reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Hej Babki ... no widzę, że wątek pływania się rozwija :)
Ja tez byłam wczoraj na basenie pływanko + aqua aerobic ... bardzo polecam! nie bolą stawy, kręgosłup po prostu super!

... jeśli chodzi o mnie to pamiętam jak miałam problem z pływaniem żabka kryta po jednym basenie byłam umęczona... ale z czasem wpadłam się w rytm oddech się wyrównał, ciało "ułożyło" się do wody i jest git.
Teraz właśnie męczę kraula wczoraj przepłynęłam jeden basen 50m ... :crazy:
Lolitka bo Ty chyba jesteś znawcą ... strasznie się męczę bo chyba za szybko płynę! Jak macham szybko rękami i nogami to jest ok problem zaczyna się jak zaczynam zwalniać ruch rąk to jakoś te nogi zaczynają w różne strony latać! ... oddech mam na trzy ... co robić!? ;)
 
reklama
Krzynka - czuje sie zle dzisiaj. Od 5 rano nie spalam bo mialam silny bol w brzuchu. Teraz gdy wstalam czuje sie slabo...jakby chora, oslabiona, i plecy mnie nawalaja. Ten silny bol brzucha mnie wystraszyl no ale co ma byc to bedzie

Motylek - zacznij robic oddech co 2, a nie 3. Co 3 jest dla osob bardziej doswiadczonych - przyspiesza plywanie ale jest tez ciezsze. Zmeczenie tez wynika z nieprawidlowego oddechu. Musisz spokojnie oddychac i brac pelen wydech i wdech za kazdym razem jak wynurzasz glowe. Troche to cwiczenia wymaga ale zwykle oddychanie jest problemem nr 1 dla wsiech i jest meczacy gdy niepoprawnie robiony. Kiedy plyniesz i czujesz ze teraz zamykasz buzie zeby zatrzymac oddech az Ci tchu brak - to pierwszy sygnal ze zle oddychasz. Musisz nauczyc sie oddychac tak, jakbys nie plynela. Zeby to bylo naturalne
 
Krzynka - czuje sie zle dzisiaj. Od 5 rano nie spalam bo mialam silny bol w brzuchu. Teraz gdy wstalam czuje sie slabo...jakby chora, oslabiona, i plecy mnie nawalaja. Ten silny bol brzucha mnie wystraszyl no ale co ma byc to bedzie
Ojej, to nie dobrze, chociaż nie wiem jak się kobieta czuje po transferze... rozmawiałaś z kimś o tym? Może właśnie tak ma być, może maluch sie zagnieżdża?... Spokojnie. Zadzwoń moze do gina i pogadaj z nim, powinno pomóc - przynajmniej psychicznie! Trzymam kciuki za Was!!:tak:
 
Krzynka - czuje sie zle dzisiaj. Od 5 rano nie spalam bo mialam silny bol w brzuchu. Teraz gdy wstalam czuje sie slabo...jakby chora, oslabiona, i plecy mnie nawalaja. Ten silny bol brzucha mnie wystraszyl no ale co ma byc to bedzie

Motylek - zacznij robic oddech co 2, a nie 3. Co 3 jest dla osob bardziej doswiadczonych - przyspiesza plywanie ale jest tez ciezsze. Zmeczenie tez wynika z nieprawidlowego oddechu. Musisz spokojnie oddychac i brac pelen wydech i wdech za kazdym razem jak wynurzasz glowe. Troche to cwiczenia wymaga ale zwykle oddychanie jest problemem nr 1 dla wsiech i jest meczacy gdy niepoprawnie robiony. Kiedy plyniesz i czujesz ze teraz zamykasz buzie zeby zatrzymac oddech az Ci tchu brak - to pierwszy sygnal ze zle oddychasz. Musisz nauczyc sie oddychac tak, jakbys nie plynela. Zeby to bylo naturalne

no dokładnie tak mam jak by mi tchu brakowało ...
czyli oddech na dwa oznacza że wdech biorę zawsze na jedną stronę ... tak?
czyli np. wdech na prawa rękę wydech pod woda pociągnięcie lewa ręka i znów wdech na prawą rękę ... hm?

Co do twoich bóli to może jest to pozostałość po pobieraniu jajeczek? Pisałaś, że nakłuwali cię sporo razy i że miałaś krwawienia ... ale chyba kontakt z lekarzem będzie dobrym pomysłem!
Wiesz kochana wszystko możne się zdarzyć i lepiej się nie nastawiać psychicznie na ciąże wiem, że to trudne. Ja jak byłam w ciaży i przez 2 miesiące od momentu jak się dowiedziałam, żyłam już zupełnie innym życiem, czytałam książki o wychowywaniu dzieci wszystko sobie przewartościowałam.
Jak dowiedziałam się że ciąża przestała się rozwijać to czułam się tak jak by mi ktoś coś odebrał. Przez tydzień budziłam się z płaczem.
Więc zachowanie takiej wewnętrznej równowagi i spokoju jest bardzo ważne.
Ale trzymam nadal mocno kciuki by kotwica została zarzucona ;)))
 
Słuchajcie-jestem w szoku. Zakupiłam wczoraj testy owu na allegro, zapłaciłam poprzez płacę z allegro no i własnie przed chwilą odebrałam kopertę od listonosza (wysyłka pocztą a nie kurierem) - SZOK jak błyskawicznie. Mam 10 testów owu i 3 ciążowe. Tylko,że musze jeszcze sporo poczekać do testowania.:-)
 
Słuchajcie-jestem w szoku. Zakupiłam wczoraj testy owu na allegro, zapłaciłam poprzez płacę z allegro no i własnie przed chwilą odebrałam kopertę od listonosza (wysyłka pocztą a nie kurierem) - SZOK jak błyskawicznie. Mam 10 testów owu i 3 ciążowe. Tylko,że musze jeszcze sporo poczekać do testowania.:-)

krzynka ile zapłaciłaś?
 
krzynka ile zapłaciłaś?
razem z przesyłką 22,99 zł. Czyli sporo mniej niż 5 testów z apteki. Ciekawe jak ze skutecznością...
A - testy nazywają się One Step Test

Doczytałam gdzieś na którymś watku, ze czasem te testy przeterminowane przychodzą i pokazują fałszywe wyniki. Na szczęście moje mają ważność do 2011 r więc może będzie dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
Krzynka - nie ma co dzwonic do gina. Kazda sie czuje inaczej. Ja jestem spokojna - co ma byc to bedzie. Teraz leze w lozku bo mnie muli. A jutro szkole zaczynam - nie wiem jak to przezyje :-D

Motylek - tak, mysle ze bole sa pozostaloscia po punkcji, ale pewna nie jestem. A na fasolke sie nastawiam mimo wszytko i jest mi z tym dobrze:) Tyle ze ja nie wariuje, nie czytam, nie placze gdy widze dzieciatko...Po prostu mam pozytywne mysli i to wsio
Co do oddechu....na 2 oznacza ze co drugi "zamach" reki bierzesz wdech - a nie co trzeci. Robisz wdech przy jednej lapce, a jak druga przeciagasz wode to robisz pod woda wydech. I wydech trzeba robic nosem i ustami - bo inaczej "nie zdazysz" calego powietrza z siebie wyrzucic. Jak pomyslisz - to naturalnie czlowiek robi zwykle wydech nosem i ustami tez.

Najwazniejsze zeby sie nauczyc oddychac pod woda - bo jak zaczynasz robic wdech i wydech tylko wtedy gdy masz glowe nad powierzchnia wody to sie umeczysz
 
reklama
Ja tylko na chwilke bo ma za****** w pracy :wściekła/y:

Krzynka ja nie potrafie wynurzyc sie do nabrania oddechu i tu jest u mnie problem... jak wynurzam glowe to reszta idzie pod wode. Kilka razy udalo mi sie zlapac oddech i wtedy przeplynelam jedna dlugosc basenu ale tylko lapalam oddech na 2....

Motylek dla mnie zabka teraz tez juz nie stanowi problemu.... choc nieraz mi sie jeszcze zdarza ze zle sie wynurze do zlapania powietrza i sie podtapiam :-D

Lolitka to niedobrze..... lez Kochana i nie przemeczaj sie!!! No i ja tez bym zadzownila do gina i zapytala czy to normalne i co robic...
 
Do góry