reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Hej Dziewczynki,

Jestem, jestem, dzięki, że dopytujecie ale dopiero dzisiaj usiadłam chwilę :tak:
Jula rano pojechała z powrotem nad morze, tj na kolonie do Niechorza, takiej to dobrze:tak:
Ja dziś oczywiście cała w nerwach bo dopóki mi się nie odmelduje , że dojechali szczęśliwie to siedzę jak na szpilach ale same zobaczycie jak to jest za parę lat :-p
Poza tym całe dnie spędzaliśmy na dworzu, Oli w basenie, jemu jednak dużo do szczęścia nie potrzeba, czy to morze czy basenik to cieszy się tak samo :-) Tu dodatkowo jest Wolf, z którym łapią coraz lepszy kontakt. A właśnie, jeszcze Wolfowi się przyplątało zapalenie uszu (sąsiada nie zmuszałam żeby czyścił a ja mu czyszczę co 2-3 dni) no i biegamy do weta z tym.. Ale powoli wychodzimy na prostą.
Byłam też u Babci (coś się kiepsko czuje w ten upał niestety) no i na tych wyprzach ale prócz paru rzeczy dla dzieci nic nie kupiłam.

W sobotę imieniny mojej mamy ( i teściowej też by były...) i o dziwo coś tam przebąkiwała o spotkaniu ale za bardzo nie wiem co i jak, może się dowiem wkrótce.

Wszystkim urlopowiczkom życzę pięknej pogody:-), mamusiom domowym też i jeszcze spokoju świętego :-p, tym co na urlop - zazdroszczę :-p no ale też pogody i odpoczynku :tak: , EMka &&&&&&&&&&&&&&

maiev - Mała ślicznie przybiera, jeszcze ze 2 tygodnie i wyjdziecie na prostą, nie poddawaj się !! :tak:

Miłego dnia Dziewczynki :happy2:

Aaa , przypomniało mi się, Gochson, a jakbyś taką matę do kąpieli kupiła to nie da rady Adasia kąpać pod prysznicem. Oli też narzekał, ale w domu poćwiczył i na wczasach ładnie poszło :tak:
Mata antypoślizgowa - duża (70x35cm) - 1346 Różowa | Kąpiel \ Akcesoria do kąpieli Baby Ono \ Pielęgnacja \ Akcesoria do kąpieli | MamaBebe.pl

Hehe, już widzę pana Pepę podczas ćwiczeń metody BLW :-D Ciekawe co by se psinek wybrał :-p

PS
Właśnie przyszła kartka z wakacji tj mandat z fotoradaru :cool2: Najlepsze, że kojarzymy jak nam cyknął fotę ale mieliśmy nadzieję , że nie przyjdzie, Heh, przekroczenie o 15km/h = 200 PLN i 4 punkty :dry: Uwaga na radary w miejscowości Żalno (swoją drogą dobra nazwa, nie ?)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Emka, Mieszko to syn, czesto szynka albo dzik na niego mowie, tak pieszczotliwie po mojemu:-D a Pan Pepa to nasz mops.:-)

Muma to ci ktos ****owa kartke z wakacji wyslal, zdecydowanie nie lubimy, ale dobrze ze nie na Twoje konto kierowcy :tak: Jula dojechala szczesliwie?

Ani@k w kolejne sliniaki inwestowac nie bede, na golasa tez moze byc:-D


Dziewczynki jak zapodac jajo pierwszy raz Mieszkowi?
 
Dzien dobry ;)

Maiev nie łam sie kochana, spokojnie , tuli, tuli..
A jak dziecko moze za szybko przybierać na wadze ???

Ani@k hehe wolałabys chyba nie widzieć ja nie mam za grosz wyczucia rytmu ;) wiec wszystko spoczywa na tym moim biednym P. ;) biedny za fes sie wczuwa i spina jak nam nie wychodzi az po kursie wvzoraj se musiał kupić 2 piwa i fajki !! Wtf?!?!? Wyobraź sobie w takim razie jaki ze mnie kloc ;/ ;) a tak poważnie pn za batdzo sie skupia nad tym co ma byc dobrze kiedy czy w rytmie czy nie jak my kroków jeszcze dobrze nie umiemy ;)

A ślub i wesele tak mamy przed porodem jak zacznie sie 34 tc, 8 sierpnia ;) poród ok 20 września ;)

U nas lato sie skończyło, dzis płacząco ;(

Muma jak kochana córka
Dojechała szczęśliwie ? Ty juz spokojna ?;)
Chociaż ładnie wyszloscie na tym
Zdjęciu ? Przykro mi ;(
My z P mamy tradycje jak wiemy o foto to zawsze full smile i kiwamy raczkami zeby przyszła chociaż wesoła fota za taka cenę ;))))

Pieknaszyszunia nie chciałam zrobic gafy z Pepo;P stad wole zapytac hehe ;))((;

Mam Lenia dzis ;)
 
cześć

u nas nadal słonecznie.. i powiem ze pomimo tej gorączki lubię to :-) heh kojarzy mi się z czasem rok temu jak Patryk się urodził.. też taka gorączka była :tak::-)

Muma ja już chyba wiem o czym piszesz :sorry2: raz Patryk został.. hmm w sumie moja Mama wiozła Go w wózku do przychodni ja poszłam wcześniej bo miałam wizytę u lekarza.. nie pamiętam teraz ile razy dzwoniłam czy wszystko w porzadku ;-) a raz pojechaliśmy z eMem na zakupy i moja Mama też z Patrykiem została :szok: a ja mało jaja nie zniosłam :cool2:
aaa no i jadąc przez Żalno trza się łądnie uśmiechać, tak?:-);-)
eM Ka hehe no to życzę miłego tańca.. chyba jeszcze wtedy jako tako można się ruszać :-D bo ja tak w 34-5 tc już zaczynałam odczuwać moc siły brzucha :-D:-)
Szyszka dajesz już Mieszkowi jakieś zupki czy warzywka? zetrzyj na tarce pół żółteczka, wymieszaj i już :-) całe jajo to po 11 m-cu ;-)

a my zaraz uciekamy na spacer, muszę dokupić pomidory z puszki dziś robię leczo.. Patryk chyba jeszcze jeść nie może więc będzie miał rosołek :happy2: a ja zużyję nadmiar kiełbachy z lodówki..

lecę bo mnie Brzdąć za rękę łapie i nie daje pisać :-)

miłęgo dniaaaa :-)
 
wiem, wiem post pod postem.. ale wiecie że Patryk dziś wypił słabiutką herbatkę??? chyba Mu się baaaardzo pić chciało :-D;-):-)
 
Hej :-)

Dzięki Dziewczynki, Julka dojechała, mają pokój trójkę (of course łazienka, TV i WIFI jak to na koloniach), jest z fajnymi dziewczynami (jedna jest z jej gimnazjum ale z innej klasy) , ośrodek i żarcie narazie spoko więc ogólnie cool:tak:

Ani@k - no niedługo będziemy z naszymi chłopakami kawkę popijać, póki co herbatka, nie jest źle :-)

Szyszunia - jajo miksowałam na początku do zupy ale jak Ty zupki nie dajesz to po prostu do łapki, ale kok.o może powie ile i jak, żółtkiem to się zadławić trochę można w sumie, nie ?

EMka - nie stresuj eMa bo Ci w nałogi wpadnie :-D Na pewno przesadzasz z tym tańcem , zresztą wpadniemy na wesele to same ocenimy :-p
Co do zdjęcia z fotoradaru to właśnie wczoraj mieliśmy wieczór poszukiwań w necie na ten temat bo numer jest taki, że nie widać nas wcale na tej focie :-p Słońce tak świeciło, że jak radar strzelił to jest biała plama i heja:-) CHyba napiszemy do nich, że chcemy bardzo zapłacić ale niestety nie pamiętamy kto z nas prowadził w tej chwili i niech przyślą dokładne zdjęcie. Z tego co ludzie piszą to oni umarzają sprawę w takiej sytuacji ;-) Zobaczymy:happy2:

Oli dziś mimo smętnej pogody wstał przed 7mą. Marudził trochę więc założyłam mu kalosze i kurtkę i poszliśmy na dwór choć trochę siąpiło. Wody nigdy nie za wiele , przez cały czas podlewał konewką moje auto, hmm, może urośnie ;-):-)

Miłego dnia !!! :tak:
 
Zal no zal, zal no tylek sciska, ze trza mandat placic hahahhaha:-D:-D:-D:-D:-D dobre! Muma jasne, ze piszcie, jak jest szansa, zwlaszcza o punkty kurcze:tak: fifirifi na koloniach??? eeee, to full wypas normalnie!:-p

Ani@k u nas sie mloda tak przyzwyczaila do wody, ze zadnej tam herbatki juz nie chce. Ale za cola patrzy metnym wzrokiem, to pewnie by se chlupnela:tak:

Szyszka ja zoltko do BLW po prostu przelamywalam, ono sie kruszy to mloda rozgniatala jeszcze bardziej. Ogolnie zoltko nie przeszlo, do tej pory nie zje. Jedyne co trawi to omlet, reszte z zoltkiem to musi byc ewentualnie rozpuszczone w zurku, bo w innej zupie wyczuje i nie tknie.
Zarowno Kok.o jak i ja dawalysmy makaron tez :tak: u mnie najlepiej poszlo swiderkom i kokardkom, reszta mlodej malo pasowala.

U nas szal pakowania, z grubsza wszystko ok, ale szczegoly to juz bede na ostatnia chwile pakowac.
 
Hej Babolki,

Stesknilam sie za Wami. Ale ten czas tak szybko plynie, Janis absorbuje jak kazdy osesek czy niemowle, bo dzis konczy dzis miesiac.
Podczytuje co u Was i wynika, ze suma sumarum ok. Czesc po czy na wakacjach, inna sie szykuje na wywczasy; dzieciaki rosna i dokazuja.

Kochane, moj Synus zasypia przy cycu, popije chwile i spi...Animuje go jak umiem, glaszcze po policzku, dotykam noska ale to nie pomaga, bo tylko ssie sutek zamiast pic. No i za chwile jest glodny, tzn, za jakas godzine. A ja mam stres, bo juz wiem, ze bedzie miec wzdecia i bedzie placz. Pediatra kazal mi karmic min. co 3 h, bo Maly mial spor powietrza w brzuszku, w miedzyczasie podawac wode bez gazu i herbatke koperkowa.
W kazdym razie lekarz stwierdzil, ze jest zadowolony ale dostalam znowu skierowanie na test sluchu w klinice:wściekła/y:bo niby cos zauwazyl podczas badania. Nie rozumiem, bo 15 lipca bylam z nim w klinice na dokladnym badaniu i wynik byl poprawny. Za rada mamy poczekam jeszcze chwile i skontaktuje sie z pania doktor z kliniki.
Janis wazyl we wtorek 3940g czyli przybral ponad 1kg od wypisu ze szpitala i ma juz dume 52 cm:tak:

Nocki sa trudne.... Dzis bylo super, po po karmieniu przed 22.00 spal do 2.15, a potem kolejne karmienie dopiero o 5:05, wiec moglam pospac z M. M pomaga mi uspokoic Malego, gdy placze przez wzdecia, masuje mu brzuszek, wlacza suszarke i tuli. Uzylismy juz 2 razy Windi-pomaga, ale zastosowanie nie jest latwe. Janis tak przerazliwie wtedy placze, ze kraje mi sie serce ale zrobie wszystko, aby mu pomoc. Podajemy przed karmieniem Espumisan. Dzis dostal butelke to spal potem 3h. Bylismy po deszczu na spacerku, spi dalej jak susel.
Troche sie obawiam, jak sobie bede radzic jak mama wroci do PL

Dla przyszlych Mamusiek zycze spokojnego przebiegu ciazy, rozkoszowania sie tym stanem i milych kopniaczkow dzieciowych w brzuszku
Buziole!
 
reklama
czesc babolki:-)
łłłoojj dawno mnie tu nie było.. :zawstydzona/y:
ufff.. zapowiada sie,ze bede miala juz w robocie luz..do polowy sierpnia:shocked2:, potem cos tam bedzie do roboty,ale mam nadzieje,ze juz w miare spokój będzie...
dzisiaj sobie zrobiłam wolne, miałam zamiar po sklepach połązic , na wyjazd się ciut zorganizować, a skonczyło się przed kompem na prawie całodniowym dłubaniu w kodzie (eM mi zlecił robote hehe, zrobić usprawnienie dla bab w urzędzie:-p)
No Gatto, ja tez za pakowanie powinnam sie wzia;-)c, w poniedziałek wyjazd, a ja w proszku:szok:. Kupiłam w weekend na allegro ciuchy dla Młodej,kurtki p.deszczowe, kaloszki, i dla siebie kostium komp. - znaczy tankini, bo opone trza maskowac;-):-p, i wszystkich sprzedawcow poganiałam ze maja JUZ wysłac bo ja na urlop jade:-)
hehehe moja dziecia tez wode luuubi ale za colą paaaatrzy tęsknie (eM pije sporo..chybaa za duzo troche;-)) hehe i pewnie jak tylko nauczy sie odkrecac butelki to ukradkiem spróbuje;-):-)

Dzisiaj pada, troche ulgi od upałów.. ale mam nadzieje,ze jak juz pojedziemy to sie rozpogodzi

Muma
osrodek zapowiada sie suuper! chyba raj dla dzieciaków tam jest!, pewnie Młoda na dworze całe dnie bedzie (i super!:tak:). Serio Jula ma wi-fi, tv itp w pokoju???:confused: yyy.. u nas na koloni była 1 szafa na 6 osób, 3 lozka pietrowe w pokoju i łazienka zbiorcza na wszystkie dzieciaki w budynku (i kolejki do prysznica)..ech ale fajnie było:tak:

szyszka
całe jajko to po roku dawałam , ale wczesniej samo zoltko to ugotowane na tacke kładłam i Młoda to rozsmarowywała je pięknie:-). Na podłodze tez lądowało.Nie chciała tego jesc, jak Cri, i juz. Potem jak kanapki jesc zaczela to paste z zoltka robiłam, zjadała. Ale samego nie chce jesc. Omleta wsuwa az miło:tak:
a pepa sie przyda do sprzatania po posiłku:tak::tak:. nie bedziesz musiała podłogi zmiatac :-)

Ani@k nooo gratuluje zupkowego postępu!:-) Fajnie patrzec jak dzieć wcina to co upichcisz pracowicie, nie?:-)
Aleksis yyyy wiesz co, jak karmisz tylko cycem to po kiego grzyba masz wodą Janisa poić i koperkiem?:baffled: Zamiast wody-cyca dawaj, dzieci sie napijają mlekiem:tak:. I koperkowe napary Ty powinnas pic, a nie Janisowi herbatke zapodawac. On sobie z cyca ten koperek zaciągnie.;-):-) Ech trzymaj sie, zdrowka dla Janiska zeby kolki mineły szybciej niz po 3 m-cu:tak:. Dasz rade jak mama wyjedzie, dzielna i twarda babka z Ciebie.:tak::tak: :* :*
Rany tak sobie przypomniałam te moje pobudki co 1h w nocy to..:szok:uuuuufffff,dobrze,ze juz to minęło:-p
eMKa hyhy z tym brzucholem to raczej rock'&'rolla nie zatanczysz:-p hyhy, raczej statecznie po parkiecie sie przesuniesz 2x w prawo,3x w lewo i po skosie i "pójdziecie na jednego";-):-)
 
Do góry