odstawienie kawki to ciężka sprawa i życzę wytrwania :happy: Ja bardzo rzadko pijam kawę, i jak jestem nie do życia to popijam czasami herbatkę zieloną z guaraną, też trochę pobudza;-). Moja morfologia jest całkiem ok więc jeszcze chwilkę się wstrzymam z tymi witaminkami.
Ewuś jak tam Twoje przeczucia co do @. Może się jednak coś zmieniło? :blink:;-)
Leyna grunt to dobre nastawienie do sprawy:-) Cieszę się że dzisiaj już Ci lepiej. Zmiana fryzury to bardzo dobry pomysł na poprawę samopoczucia :-) Trzeba wierzyć że da się to wszystko wyleczyć:tak:. A na te badania nie ma co żałować kasy, jeśli tylko dadzą w efekcie ulgę i wyleczenie, to warto :-) Trzymam mocno kciuki żeby się w końcu ten grzybek wyniósł z Twojego organizmu.
Antilko jak Twoje samopoczucie? Już się troszkę lepiej czujesz? :happy:
Ena a jaki Ty masz dzisiaj humorek? Mam nadzieję że dobry ;-):happy:
Najeczko pogłaszcz brzusio od cioteczek BB-owych :-D
Vonko :-):happy:

Miłego dnia 30-tki :happy::-):-D:cool::laugh2::blink::-)
 
Wagnies no to ładnie się załatwiłaś :shocked2::dry:. Wracaj szybciutko do zdrowia :tak:. Chociaż w sumie taki mały odpoczynek w domku Ci się przyda. Ostatnio bardzo zaganiana jesteś. Mam nadzieję że w tym całym zamieszaniu znajdujecie czas tylko dla siebie na "tworzenie" fasolki ;-):-D
Organizacja rajdu no no GRATULUJĘ :-):-):-) Fantastyczna sprawa będzie i osobisty sukces też :tak::happy: Powodzenia we wszystkich tych działaniach :happy::-)
 
witajcie... u mnie @ powoli sie rozgaszcza :-D... na razie mam jeszcze plamienia ale pewnie w ciagu dnia sie rozkreci na dobre .... nic mialo byc na luzie,ale mimo wszystko troche bylo mi smutnawo.... no ale teraz mam kolejna szanse,wiec tylko cieszyc sie trzeba ;-):tak:...
Wagnies- ja nic nie bralam w razie ciazy nie chcialam ryzykowac,ale jak @ sie dzis rozwinie na calego,to zaaplikuje sobie po pracy taka specjalna herbatke cytrynowa na przeziebienia... w czasie ciazy jest nie zalecana,a na mnie zwykle dziala cudownie...
Monik- niestety @ juz jest,wiec bede sie starac z wami ,albo jeszcze jeden cykl bede miec,bo sie skrocil do 22 dni....
Leyna- jesli lekarz poleci ci jakies leki,o ktorych pisala Antila,a ktore sa trudne do dostania na rynku polskim a u mnie bez problemu,to chetnie ci je wysle... tylko napisz...
Sensi- wspolczuje tej alergi u Kuby,ale moze byla to jednorazowa i po 3 miesiacu juz sie nie powtorzy....
pozdrawiam serdecznie wszystkie 30-tki :-)
 
A wiec wrocilam od lekarza, dostalam antybiotyk, L4 - lekarka chciala dac na caly tydzien ale ja poprosilam ja do piatku... wiec bede sobie teraz odpoczywala...

Monik no wlasnie tak jakos starania poszly w kat:zawstydzona/y:

Ewa a co to za herbatka?
 
Sensi niesamowity ten Twój synuś:-D
Ja tylko na momencik, bo mój M wyszedł z psem na spacerek a właśnie mamy małą uroczystość imieninową:happy: Dostałm piękny prezent -całą dyskografię Jacka Kaczmarskiego na CD. Teraz tylko winko, świeczki i wieczór poezji śpiewanej.......
 
Antilko, masz dzisiaj imieninki:confused::-) jesli tak, to wszystkiego najlepszego:) i pieknego wieczoru! z zenskich imion to widze tylko Małgorzate...
u nas jutro imieniny mężucha:tak:
wagnies, zdrowka zycze!
melduje, ze juz kolejny dzien z rzedu boli mnie glowa.... bleee
a przed chwila wrocilam z basen i jestem padnieta, wiec ide spac, pozdrawiam wszystkie!
 
reklama
Buuuu, ale mi się dzisiaj wyjatkowo wstawać nie chciało:szok:
Wieczór, był bardzo udany poszłam bardzo późno spać, bo musiałam każdej płyty chociaż chwilkę posłuchać.
Kajduś dziękuję za życzenia:-)Oczywiście Twojemu mężowi też życzę wszyskiego najlepszego:-)

Chyba nic nie wyjdzie z dzisiejszej wizyty u doktora, bo mamy kontrolę w pracy i nie dam rady się zwolnić:baffled:Pozostaje jedynie telefoniczna konsultacja.
 
Do góry