reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Ja tez sie spotkalam z tym ze lekarz stwierdzil katar podczas zabkowania i ze to niby na zabki zazwyczaj trwa 2-3 dni.

moja corka obecnie ma katar ale od przeziebienias i to jest pewne... i mimo to na luzna wydzielinke tez mam podawac nasivin a po 4 dniach sama wode morska.
 
reklama
Moja Zuzia zaczeła ząbkować.:no:Masakra.Już 3 noce płaczu,do tego wymioty sporadyczne ale jednak, i te zielone kupy:wściekła/y:Mam granulki OSANIT z Niemiec ale Zuzi nie pomagają.Mam też Camilia lek z Francji dostępny u nas w aptekach (podobno bardzo dobry) też nie pomaga.Daje jej Nurofen, bo już tak płakała że ledwo już trzymała głowe sama.pomógł dopiero po 1,5h!!!!Ja nie wytrzymam chyba tego ząbkowania jak ona przy każdych zębach ma tak płakać pół nocy:no: Pomocyyyyy!!!!!!
 
moj jest baaaardzo niespokojny. Dopatrzyłam sie kropek duzych ida zabki. Do tego katar i marudzenie w nocy. Ja mam bobodent jest masc dentinox ale to pomaga na chwile. Trzeba przecierpiec
 
Moja lekarka poleciła mi Sachol, ale w bardzo małych ilościach, jest to żel stomatologiczny na ulotce jest niewskazany do 3 roku życia, syn miał wtedy 5 miesięcy. Stosowałam go w na noc żeby dziecko choć troszkę odpoczęło. Maksymalnie doradzono mi by stosować 2 razy dziennie nejlepiej w odstępach 12 godzinnych i wielkość ziarnka grochu nawet troszkę mniej. Ale pomogło, wysypialiśmy się.
Bobodent mogłam dać mu całą tubkę na dzień i tak nic nie pomagało.
 
my tez jesteśmy zadowoleni, jak podam to dziecko po jakiś 10 minutach przestaje marudzić, no i z kupkami nie ma też problemu. mamy w domu jeszcze żel ale nie stosuję bo nie było do tej pory potrzeby.
 
reklama
Wiesz co? U nas Camilia działa. Mały szybko po tym się uspokaja i praktycznie nie musimy dawać nic więcej. Chłodzimy gryzaki i jakoś do przodu. Ale powiem, że jeśli jesteś zaniepokojona, to najlepiej do lekarza idź, bo może wcale nie chodzi o ząbkowanie… Te wymioty mnie zaniepokoiły.
 
Do góry