reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Nie będę czekać do końca pierwszego trymestru. Póki co powiem jeszcze tylko Głównemu Sprawcy (jutro rano, jak na teście będzie wyraźniejsza druga kreseczka) - wręczę mu pakiecik buciczki+teścik. Chyba padnie, bo wiedział, że miałam krwawienie niedawno.

Później dowiedzą się rodzice - 21i22 to dzień babci i dziadka. Teściom w 21 stycznia pojedziemy niby w drodze do babci mojego faceta, powiemy że jedziemy jej złożyć życzenia i tak niby przy okazji wyjmę wydruk usg z zaznaczoną fasolką "wnusio" i im damy. To będzie ich pierwszy wnuk, pewnie radości będzie co niemiara.
A moim rodzicom wyślę kartkę z tej samej okazji, a w środku tylko ten wydruk usg i nic więcej. Moich rodziców to już 5 wnuk, ale mogę się założyć, że tata się popłacze.

Powiem jeszcze szefowej, myślę ze już w poniedziałek, bo ona ma dziwny system motywacyjny - zestresować, przedstawiać najczerniejsze scenariusze, straszyć brakiem pensji. Wolę, żeby szybko wiedziala zanim zacznie roztaczać te zwoje dziwne wizje, bo jak będzie wiedziała, to wierzę że się jednak będzie trochę hamować.
 
reklama
Carioca77- tylko badz pewna,ze nie zwolni cie,bo wedlug prawa nie jestes chroniona az do konca 3 miesiaca...
ja chcialam wyslac moim rodzicom tez okolo dnia babci/dziadka,ale nie wyszlo jeszcze,wiec dostana nowinke,bez okazji....
tak wiec,ty sie wywiazalas z umowy na wrzesien,:laugh2:... teraz my reszta musimy sie ostro zabrac do roboty,zeby chociaz na pazdziernik zdazyc :laugh2::-D
 
e chyba jestem chroniona jak tylko lekarz wyda zaświadczenie o ciązy.

Jam mam umowę na czas określony - kończy się 30.04.2007 - czyli to by był 5 miesiąc, muszą mi przedłużyć, bo właśnie w takiej sytuacji jest mowa o 3 miesiącach ciązy :)

Ale moja szefowa mnie nie zwolni, pomimo swoich dziwnych tekstów, to jest to pod tym względem uczciwa osoba, a w dodatku już dawno jej powiedzialam, ze staram sie o dziecko i mnie nie zwolnila. Wiec chyba teraz tym bardziej.

Ps. pracujcie! Będę Ci szlaki przecierać.
 
e chyba jestem chroniona jak tylko lekarz wyda zaświadczenie o ciązy.

Jam mam umowę na czas określony - kończy się 30.04.2007 - czyli to by był 5 miesiąc, muszą mi przedłużyć, bo właśnie w takiej sytuacji jest mowa o 3 miesiącach ciązy :)

Ale moja szefowa mnie nie zwolni, pomimo swoich dziwnych tekstów, to jest to pod tym względem uczciwa osoba, a w dodatku już dawno jej powiedzialam, ze staram sie o dziecko i mnie nie zwolnila. Wiec chyba teraz tym bardziej.

Ps. pracujcie! Będę Ci szlaki przecierać.
dzieki,dzisiaj wymecze mojego Joe wieczorkiem i nie dam mu spokoju do ok 20-ego stycznia
.....
co do pracy to sprawdz dokladnie,bo jestem na 99% pewna,ze do konca 3 miesiaca nie chroni cie zaden przepis... a swoja droga to dobrze miec taka wyrozumiala i faire szefowa....
 
Zobaczysz Ewa, to jest TEN cykl. Mierzysz tempę w dalszym ciągu?

A co do tego okresu chronienia - upewnię się i dopiero wtedy uraczę wiadomością moją szefową :-)
 
mierze tempe,ale jest dziwna... co drugi dzien 36.3 i 36.7.... ale jestem przeziebiona,wiec to ma pewnie na to tez wplyw.... oj mam nadzieje,ze to ten cykl,bo juz sie na prawde czuje gotowa na dziecko i lepiej zeby zdazylo sie szybko zanim jednak zmienie zdanie:laugh2: z wygodnictwa zycia tylko we dwojke....:laugh2::-D
 
moje drogie, ide do pracy z checia skazanca idacego do wiezienia na kilka lat:laugh2:... jak zwykle mi sie nie chce,ale dzien szybko zleci i co najwazniejsze czuje sie lepiej mimo zle przespanej nocy, w ogole mialam bardzo dziwny sen,ze niby mialam jakiegos nowego partnera za ktorego mialam wyjsc za maz z jakiejs agencji,ktora pomogla nam sie dobrac ( i to trwalo ok 2 lat) a w miedzyczasie mieszkalam z Joe i teraz mu powiedzialam,ze go zostawiam i wyjezdzam ( bo ten drugi mieszkal w Stanach).... bardzo dziwny sen i cale szczescie,ze buzik sie wlaczyl ... a co mnie najbardziej zdziwilo,ze tak latwo sobie chcialam zostawic mojego kochanego Joe....:confused:

nic,lece do pracy i zajrze wieczorkiem ok ciut przed polnoca u was...
pa
 
Witajcie!!!
Co ja widzę!!! Carioca, ogromnie gratuluję i się ciesze razem z Tobą!:-):rofl2::-) A widzisz, miałam rację, że dopóki nie ma prawdziwej @ wszystko jest możliwe!!!

Sensi świetnie, że Twoja cytologia OK!

Ewa na pewno na tempkę ma wpływ przeziębienie!
Też staram się mieć nadzieję, że to ten cykl, tempka dobra, chociaż po tym moim ostatnim ataku bólu, trochę zwątpiłam.

Antilko, bardzo dziękuję za wsparcie! :happy2:Bardzo mi potrzebne, bo szczerze mówiąc teraz boję się przytulanka... ale spróbujemy to przełamać, może rzeczywiście był to jednorazowy incydent...

Pozdrawiam Was serdecznie i już weekendowo!
 
Najka - ja myślę, że to wypadek incydentalny. Może pozycja była niesprzyjająca szyjce macicy? Ale oczywiście wizyta u lekarza napewno nie zaszkodzi! I trzymam kciuki za TEN cykl, by był właśnie "TYM"
 
reklama
Dzięki Carioca! Do lekarza jeszcze trochę, ale wybiorę się na pewno.

A ja czekam na Twój teścik pełen fluidków!
No i napisz jak Twój ukochany zareagował!:-)

A teraz musze wyjść z domku, a tak leje...:no:
 
Do góry