reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Awru u nas było takie odparzenie, że wyskoczyły małe czerwone krostki i je było najciężej zlikwidować, bo zaczerwienienie zeszło od Bepanthenu i Alantanu Plus, a te krostki to dopiero po Tormentiolu zeszły szybciutko.

stosowałam - nie działa :no:


Awru, Corina, wypróbujcie bepanthen na te odparzone pupcie. U nas rewelacja! :)

dzięki, tak chyba zrobię..
a tak nawiasem mówiąc mam już niezłą kolekcję różnych kremów i maści na odparzenia :-D
 
reklama
Jak możecie polecić jakiś łagodny, najlepiej tak łagodny że bez recepty - kosmetyczny specyfik na tego typu rzeczy to byłabym wdzięczna, bo sterydów to ja sama sobie bym na twarz nie zaaplikowała a co dopiero noworodkowi...

a moze sprawdzone metody: krochmal, nadmanganian potasu albo rumianek?
 
ntaliak a jak aplikować ten krochmal czy nadmanganian? bo to wygląda tak że on rano ma np 3, góra 4 czerwone plamki w okolicach brody i nic więcej, a po 2 godź to znika, więc kąpiel w sumie nie jest konieczna. Właściwie to ja sama na to nawet nie zwróciłam uwagi tylko ta lekara.
Wypróbuję najwyzej ten rumianek - będę mu przemywać buziaka - dzięki
 
Ostatnia edycja:
Moje dziecię w poniedziałek dostało tradziku niemowlęcego... Byliśmy tego dnia u pediatry ale krostek było dosłownie kilka wtedy i stwierdziła, że to skutek zbyt rzadkiego mycia buzi dziecka i piersi (heh dostało nam się za brak higieny;)
Ale wieczorem cała buzia była juz zsypana. Teraz już ładnie schodzi bo akurat był 48h na mm. Zobaczymy co będzie przy powrocie do cyca...
 
Trądzik niemowlęcy i inne wypryski na twarzy niemowlęcia - jak je rozróżnić i zwalczyć?


Trądzik niemowlęcy to bezbolesna dolegliwość skóry, która występuje w pierwszych miesiącach życia dziecka i ustępuje samoistnie. Są to pojedyncze krostki, czerwone lub różowe, mogą pojawić się w grupach, ale nie zlewają się. Krostki trądzikowe "wędrują", czyli znikają i pojawiają się co chwila w innym miejscu: na twarzy, szyi, czole. Trądzik jest bardziej widoczny gdy jest ciepło, a gdy skóra się ochłodzi, trądzik przybiera kolor skóry i staje się niewidoczny. Trądziku się nie leczy.

Zmiany alergiczne na skórze - wypukłe czerwone lub różowe plamki, bez czubków. Mogą się zlewać, jest ich dużo w jednym miejscu. Ręką wyczuwalna jest chropowata powierzchnia skóry. Leczenie polega na
wyeliminowaniu z pożywienia ub otoczenia czynnika alergizującego.
Potówki - są ro różowawe lub żółte krostki. Pojawiają się gdy dziecko jest przegrzane i poci się, gdy w pokoju jest za ciepło lub jest za ciepło ubrane. Potówki pojawiają się przede wszystkim na twarzy, szyi, karku, plecach i klatce piersiowej. Aby uniknąć powstania potówek, nie przegrzewaj dziecka, ubieraj je stosownie do temperatury panującej na zewnątrz, a w pokoju utrzymuj temperaturę nie wyższą niż 20 st. C.
Jeśli już jednak pojawią się potówki, zadbaj by dziecko miało krótkie paznokcie i nie zadrapało się, możesz je wykąpać w wodzie z dodatkiem krochmalu lub nadmanganianu potasu. I ubieraj maluszka rzeczy z naturalnych, oddychających materiałów.
Odparzenia - to czerwone, przeważnie rozległe plamy, o chropowatej powierzchni, powstałe w wyniku przegrzania lub nieodpowiedniej higieny okolic pośladków. Aby zapobiec odparzeniom, dokładnie spłukuj po kąpieli mydełko, wycieraj do sucha skórę w pachwinach, często zmieniaj pieluszki, stosuj kremy ochronne, wietrz dziecku pośladki.

Jeśli pojawią się odparzenia, dbaj szczególnie o tę okolice: przemywaj wacikiem nasączonym w wodzie lub naparze rumianku ( może uczulać) lub nadmanganianie potasu, osuszaj dotykowo, jak najczęściej wietrz pośladki, smaruj kremami lub maściami na odparzenia, często zmieniaj pieluszkę.
Pokrzywka - to lekko wypukłe czerwone bąble. Jest dokuczliwa i swędzi. Mogą ją wywołać niektóre pokarmy, światło słoneczne lub leki. Powinna ustąpić po ok 4 godz, jeśli nie ustępuje, nasila się i/lub pojawia się często, należy skonsultować się z lekarzem.
Prosaki - małe białe grudki, najczęściej pojawiają się wokół noska, na policzkach, czasami na brodzie. Przyczyną powstania prosaków są nie działające w pełni gruczoły łojowe dziecka. Prosaków się nie leczy, niczym nie smaruje i absolutnie nie wolno ich wyciskać! Po kilku dniach lub tygodniach znikną same.
Łojotokowe zapalenie skóry - czerwone krostki zakończone żółtymi, ropnymi pęcherzykami. Mogą się pojawić na owłosionej części główki maluszka, wtedy mówimy o ciemienuszce. Aby złagodzić podrażnienia, przemywaj skórę dziecka przegotowaną wodą, nie używaj mydła. Leczniczo można stosować maść cynkową. Jeśli krostki nie znikają - idź z dzieckiem do lekarza, który przypisze odpowiednie preparaty.
Elżbieta Skoworodko-położna
 
podpisuję się pod bephantenem :tak: - ale maść nie krem - maść wyleczyła odparzenie w 1 dobę i wróciliśmy z powrotem do mustelki - do dziś pupcia piękna.
Jasiek ma na buźce kilka krostek - takie białe i ponoć to trądzik niemowlęcy, ale coś długo nie znika, natomiast po przebudzeniu ma też kilka takich czerwonych plamek które znikają po godzinie, dwóch - pediatra to zobaczyła (bo byliśmy u niej wcześnie rano) i okazało się że to kontaktowa wysypka, ustaliłam że od mjej krochmalonej pościeli do której biorę Jaśka na nocne karmienie. Zapisała krem i małż dziś poszedł kupić, jak to przyniósł to wkurzyłam się na maxa, bo krem to maść sterydowa, a w całej litanii skutków ubocznych napisane jest że u małych dzieci może zaburzyć rozwój - i że wolno stosować od 2 rż. - normalnie wariatka jakaś. Dla kilku plamek które znikają po godzinie (a teraz kładę go na pieluszce więc wogóle problemu nie powinno być) zapodała sterydy :szok:
Jak możecie polecić jakiś łagodny, najlepiej tak łagodny że bez recepty - kosmetyczny specyfik na tego typu rzeczy to byłabym wdzięczna, bo sterydów to ja sama sobie bym na twarz nie zaaplikowała a co dopiero noworodkowi...

ja szczerze polecam sprawdzoną "lipobase". świetny kremik, dostępny bez recepty w aptekach i wszelkiego rodzaju niedoskonałości znikają bardzo szybko.. także te alergiczne...
 
wiolan ja mam do Ciebie pytanko. wiem ze w niemczech sa takie specyfiki z dodatkiem ziol ktorymi mozna smarowac maluchy, maja konsystencje twardej wazeliny i sa w takich pudelkach jak sudocrem. kojarzysz cos takiego?
 
reklama
Do góry