reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Hej dziewczeta!

Ja wkurzona jestem, bo ciagle nie wiem nic na temat terminu tej mojej operacji:wściekła/y:strasznie zawieszona jestem:-(

Nie denerwuj się bo to tobie szkodzi. Wiem, że sytuacja wyjątkowa ale musisz myśleć także o maleństwie.

A tak w ogóle ma któraś z was styczność z prawem lub jego dużą znajomość, K.K., K.P.K., K.C. ?
 
reklama
Hej Dziewczynki,

Ja po prostu nie miałam siły wcześniej pisać, wiedziałam, że tak będzie i dlatego żegnałam się "do wtorku" ;-)

Wczoraj wyszłam z domku przed siódmą a wróciliśmy koło 20ej... Trochę czasu spędziłam u Dziadków, u ich lekarza, w aptece, z opiekunką itp.. Byłam też w moim szpitalu zakaźnym, OSTATNI RAZ w swojej sprawie. Dostałam kartkę na porodówkę co mają zrobić i że mogę karmić piersią i że ogólnie nie jestem jakimś wynaturzeniem i nie wymagam izolatki :-D
Bo wiecie, to przykre ale taki mały zwykły szpital jak mój nie do końca wie o co chodzi z tym tokso...
Mam już też papier od kardiologa także mogę naprawdę już jakby coś lądować w szpitalu:tak:
Po tym ciężkim dniu to miałam takie skurcze w nocy ale mi przeszło więc chyba do usg w piątek i wizyty u gina we wtorek wytrzymam.

Dziewczynki, jeśli chodzi o wyprawkę to ja kompletowałam wszystko od początku i dzisiaj wam zrobię taką moją listę - tylko najpierw muszę popłacić rachunki, także wrócę za parę minut :tak:
kasica-oczywiście, że uda Wam się naturalnie, właśnie tym się doktor różni od innych, że w to nie wątpi i mało tego - tak się dzieje !!;-) &&&&&&Aleksis - mam nadzieję, że to tylko chwilowe zwątpienie u Ciebie.. bo przecież wiesz.. Musisz wierzyć !!:tak:

zuza - za fajki chcieli młodą zawieszać ???:szok: Może miały dzieci jakiś drineczek powitalny na początek imprezki ;-) Za parę lat będą mieli co wspominać:-)

Haszitka -
ja mam styczność z kodeksami, w zależności od potrzeby, ostatnio z prawem rodzinnym..;-)

alex -
jak Ty się czujesz ?? nie przemęczaj się, ja na Twoim etapie trafiłam do tego szpitala..
Teraz to już lepiej w sumie ale nie mam siły na nic, potykam się, wszystko mi upada, brzuchem ude rzam w ludzi, ech... sierota nooo:-D
Wrócę niebawem ;-)

Dorzucam łóżeczko i okienko Olusia - reszta pokoju jutro (jak M umyje podłogę i rozłożymy dywanik ;-))
2012-09-18 11.29.44.jpg2012-09-18 11.31.12.jpg
 
Ostatnia edycja:
oj Muma jaki ładniusi pokoik :-) ja dzisiaj zrobię zdjęcia salonu bo Wy wrzucacie a ja obiecuje i nic nie wrzucam :dry:
a Mała nie przepada za alk ,za dużo w domu przeżyła jak była mała i nie ma ciągut po tym co widziała co alkohol z ludzi robi :-:)zawstydzona/y:ale to inny temat no ja jej wierze ,że nie pali bo nie czuję od niej a ja nie palę więc wyczułabym ...ufam jej .
aaa i kopytka mnie nie lubią nigdy dobre nie wyjdą zawsze za dużo mąki dodam i twarde są :wściekła/y::angry::no::wściekła/y:
a
można kopytka mrozić?
 
Zuzanka wydaje mi sie, ze mozna, bo przeciez sa takie kupne mrozaki:tak: Dobrze, ze Mlodej wierzysz, bo ona na pewno tez to czuje, jakbys zaczela ja podejrzewac o wszystko i szpiegowac to moze nie mialabys z nia takiego dobrego kontaktu:tak:
Aaaaa i ty sie popraw i wrzuc te zdjecia!!:nerd:

Muma supcio pokoik, chyba zgapie od ciebie te zwierzatka i lampke, tylko w innym kolorze :) na liste czekam :-)

Co robicie na obiad?? Ja nie mam weny, pewnie zjem tunczyka z salatka z pomidorow, bo tak na szybko bedzie.
 
no właśnie chyba ze dwie porcyjki zamrożę :tak: a Małej muszę wierzyć i ufać ,dokładnie jak piszesz na razie nie miałam z nią problemów,no ale i tak mnie czeka rozmowa z wychowawczynią jej no bo nie może jej od razu oskarżać jak nie złapała też za rękę...:baffled::wściekła/y:
 
Zuzanka ale wiesz tez jak jest w szkole, nauczyciel jeden a dzieciakow 30 wiec generalnie zawsze zasada jest taka, ze sie daje zolte kartki kazdemu, nawet jak Bogu ducha winien. Ale jakos ci nauczyciele musza sobie radzic. Bo chyba tylko nie twoja dostala ostrzezenie, co?
 
Właśnie mnie wywaliło z neta ale zdążyłam skopiować listę, którą pisałam wcześniej ufff :-p:-)

Lista - wyprawka:


1. łóżeczko + materac + karuzela
2. wózek - wiadomo co kto lubi
3. fotelik 0-13 kg
4. przewijak (ja mam nakładany na łóżeczko),
5. wanienka + stelaż (teraz mamy taką bo jesteśmy już starzy i nie będziemy się schylać ), mamy też taką plastikową wkładkę dla supermalucha
6. ja mam pościel do łóżeczka tzn kołderka i poduszka (poduszka wchodzi w życie ok. roku ) + do tego 2 komplety pościeli : tj poszewki na kołdrę i poduszkę + ochraniacz na szczebelki
7. 3 prześcieradła
8. podkład nieprzemakalny pod prześcieradło
9. termometr do ucha i/lub czoła
10. 5 pieluszek flanelowych i 10 tetrowych ( do podkładania, wycierania itp),
11. pieluszki jednorazowe - zrobiłam wywiad wśród aktualnych mam i poleciły mi na początek Pampers Newborn PREMIUM z siateczką, która wchłania kupkę Potem Pampers albo Huggies albo też Dada z Biedronki warta sprawdzenia (od rozmiaru 2),
12. kosmetyki: mydło bambino w kostce , oliwka bambino - używałam z Julą i rewelacja - sprawdzałam wtedy kilka firm, mam nadzieję, ze się nie pogorszyło, Sudocrem do odparzonej pupki, chusteczki nawilżane ale na początku pupę przemywam takim dużym wacikiem i ciepłą wodą.
13. Octenisept do pielęgnacji pępka
14. sól fizjologiczna do noska, maść majerankowa, WIT D+K dla karmionych piersią,
15. 2 staniki do karmienia, wkładki do staników, osłonki na piersi 1 kpl w razie czego, maść na brodawki
16.obcinacz do paznokci malutkich
17. szczotka do włosów z włosia
18.podkłady higieniczne do szpitala (gigant podpaski) 2-3 paczki, potem normalne podpaski duże , podkłady pod pupę dla mamy co by się nie stresować niepotrzebnie
19. koszule do karmienia - 2 szt ,jak ktoś rodzi normalnie to jakiś T-shirt do porodu (do wyrzucenia ewentualnie)
20. majty siatkowe do przytrzymywania wkładów higienicznych
21. zamierzam karmić piersią więc kupiłam tylko 1 butelkę ze smoczkiem Tommy Tippee nie zaburzającą karmienia
22. smoczek 0+ w razie czego choć nie planuję stosować
23. proszek i płyn do prania dla dzidziusiów (mam lovelę ale może być tez jelp lub dzidziuś)
23. Ubranka na początek ( może można mniej, pewnie tak ale jakoś nie planuję prać codziennie )
8 śpioszków i kaftaników, 6 koszulek, 6 bodziaków z krótkim rękawkiem, 6 bodziaków z długim rękawem - najlepsze na początek kopertowe lub rozpinane z przodu, pajacyki 8 szt cieńsze, 4 szt welurowe, kilka bluzeczek, 2 pary jeansów, 3 spodnie dresowe, 2 dresy - zestawy cieplejsze, kombinezon zimowy + czapa, szalik , rękawiczki, 4 czapki cienkie pokąpielowe itp, 5 par skarpeteczek,
4 pary rajstop, ogrodniczki polarowe


24. 2 rożki beciki,


24. 2 kocyki - ja mam chyba akrylowe, ciepłe i miłe


25. ręczniki dla Dzidziusia, mam 2 z IKEI z kapturkami

26. Misio od Siostry ;-)


Aaa dla Mamy do mycia na początek mydło Biały Jeleń żeby nie pachnieć dzidziusiowi za bardzo chemią tylko ciepłym mleczkiem :-)


CHYBA TO WSZYSTKO , jak sobie coś przypomnę to dam znać ;-)
 
no nie Gatto ona z wielu palaczy hehehe:tak: solidarna chciała być z koleżankami :sorry2:
Muma o matko kochana :szok::szok::szok: jaka długa ta lista ....ale ok muszę ją sobie wydrukować tylko bez rzeczy do szpitala :tak:;-)
 
reklama
Do góry