reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

dziękuję bardzo za odpowiedź! czyli jednak niektóre rzeczy są możliwe do osiągnięcia... :) właśnie oglądam tę stronę AOK - które ubezpieczenie wybrałaś? i jaki był to mniej więcej koszt? aha, jeszcze jedno, bo głowa mi pękna od nadmiaru informacji - czy przy ubezpieczeniu do porodu i tak się dopłaca, czy jest on " w pakiecie"?
ja place jakos 136e na miesiac, wszystko mam w pakiecie.Teraz moja corka jest ze mna ubezpieczona i musze przyznac ze to ubezp jest extra bo jak byla chora i potrzebowala inhalator to dostala go na zawsze inne ubezp tylko wypozyczaja taki sprzet na czas choroby.My to tej pory go uzywamy w razie potrzeby
Najpier sie dowiedz czy maz jest ubezpieczony prywatnie czy tez przez pracodawce....:tak:

tak to wazne
MOj ma ubezp prywatne sam sobie placi i tez musial tylko w amcie powiedziec ze on mnie utrzymuje:tak:
 
reklama
ja place jakos 136e na miesiac, wszystko mam w pakiecie.Teraz moja corka jest ze mna ubezpieczona i musze przyznac ze to ubezp jest extra bo jak byla chora i potrzebowala inhalator to dostala go na zawsze inne ubezp tylko wypozyczaja taki sprzet na czas choroby.My to tej pory go uzywamy w razie potrzeby


tak to wazne
MOj ma ubezp prywatne sam sobie placi i tez musial tylko w amcie powiedziec ze on mnie utrzymuje:tak:

to ubezpieczenie w aok wyglada dosc niezle w takim razie, ale chyba wciaz wolałabym, zeby on mnie na swoje wzial, zawsze to oszczednosc, a teraz przeciez kazdy pieniadz sie liczy... :sorry:
sprawdzalam ta jego ubezpieczalnie i maja tam specjalny pakiet na ciaze, moze akurat cos dla mnie... on bedzie jutro dzwonil i dowiadywal sie wszystkiego
dzieki dziewczyny za pomoc, jak dzisiaj rano o tym wszystkich zasadach czytalam to juz myslalam, ze sobie nie poradze :-( niedawno wrocilam z emigracji i myslalam, ze w kwestiach formalnych niewiel mnie juz zaskoczy, ale dzisiaj rano po prostu zalamke mialam:zawstydzona/y: takze dzieki serdeczne jeszcze raz!
 
Hej,
Joanna Zofia - Barmer to o ile mi wiadomo, normalna tj. nie prywatna kasa chorych
co do opcji bez slubu, to dziewczyny Cie juz poinformowaly
jesli jednak zdecydujesz sie na slub, to jako zona bedziesz automatycznie ubezpieczona razem z mezem (dzieci tez), jesli nie masz wlasnego ubezpieczenia

slub z ewangelikiem - w Polsce to problem, ale nie tutaj
moj szwagier ma za zone ewangeliczke, brali slub w kosciele katolickim i nie musiala ona zmieniac wyznania i tym podobne, tutaj to ksieza sie ciesza, ze ktos przychodzi i chce od nich slub
a propos jego zona tez bedzie u nas mama chrzsetna naszego najmlodszego i ksiadz tez nie robi problemow

co do pracy - ja jestem po SGH i znalazlam tu prace w biurze - po roku nauki niemieckiego (nie na kasie w markecie!) - studia sa tu b.dobrze widziane, choc mam nizsze stanowisko, niz pewnie Niemcy z podobnym wyksztalceniem to jednak to normalna dobrze platna praca

powoli wszytko Ci sie ulozy:-)
 
anka ty widze identyznie jak ja :) dwa fakultety + gdzies tam mysl o doktoracie. a poki co to bardziej marzenie o drugim dziecku. do pracy poki co nie ide, a moze tez w ogole :) no chyba ze bedzie krach an gieldzie i instytucja banku upadnie, to na szybko cos bede musiala organizowac
carrefoura z doktoratem ;)
 
reklama
Do góry