reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwracanie innym uwagi "grzeczne dziecko" "cioci będzie przykro"

reklama
Pozwolę sobie na komentarz, mimo że mama jeszcze nie jestem, nie licząc aniołka w niebie. Kiedyś jedna babeczka się wypowiadała, że nie można mówić dziecku: daj buzi babci, bo będzie jej przykro.
Powiedziała, że nie można kazać dziecku robić coś wbrew jego woli, bo to źle wpływa na jego asertywność w przyszłości. Teraz mowimy co ma robić wbrew sobie, a później będziemy oczekiwać, że będzie potrafiło być asertywne. Moim zdaniem ma to sens.
 
Zapewne jak większość ludzi w tym kontekście pielęgniarka miała na myśli czy mała jest spokojna 🫣 ja odpowiadam też czasami: masz na myśli spokojna?
Warto, żeby ktoś się zastanowił, chociaż wiem,że nie mówi tego w złych intencjach.
Ja to odebrałam jak by pytała o to czy właśnie jest spokojna, nie jest bardzo płaczliwa.
 
Ja stwierdziłam właśnie,że jak jeszcze raz moja siostra wypali coś o tym,że dziecko jej przykrości nie zrobiło czy zrobiło itd to też zwrócę się do dziecka delikatnie to prostując np.: nie martw się niunia, my wcale nie chcemy, żebyś była grzeczna w ten sposób albo : nie martw się,nie sprawiasz przykrości cioci, dorośli muszą sobie radzić z emocjami.
 
Ja bym uważała, że 15 latek też nie jest niegrzeczny. Na IG jest taki fajny profil psychologa właśnie o nastolatkach (nie pamiętam teraz nazwy) który fajnie tlumaczy ich zachowania i skąd się biorą.

Mam też zapisany gdzieś post psycholożki Agnieszki Stein która wskazywała, że np poziom melatoniny u nastolatków jest specyficzny i dlatego lubią spać do południa 🤷‍♀️
Wydziela się dopiero po 24 i utrzymuje długo rano. Też to czytałam.
 
Jezu! Bardzo dziękuję za ten temat! Właśnie złapałam się na tym, że sama czasem do prawie 8 miesięcznej córy mówię „grzeczna” i nie mogłam znaleźć zamiennika tego słowa bo co ono w ogóle znaczy? Usiądź ładnie też czasem palnę, wiem czym to zastąpić i jak reagować dzięki dziewczyny 😍
 
A tak a propos czy miałyście już może sytuacje gdzie Wasze dziecko nie chciało z Wami iść i jak na „stare babska” przystało padło hasło - „chodź pójdziesz ze mną jak z mamą nie chcesz” jak reagowałyście? 🧐
 
A tak a propos czy miałyście już może sytuacje gdzie Wasze dziecko nie chciało z Wami iść i jak na „stare babska” przystało padło hasło - „chodź pójdziesz ze mną jak z mamą nie chcesz” jak reagowałyście? 🧐
Miałaś taką sytuację?? Chyba padnę jak mnie to spotka... I planuję powiedzieć "proszę nie straszyć mojego dziecka"
 
reklama
A tak a propos czy miałyście już może sytuacje gdzie Wasze dziecko nie chciało z Wami iść i jak na „stare babska” przystało padło hasło - „chodź pójdziesz ze mną jak z mamą nie chcesz” jak reagowałyście? 🧐
Ale to obce kobiety? Można powiedzieć, ze zadzwonisz zaraz do odpowiednich służb, bo chce co dziecko uprowadzić 😂
 
Do góry