reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zycie w Niemczech...

reklama
jesli zostaniesz zatrudniona u kogos, na bialo, z wszelkimi swiadczeniami, to z twojej pensji bedzie odprowadzana skladka na ubezpieczenie zdrowotne. corka bedzie od razu przy tobie, ale watpie ze zostaniesz zatrudniona normalnie na bialo, bo polacy nie moga jeszcze pracowac w niemczech, chyba ze otworza wlasna firme (tak jak juz pisalam - gewerbe). a wtedy ciezko sie ubezpieczyc w panstwowej kasie chorych, musisz np wykazac, ze w pl nie jestes juz ubezpieczona.
 
bo taka jest ustawa :) takie jest prawo i tyle, niemcy nie otworzli granic dla nas po naszym wejsciu do uni. zrobia to najpozniej jak tylko moga wiec w przyszlym roku. po prostu poczytaj sobie troche o prawie pracy w niemczech :)
polak moze zostac zatrudniony w niemczech tylko wtedy, jesli jego pracodawca udowodni w urzedzie pracy, ze nie znalazl zadnego niemca z takimi kwalifikacjami na dane miejsce. chyba ze twoj chlopak prauje juz w niemczech przynajmniej kilka lat - na tak zwana gewerbe, czyli jak juz pisalam kilka razy, otworzyl firme jednoosobowa, sam sie rozlicza, sam sie ubezpiecza itp. wtedy, po kilku latach zameldowania tutaj, oplacania podatku, znajomosci jezyka - przynajmniej troche, mozna dostac pozwolenie na prace w urzedzie pracy.
 
z tego co wiem. to trzeba byc w urzedzie pracy zarejestrowanym. i właśnie w urzedzie powinni ci takie coś wypisać ale musisz mieć prace załatwioną na 100% z tego co wiem inaczej nie dadzą papierka . a nawet możesz w urzedzie załatwić sobie prace w niemczech, jest masa ogłoszeń. A dla pewności po prostu sie tam przejdź i popytaj.
Ja mam pozwolenie na pobyt i prace w niemczech bo mam męża co ma obywatelstwo ale ty byś musiała w urzedzie załatwić chyba że też wyjdziesz za faceta z papierami to co innego :D
 
reklama
Do góry