reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

czesc i czolem.

o luuudzie dawno mnie bylo...tak przynajmniej mi sie wydaje:baffled:

Jak tak czytalam post Kok.o to zdalam sobie jak to rzeczywiscie zapitala czas i cholerka boje sie, ze mi przeleci przez palce to dziecinstwo mlodej, bo ona w zaskakujacy sposob lapie wszystko i zaraz to juz pojdzie do szkoly:szok: a takie to male bylo jak sie urodzilo:zawstydzona/y: Ostatnio bardzo sie rozgadala, powtarza wlasciwie kazde slowo, wiekszosc po swojemu, ale potem uzywa jak cos chce:happy: niesamowite to jest!
Tak sobie mysle, ze Muma to z Julka juz przeprowadza jakies filozoficzne rozmowy o zyciu to ja juz sie boje o takie rozmowy:szok:

Zuzanka no juz sie wprawilam w domowe roboty hehehe
Wyobrazcie sobie, ze dzis robilam sos pomidorowy do zakonserwowania, bo dostalam super pomidory i wyszly mi 4 sloiczki. Tylko, ze ja je odwrocilam do gory dnem, a tu niektorzy mowia, ze nalezaloby zapasteryzowac:baffled: i nie wiem co robic?:confused:

Szyszka no twoj Mieszko to wymiata normalnie...a wyprawka do zloba przygotowana??

A propos zlobka to Kok.o jak tam idzie nocnikowanie? juz sie zaczelo czy jeszcze nie?
Bo ja kupilam mlodej nocnik i ona doskonale wie, ze tam sie robi siku i kupke, mowi o tym, pokazuje, ale za chiny ludowe nie chce usiasc:szok: no i ja nie zmuszam, choc jej opowiadam jakies brednie, siadam sama na kibelku i takie tam, ale ona NIE i koniec. Czyli chyba jeszcze nie gotowa, co?
Ktos juz probowal z nocniczkiem??

Aleksis fajnie, ze cycowanie idzie dobrze:tak: a my tez odkladamy mlodej na ksiazeczke kase, co jakis czas cos tam dostanie (na chrzciny, 1sze urodziny czy tak bezokazyjnie) i jej wplacamy. Nie jest to regularne, ale juz ma niezla sumke:tak: Jutro tez eM musi wplacic bo dostala cos od babci, dziadzia i mojej babci to juz cos sie zwieszy.
U nas jest tak, ze sa takie ksiazeczki oszczednosciowe w bankach, ktore sa malo oprocentowane, ale za to nie placi sie podatkow zadnych, wiec lepiej niz trzymac w skarpecie:tak:

Kok.o ja uwazam, ze kazda kwota jest dobra:tak:jak masz wiecej to wplacasz wiecej, jak mniej to mniej. Swiat idzie na psy, kryzys masakryczny, to kto wie czy bedziemy miec za kilka lat kase na ksiazki dla dzieciakow. A kwoty za ksiazki do szkoly to jest szok i masakra:szok::szok: koszty zabojcze prawie. Muma to pewnie wie cos o tym:baffled:

Tere no tez by mnie szlak trafil z tym kubkiem, ale bardziej z powodu dawania zlego przykladu! Co za swiat!!

Jutro sie wraca do pracy kochane panie, wiec zegnam sie i do sklikania.

Aaaaaa, przepraszam bardzo....witam serdecznie nowa kolezanke. Callinka bardzo sie ciesze, ze po dlugich staraniach sie udalo. Zdradzisz kto tam mieszka w brzuszku i jak ma na imie?? no i cos wiecej o sobie, skad jestes i te sprawy hihi:-D

Aaaaaa2 Dla naszego Patrysia samych pieknych chwil!! Szczesliwego dziecinstwa i wspanialych prezentow! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A teraz post pod postem ;-)

Witam nową koleżankę Callinkę i życzę zdrowej, nudnej i spokojnej ciąży :-) A masz przeczucia co do płci ??

Gochson - pogoda na grillu była idealna, 23 stopnie i słonecznie, Dziadek zrobił tyle jedzenia i było naprawdę miło.
Oczywiście szwagierka dała czadu jak to ona, aż szkoda gadać :-p Ale poza tym było naprawdę miło , cieszy mnie bardzo, że teść tak sobie dobrze radzi...

tere - Twoja opowieść o placu zabaw po prostu zwaliła mnie z nóg, dokąd zmierza ten świat :baffled: Szlag by trafił to wszystko, i tak jak kok.o napisała, mamuśki ogólnie uczą 'moje , moje'. U nas były te znajome z dwulatką 2 tygodnie temu i tamta też w kółko moje, moje , cholera jasna, ja to jakaś nieprzystosowana jestem. I może moje dzieci też. Julka na pewno, z Olkiem może da radę jeszcze popracować.
Zawsze uczyłam, ze się ma dzielić, pomagać itp ale cholera czy to warto ?? :no: Żeby im to potem nie wyszło bokiem...

kok.o - drugi rok w żłobku i to po wakacjach, zobaczysz jak mniej będzie chorób :tak: Uściskaj Ewunię :-)

No i koniec weekendu... Fajnie, że pogoda się poprawia i jeszcze ma być ciepło trochę..

Gatto - u nas z nocnikiem to jest tak, że chętnie bardzo Oli siada na nim, zarówno w gaciach jak i bez (tak całe wakacje w sumie) ale NIGDY NIC tam nie zrobił :-D Co ja poradzę, nie trzymam go tam godzinami, grunt żeby się oswoił ze sprzętem bo w żłobku to pewnie będzie grupowe siedzenie, u Julki tak było ;-) Julka się nauczyła na dobre jak miała 2 lata i 2 mce, nie przyspieszam teraz, nie nalegam, pieluchy są tańsze niż 10 lat temu, przyjdzie czas i się nauczy.
Książki są drogie.. zwłaszcza do języków. Część Jula w tym roku kupiła od koleżanki rok starszej, wyglądają jak nowe a za 40% ceny, sama na to wpadła ,:tak: Miłej pracy !!!
DO jutra Dziewczynki:tak:

Edit:

No i na deser moja dzisiejsza przygoda (eM na szczęscie był poza domem, kosił trawę :tak:)
Oli zjadł obiad to go wzięłam na ręce i taszczę na kanapę żeby mu założyć piżamkę. Zabawki niezbyt posprzątane i potknęłam się o ten chrzaniony traktor a właściwie wlazłam na niego i pojechałam jak na deskorolce:szok:
Oczywiście traktor odjechał a ja leciałam jak w Kevinie samym w domu te bandziory na resorakach i wyrżnęłam jak długa przywalając głową w podłogę a Olka cały czas trzymając na rękach:-D
Oli w ryk, Jula przerażona ale potem pękałyśmy ze śmiechu , jakby to nagrała to byśmy pewnie nagrodę jakąś zdobyły w śmiesznych filmikach :-D Olkowi nic się nie stało , ufff a ja mam mega sinior na boku ale pewnie uda mi się jakoś to ukryć hehe;-)
Zawsze sprzątajcie zabawki po zakończonej zabawie !!!!
 
Ostatnia edycja:
Muma wstrzelilam sie w twoj post pod postem hahaha:-D koniecznie trzeba stworzyc watek na fb o szwagierkach bom ciekawa co znow wymyslila :-p
 
Muma sama jestem ciekawa co tam znowu szwagierka wymyslila
Gatto moj dopiero teraz odpieluchowany, a zaczelismy dopiero 2 msc temu. Wczesniej nie chcial siadac wiec chyba.nie byl gotowy. Teraz uzywamy 1 pieluche dziennie na noc chociaz i w dzien czasem sa jakies wypadki.
Koko normalnie szok z tymi ludzmi na placu zabaw. Powiem Wam szczerze ze moj em uczy teraz Adasia ze to jest Twoja zabawka i masz mowic ze to Twoje. Nie do konca to pochwalam ale moj synek jest mega ciapa. Dziecko zabierze jego zabawke a on nic stoi jak wryty a potem tylko mi mowi - nie moge ruszac bo chlopiec powiedzial nie. Ostatnio mu jakis chlopak zabral trawe z reki i juz nie chcial do niej podejsc bo nie moze bo chlopak mowi nie, ze ja tez nie moge, normalnie jakis zastraszony
Calinka witamy wsrod nas, napisz cos o sobie
Ani@k wszystkiego najlepszego dla naszego jubilata.
My dzis bylismy w zoo i super bylo. Adas wniebowziety. Latal i ogladal zwierzaki. Potem wizyta u rodzicow i tak caly dzien poza domem wiec padam.
 
Ani@k całuski dla Patryczka! Niech rośnie zdrowo i był pocieszka rodziców.;-):tak:

Muma to żeś orła wywinęła!!!:szok: Dobrze ze wyszliście z tego cało. Ze Olus przytrzymany przez Ciebie. Boli głowa?
Gatto spokojnego powrotu do pracy, obys przezyla pierwszy tydzien;-) Całuski dla pieknej Cri:tak:

Ja je.bie co za ludzie, Tere az mna zatrzęsło.
Na grudniowkach dziewczyna Polka opisala sytuacje, przyleciala z 8mczna corka z usa do rodziny i byla na placu zabaw z małą, polozyła torebke, i zabawiala mała, za chwile ch.uj torebki niet, z kasa z dokumentami i na szybko teraz wyrabia bo do usa trzeba wrócić :no::wściekła/y::angry: Obcinać ręce za kradzież!!!

Zuzu odpoczywaj w miarę możliwości. na Mazurach byłam, pięknie jest, zazraszczam.:happy:
Koko zycze mało pracy w pracy, oraz zeby te 8h zleciało w mig;-):tak:
Gochson odpoczywaj, na sprzatanie przyjdzie czas:tak:;-)Moze Adas ma taki czas teraz ze boi sie , czy jak. Moze ktos go zastraszył, oby nie!!! :confused::dry:
Calinka
witamy i zapraszamy. Napisz cos o sobie:-)

U nas spacerkowy weekend.
W pt u babci w szpitalu byłam, em lazil pod szpitalem. Babcia przewrocila sie i bark ja bolal. zrobili jej badania i okazalo sie ze słaba jest ma 5,0 hemoglobiny (a powinna miec ok 10-12) i krew jej dawkowali:-( Juz czuje sie lepiej, czekamy na wyniki badan, ile ma teraz hemoglobiny. W sob bylismy na kreglach, sis miala uro-25lat, wiec tam zaprosila pare osob, pwko, pizza, soczki i tak 3h zlecialy. Pozbiej spacerek i lulu.
Dzis w parku i spacerek z druga moja babcia.
Mieszkowi wyszla gorna jedynka lewa, prawa sie przebija. Objawow zero, procz slinienie i wlasnie przygryzania a to mojego kolana, a to łózeczka, heh. Co do łozeczka jak tylko w nim siedzi to kombinuje jak tu wstac, i tak lapie sie szczebelkow i stoi w rozkroku, nog nie łączy jeszcze, heh. Nie staje jeszcze przy innych meblach, nawet tez nie probuje nigdzie indziej niz na lozku siadac, widze ze woli czuc sie bezpiecznie i miec miekko w razie przechyłu taki cwaniaczek.
Co do BLW to kurcze cos tam zajada, wczoraj jajeczniczke na sniadanie zszamał, dzis kanapeczke z kozim serkiem, ogóra nie ruszył, pomidorka troszeczke, a kanapke prawie cała. Aaaa pije wode, ale nie z niekapka tylko z takiej normalnej butelki co prawda malej, trzymam mu a ten buzie otwiera i pije, domaga sie jak odłoze, heh.
Gatto do żłoba nie mamy nic, ale to z tego wzgledu ze nie kazano nic na razie nam kupowac, wiec czekamy na pierwsze spotkanie/zebranie. W ogóle moj em rwie sie do byc w trojce rodziców, hehe, ciekawe czy uda mu sie do niej dostac:-D:-D:-D Pizamki dzieci maja takie same, moze bedziemy placic za uszycie, kij wie:baffled: Bede dzwoni do złoba pytac czy bedzie pod koniec sierpnia dzien otwart to zapytam czy ew. cos trzeba :tak: Boze to juz 2 tygi zostały.
 
Ostatnia edycja:
Muma żadnych przeczuć do do płci nie mam, jest mi wszystko jedno, wiadomo, że każda z nas pragnie z całego serca żeby przede wszystkim mieć zdrową pociechę :) Mój mąż zafiksował się na dziewczynkę :)
 
Cześć dziewczyny, ja też jestem po 30 i oczekuję swojego pierwszego dziecka. Widzę, że u Was jest fajna ekipa i chętnie dołączę. Jestem na zwolnieniu więc mam dużo wolnego czasu. Wybaczcie jednak ale nie przeczytam tych 1347 stron :-)
 
Callinka nie wiem jak ja to zrobilam, ale myslalam, ze ty juz w 30tc jestes, a to sie okazalo, ze tyle brakuje hehehe:-D

hej hej Anii, gratuluje! :tak: ty to tak na etapie naszej Gochson jestes :tak:

Fajnie, watek nam sie rozwija:-)

Szyszka tez jestem za obcinaniem rak za kradziez! zlodzieje to najgorszy narod swiata:wściekła/y: sluchaj a to ty sie pytalas wieki temu o reczniki dla dzieciufff?? bo tak mi sie jakos teraz przypomnialo, ze my uzywamy przede wszystkim tych z ikea z kapturkami, bo sa duze i dobrze wsiaka:tak:

Muma o ja cie pierdziu, ales gwizdla! dobrze, ze sobie zegos nie zlamalas lub nie zepsulas, ajc, chyba bolalo:baffled: tez musze uwazac, bo moja teraz kredki rozsypuje, a ze sa male a grube to przeleciec na nich tez sie ladnie mozna:dry:

Aleksis pytalas o pogode u nas...upaly w sumie przeszly jak na razie, chco powiem szczerze, ze to lato jest beznadziejne, albo bylo tak goraco, ze sie nie dalo wyjsc, albo lalo, zazwyczaj w weekendy....ktos kto sobie wykupil wczasy we Wloszech na polnocy w lipcu to mogl naprawde narzekac, bo pogoda byla dramatyczna i w kratke.

Wyobrazcie sobie, ze my nawet nie bylismy nad morzem w tym roku, a mamy jakies 30 km, moze mniej:baffled:

aaaa i Dzien Dobry wszystkim :-D:-D
 
Gatto oo dzieki za info o recznikach, bede w ikeii to sobie lookne,a tymczasem kupiłam dwa w smyku;-):tak:
Lookalas w PL na ta lampke w smyku?

Muma jak sie czujesz po upadku?
Anii gratulacje, napisz cos więcej o sobie. pzdr:-)

Moja szynka dzis skończyła 8miechow, przyszła moja sis(Mieszka chrzestna) z prezencikiem, zrobiłam 2 pizze, em kupil ciacho, posiedzieliśmy pobawiliśmy sie wszyscy na podłodze. Fajnie było.
Pan Pepa zrobił sie zazdrośnikiem:sorry2::shocked2:
 
reklama
Witam Nowe Kolezanki:-)

Oj Muma ale wyrznelas orla..Cud, ze to sie tak skonczylo i tym bardziej Oliemu sie nic nie stalo. Ale sie pewnie biedaczek niezle przestraszyl. Mama kaskaderka ja pierdziu... Poprosimy wiecej historii o szwagierce, lubie o niej czytac:tak:

Ani@k jeszcze raz gratulacje i serdeczne zyczenia dla Patrysia. Urodzinki piekne

Fajnie, ze wysypka ci juz zeszla...Mnie tez wysypalo, ale na ramionach, posladkach,stawach biodrowych i potem jeszcze na udach. Pojde do dermatologa, bo mnie to drazni i brzydko wyglada (nie wiem co to jest, mam to od zawsze, ale teraz jest tego wiecej. Moze to zapalenie mieszkow wlosowych, ale jeszcze zaden dermatolog mi nie powiedzial,l co to tylko przepisuja masci o kant dupy mozna je)
Jutro dzwonie do laryngologa (i internisty wz. z tarczyca) bylam tam w srode, bolaly mnie uszy i migdaly od wakacji w Holandii. A lekarka po zbadaniu stwierdzila, ze stanu zapalnego brak, all ok(ale migdaly byly zawalone- stwierdzila, ze to mogl byc tez zluszczajacy sie nablonek czy tkanka) ale zlecila badanie krwi. Jutro sie dowiem, co wykazalo. Bo nie wierze, ze ja nie mam bakterii, gdy tak czesto choruje na zatoki i migdaly
Kiedy masz wizyte w koncu u endo?

Gatto no to masakra z tymi temperaturami. Z tym morzem musicie nadrobic, fajnie jest, gdy nie ma juz tylu ludzi i mozna spokojnie pospacerowac, choc pewnie z Cri to nie bedzie proste:tak:Ale bedzie sie jej podobac pewnie

Gochson no to fajnie spedziliscie weekend... mam nadzieje, ze odpoczywalas w miare mozliwosci i glaskalas sie po brzuszku

Kok.o -dzieki, cycowanie jest OK. Podaje kiedy Janis chce i nie slucham juz tych bredni lekarzy czy innych madrali: przystawiac co 3 h. Jasne, niech dziecko sie zaplacze na smierc, bo ja musze dzialac jak w szwajcarskim zegarku. Muma-serio, brednie to sa, bajki, masz racje jak nic.
Ewunia wraca do zlobka, pewnie sie nie moze doczekac gdy spotka swoich kolegow i kolezanki i pobawi sie nowymi zabawkami. Przechodzi do wyszej "klasy"?

Pieknaszyszunia oj Twoj Synus sie rozwija ksiazkowo i tyle uciechy z nim macie. Nie martw sie, jestem pewna, ze sie szybko zaadaptuje w zlobku, chlopak na schwal jest. Fajna masz siostre, takie prezenciki. Moja szwagierka jest super oszczedna-moze napisze kiedys na nowym watku na FB pt" Moja ulubiona szwagierka" Za to bratowa jest super babka!

Terefere
oj ale swinstwo zrobila ta babcia...Starszy czlowiek, mlodych pewnie krytykuje, a sama kradnie dla wnusi. Wstyd. Tez bym sie wkurzyla jak diabli. Dalabym jej reprymende, tylko ze Ty musialas pilnowac Tymka, wiec miala chyba szczescie.
Urwanie glowy w pracy? Ja musialabym podjechac do Ciebie po nowy fryz i brwi ala Brezniew;-)

W srode odwiedzi mnie urzedniczka z miasta, miasto finansuje takie odwiedziny informacyjne polaczone z malym podarunkiem. A niech przyjdzie, nie mam nic do ukrycia, moze sie czegos ciekawego dowiem i zapisze sie do jakies grupy mam z malymi dziecmi


Ide do wanienki i umyje glowe, bo rano to jakos zawsze malo czasu(dzis pospalismy do 8:30)

Dobranoc Kochane!
 
Do góry