reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Nika strasznie mi przykro, w takich sytuacjach nasz słownik wydaje się strasznie ubogi i nieadekwatny... Domyślam się że nie ma w tej chwili słów które mogłyby ukoić Twój ból, ale wiedz, że wszystkie tutaj tulimy Cię mocno i wierzymy, że i dla Ciebie wkrótce zaświeci słońce.

Ja póki co biorę sam kwas foliowy. Powoli nudności mi przechodzą i chyba zaczynam być w stanie odżywiać się w końcu zdrowo. Generalnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek dragów. Mój ginekolog uznał, że jak na razie nie ma potrzeby żebym przyjmowała dodatkowe witaminy, ale zobaczymy jak będzie po kolejnej wizycie. Powiem Wam tylko, żebyście były rozważne przy wyborze witamin i dobrze czytał skład, bo najwięcej jakościowo i ilościowo nie zawsze oznacza najlepiej. Tak jak wcale nie są dobre witaminy typu centrum itp. co mają w składzie prawie wszystko, bo wiele składników często wzajemnie się znosi i blokuje swoje przyswajanie. Pewnych składników się po prostu nie powinno łączyć, to tak jak ktoś w innym wątku pisał o ogórku i pomidorach.
 
reklama
Tak więc na placu boju pozostały Falvit Mama i Prenatal Complex, po porównaniu dalej nie wiem co lepsze heheh :) W każdym razie kupię na pewno jeden z nich...

prenataly.jpg
 
Zebrra ale robotę odwaliłaś!! Podziwiam! Mam nadzieję, że dziewczyny z tego skorzystają - mnie się bardzo przyda. Chyba przekonuje mnie najbardziej ten prenatal complex ze względu na dodatkowe naturalne skladniki, takie jak imbir czy żurawina - tym bardziej, że mdłości ciągle wyskaują u mnie od czasu do czasu, a problemów z pęcherzem wolałabym uniknąć...a poza tym to właściwie składniki bardzo podobne, ja w innych preparatach, proporcje również... Jeszcze raz Zebrra dzięki, że chciało Ci się z tym bawić :-)
 
Dziś rozpoczął się 11tc,i kolejne USG...I diagnoza: "ciąża obumarła"........................................................
Płacz,rozpacz,smutek,żal............................................................................
Jutro idę do szpitala na zabieg.......................................................................

Bardzo mi przykro - wiem co czujesz... Ja taką diagnozę słyszałam dwa razy - żadna z moich ciąż nie zakończyła się w pierwszym trymestrze. Dla mnie ciąża to życie z dnia na dzień z nadzieją, że dotrwam do końca. Wracaj szybko do zdrowia i sił i nie poddawaj się. Ja po pierwszej stracie (30tc) nie poddałam się i dzisiaj mam 6-latka :-) . Przytulam Cię mocno!

Zebrra - no właśnie nie miałam w ciąży z Igorem żadnej cukrzycy. Myślę, że wynik obecnie wyjdzie w normie, ale dla świętego spokoju jutro jadę i zrobie to badanie - CMV również ;-)

Zastanawiam się nad tymi witaminami. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na te wit które teraz są dzidziusiowi najbardziej potrzebne. Metafolin czy folik na obecnym etapie raczej już nie jest taki ważny.
 
Ja jeszcze do tabeli Zebrry...dodam znaleziony przed chwilą Prenate Elite (ok. 25zł/opakowanie 30szt., zatem koszt dzienny to ponad 80gr.); jest z kwasami omega-3, a chyba tamte omawiane przez nas wcześniej tego nie miały (no poza tym drogim feminatalem 400);

Zrobił nam się z tego tematu witamin całkiem rozbudowany wątek... :-) Jest w czym wybierać, nie?

Skład: (1 kaps)
1 kaps
Kwasy tłuszczowe Omega-3
125 mg
Witamina C
70 mg
Wapń
100 mg
Magnez
50 mg
Niacyna
18 mg
Cynk
10 mg
Żelazo
14 mg
Witamina E
10 mg
Kwas pantotenowy
6 mg
Witamina B1
1,2 mg
Witamina B6
2 mg
Witamina B2
1,6 mg
Miedź
1 mg
Mangan
1 mg
Beta-karoten
0,9 mg
Kwas foliowy
400 μg
Jod
150 μg
Biotyna
30 μg
Molibden
25 μg
Selen
25 μg
Witamina D
5 μg
Witamina B12
3 μg
 
Witam:))

Ogitu - czekam na Twoje relacje z wizyty...

Dziekuje za pamiec Dziewczynki
Izus i gratulacje z wyrosnietego bobaska...oby tak dalej!!

U mnie powoli, wczorajsz wizyta trwala 2 h ale ogolnie to wiem tyle ze dzidzus ma 3,6cm i to ok 10.5 tyg, czyli o tydzien wstecz, ale wg daty zaplodnienia to sie by zgadzalo, termin na 6go z om i 12go z usg.

Jestem spokojniejsza z tym ze ja do 25 stycznia 2011 nie bede miala wiecej usg a to bedzie juz genetyczne, wiec nie wiem jak wytrzymam czytajac takie szczegoly waszych wizyt. Smutno mi.:-(
No ale 30go 12. mam triple test.

Nika przykro mi, ja dokladnie to samo przeszlam w czerwcu tego roku, ale teraz jest dobrze i u ciebie tez bedzie wiec glowa do gory:tak:

Musze przyznac ze wczoraj mialam taki stres przed usg ze nie potrafilam sie usmiechnac, na dodatek aparatur byla tak beznadziejna ze ledwo co bylo widac. jak dr zrobila zdiecia i nie widzialam nozek to poprosilam by sprawdzila to jeszcze raz, normalnie mialam starch ale byla mila i sprawdzila jeszcze raz i wtedy zobaczylam jak malenstwo do mnie macha:-) kamien z serca teraz postanawiam pozwolic sobie czuc sie w ciazy:-p
 
Ogitu - świetne wieści Kochana, dobrze będzie :) Ja też już kombinuje co tu zrobić, żeby usg mieć wcześniej niż w 20tc. Myślę, że spokojnie mogę iść do dr w Promedisie i on mi da skierowanko. Będę u niego 3.12 to zapytam. Jeszcze nie znam opinii obecnej pani dr, ale jestem dobrej myśli. A nie przyjeżdżasz do kraju na święta? Może wtedy udałoby Ci się zrobić usg?
 
Ogitu, super! Fajnie, że lekarka pokazała Ci dzieciątko raz jeszcze i te machające łapki... :-) Mój lekarz mówił: "O, tu są rączki. Dwie. A tu nóżki. Też dwie. Wszystko gra." ;-)
Ale dziś umawiam się na dodatkowe usg. Mam dzwonić za pół godziny. Ciekawe, na kiedy uda się ustalić termin.
 
Nika, tak mi przykro... sama nie wiem, co powiedzieć.

Witaminki witaminki dla chłopczyka i dziewczynki ;) ja biorę feminatal 400 z metafolinem, ale jak usłyszałam w aptece cenę to prawie się przewróciłam. No i nie ma tam żelaza ani magnezu, które są maleństwu potrzebne. Póki co mam dobrą morfologię i ich nie potrzebuję, ale jeśli poziom hemoglobiny spadnie trzeba będzie zmienić zestaw
 
reklama
Bylo by super wybrac sie do polski na swieta ale w obecnej sytujacji czeka nas przeprowadzka i fundusze nie te niestety. bede was podgladac i se wyobrazac:)))
 
Do góry