reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Znam conajmniej kilkoro dzieci, które dostały ząbki ok.4 miesiąca więc wszystko możliwe. :tak:Moja dostała jak skończyła pół roku, ale jakoś szczegolnie się nie zachowywała więc ząbki były zaskoczeniem, za to teraz jest mega marudna, chyba następne idą:tak:
 
reklama
Mojej Zosi dolne jedynki (dwie jednocześnie) wyszły dokładnie jak skończyła pół roku. Ale widać je było i "czuć" w jej zachowaniu dużo, dużo wcześniej. Pediatra powiedział mi, ze lada moment jak miał 3 miesiące i 20 dni.
Teraz mam powtórkę z rozrywki. Miesiąc temu pediatra mówiła, ze lada dzień górne jedynki, a dalej się nie przebiły. Podobnie jak dolne dwójki - widać je już parę dobrych tygodni, ale jakoś się nie spiesza na zewnątrz.
 
U mojej pierwsze dolne jedynki wyszły obie na raz jak miała 4,5 miesiąca i potem to już leciało jeden za drugim. Po czwarkach dłuższa przerwa i teraz własnie wychodzą jej piatki, mamy już trzy na wierzchu :-)
 
Dzieki za pomoc. Odstawiłam kaszke, ale płacz był nadal, więc nie ma bólu brzuszka. Kupiłam natomiast masc dentinox i po posmarowaniu dziaselek płacz ustaje :) Wiec to jednak ząbki.
Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam
 
Moja córcia też ma już objawy ząbkowania - od czasu do czasu w nagłej potrzebie smarujemy zeby bobiodentem. Też bierze do buzi wszystko co ma pod ręką, ślini się i chętnie je łyżeczką. Biel ząbków widac też pod dziąsełkami... Oby juz niedługo.
 
sluchajcie, od jakiegos czasu moj Max dziwnie sie zachowuje.jest placzliwy i chce sie na rekach nosic.gdy na moment odejde placz! gdy zasypia w lozeczku chce byc trzymany za raczke.kupilismy zel, smarujemy dziaselka,gryzak chlodzimy w lodowce.dziecko apetyt ma wiec podejrzewam zabkowanie bo sie za uszy ciagnie (gdzies czytalam ze taki jest objaw). jak to bylo z waszymi dzieciaczkami?czy to nie za wczesnie? kupki robi normalnie(przewaznie rano po cycu)ale zdarza mu sie nie robic caly dzien.wiec juz nie wiem co mu jest.czasami zanosi sie takim placzem,ze az ja z nim placze...:-(a potem nagle przechodzi mu i sie smieje...:happy2:
 
sluchajcie, od jakiegos czasu moj Max dziwnie sie zachowuje.jest placzliwy i chce sie na rekach nosic.gdy na moment odejde placz! gdy zasypia w lozeczku chce byc trzymany za raczke.kupilismy zel, smarujemy dziaselka,gryzak chlodzimy w lodowce.dziecko apetyt ma wiec podejrzewam zabkowanie bo sie za uszy ciagnie (gdzies czytalam ze taki jest objaw). jak to bylo z waszymi dzieciaczkami?czy to nie za wczesnie? kupki robi normalnie(przewaznie rano po cycu)ale zdarza mu sie nie robic caly dzien.wiec juz nie wiem co mu jest.czasami zanosi sie takim placzem,ze az ja z nim placze...:-(a potem nagle przechodzi mu i sie smieje...:happy2:

nie za wczesnie:) sa dzieci które rodzac sie maja juz ząbka ale to rzadkie przypadki:) u nas niby szly od 4 miesiaca ale przebil sie pierwszy zabek w 6 miesiacu. jednak stany niepokoju byl ogromne. mala byla placzliwa nerwowa nie chciala zostawac sama w nocy po kilkanascie pobudek.... ciezko to wspominam bo po urodzeniu tyle nie wstawała. ja podaje malej w naglych koniecznosciach Viburcol.. u nas sie sprawdza ale z tego co wiem nie u kazdego....
zycze szybkiego zabkowania, trzeba przez to jakos przejsc.
 
U nas ząbek był właśnie w czwartym miesiącu, a właściwie to 2. Teraz mamy już 7 a ósmy myślę że może rano już będzie bo już w jest dziurka w dziąśle a ząbek wyraźnie widać.
U nas niestety viburcol nie działał. Pomagał za to gryzak i bobodent. Ale Julka Daffi i moja Lidka to chyba w ogóle przeciwieństwa są;)
Z tego co piszesz to u nas właśnie tak wyglądało ząbkowanie- około 2 tyg czekaliśmy od tych objawów do ząbka
 
reklama
mojej małej pierwsze 2 ząbki wyrżnęły się jak miała 4.5m.u nas nie było takich objawów o niczym nie wiedziałam, nawet jej nie smarowałam.dzień przed wylotem na wakacje patrze a ona już ma przebite dolne jedynki dwie.się smiałam że to na dziadków:)))możesz smarować dziąsełka również nurofenen lub paracetamolem (tymi syropkami)np. na wieczór.ja tak robie na zmianę raz dentinox raz paracetamol truskawkowy wcieram.u nas tez ciężko bo idą wszystkie 3 i o:)
tako to jest jak nie kolki to ząbki:)odpoczniemy jak skończą 18lat:))))(albo dopiero jazdy się zaczną) pozdrawiamy
 
Do góry