reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

Mój synek dziś płakał myśleliśmy, że może to dziura w zębie mu sie zrobiła a to się okazało , ze mu sie szóstki wyżynają.Ma skończone 6 lat i na razie nic mu się nie rusza. To normalne? Nie powinien tych szóstek mieć wcześniej?
 
reklama
nie o wypadaniu ale o zębach mlecznych. moja córka ma ułamaną jedyneczkę (niestety wypadek podczas nauki chodzenia). teraz mam wrażenie że ten ząbek zaczyna ciemnieć. czy z mleczkami jest tak jak ze stałymi zębami że od uderzenia ząvb może zrobić sioę martwy i potem zacząć ciemnieć? czy powinnam z nią pójść do dentysty?

witaj

moj dominik rowniez zaliczyl wypadek - ladowanie zabkami na chodniku.dzieki temu "stracil" obie jedynki i dwojki gorne. wyglada to tak, ze zabki sa ukroszone az do samego dziasla... sa lekko zbrazowiale, aczkolwiek tego sie juz nie leczy, tylko czeka az wypadnie.
jezeli u twojego malenstwa jest podobnie, zabki sa martwe, a nie bola, dentystka nic nie zrobi, tylko kaze czekac na czas, gdy wypadna same.
 
Z moja Paulą było podobnie. Upadła w domu i wybiła sobie dwie górne jedynki w wieku 2,5 lat. A pierwszy ząb zaczął się jej ruszać miesiąc przed piątymi urodzinami
 
moj synek póki co jeszcze nie gubi ząbków...ani jeden sie nie rusza;-).
niestety niedawno musieliśmy mu usunąć jedna piątkę bo wypadła mu plomba i bardzo go bolało:-(,ale już po wszystkim na szczęście.
jeśli chodzi o 6-tki to one wychodzą tylko raz:happy: i trzeba uważnie je pielęgnować,żeby ich nie stracić za szybko;-)
 
y tu o ząbkach to zapytam a te 6-tki kiedy powinny wychodzić bo nasza dentystka zdziwiona ponieważ Dorianowi już idzie..
 
Kajetan też jęczał, że bolą go zęby z tyłu, a ponieważ ma dwa wypełnienia, to pomyślałam, ze może coś się zaczęło dziać... Patrzymy z mężem a tam dwie szóstki na raz, mało tego, trzecia u góry!!!! Kaj ma 5 lat i 9 miesięcy. Zadzwoniłam do mojego stomatologa i powiedział, że to cudownie, trzeba bardzo o nie dbać, a w przeciągu kolejnego roku Kaj zacznie gubić mleczaki:)
No, mamuśki, wszystko przed nami:)
 
Witam Mamusie:)
Moj syn ma 6lat(i 5m),jakies 3m temu wypadly mu dwie jedynki na dole w odstepie 2tygodni moze,a wypadly bo juz stale szly i wybily mleczaki , u kazdego malucha jest inaczej,nie ma reguly,jemu juz 7 ida :)

Pozdrowionka
 
Mojemu Sebkowi to ida tasmowo zeby,po 4 i to niezauwazenie,sama musze mu w "paszcze" zagladac bo on to nie wie ze cos sie dzieje .
 
reklama
NO to u nas sytuacja jest taka ze Maks w tydzien chyba po swoich 5 urodzinach zakomunikowal mi ze rusza mu sie dolna jedynka (wczesniej byla martwa) Po tyg zaczela sie ruszac duga jedynka . Zbey tego bylo malo za ta pierwsza jedynka wyszedl juz staly zab. A mleczak nadal nie wypadl. Bylismy u dentysty powiedziala ze moze go usunac ale to nic nie pomoze bo ten staly zab jest blokowany przez dwojke mleczaka :-:)-:)-:)-:)-( Powiedziala ze jak nie wypadnie w ciagu 3 tyg to mamy przyjsc mleczaka usunac. Za to tydzien temu wypadla ta druga jedynka :-p:-p
Za tydzien jak sie nic nie zmieni idziemy wyrwac jedynke i pomyslimy co z tym stalym zebem robic. :dry::dry:
 
Do góry