reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

no właśnie ja używałam oilatum soft, ale jednak skórka nie była tak nawilżona, jakbym chciała, nóżki były wręcz białe- pewnie można by po nich paznokciem pisać. teraz używamy oillan i też rewelacji nie ma. hmmm -> a ile lejecie oilatum??

a do pupci używamy linomag a+e lub alantan plus-> w zależności, gdzie przewijam :-)
 
reklama
chciaam jeszcze dopytac czy wasze maluszki tez jak puszczeja baczki to sa one mokre? moja przy kazdym prawie baczku robi troszke kupki i przez to wlasnie ma odparzone miedzy posladkami.strasznie to wyglada-czerwony rumien i krostki.przebieram czesciej,podmywam woda z maka ziemn i smaruje sudocremem, mam nadz ze niedlugo zniknie.

my to nazywamy z mężem 'bąkami z kleksem' - często wietrzę mu dupencję i to jest dopiero hard core :-D




to nie jest zadna alergia, u nas tez cos takiego sie pojawilo 2razy (po szpitalu i potem jak byly takie upaly) i pediatra powiedzial ze to zwykle odparzenie.

z tego co wiem od pediatry to sudocremu trzeba gruba warstwe nalozyc zeby zadzialal.

nataliak czym wyleczyliście do odparzenie? u nas sudocrem zadziałał na pośldaki (oczywiście tylko gruba warstwa) ale tych malutkich ranek przy odbycie nie bierze :no: tzn zmniejszyły się ale nie zeszły do końca :sorry:
 
z tego co wiem od pediatry to sudocremu trzeba gruba warstwe nalozyc zeby zadzialal.

hehe, a mi pediatra mówił, żeby nie smarowac tak grubo bo nie ma potrzeby. wystarczy cienka warstwę i dobrze wetrzeć... na początku smarowałam grubo ok. 3 dni, potem 2 dni cienko, a potem zmieniłam maść.

mniejsza o to, bo i tak raczej nie powrócę do sudokremu. bepenten sprawdził sie rewelacyjnie ;)
 
U nas sudocrem bardzo wysuszył małemu pupkę. Fakt że pomógł ale później musiałam smarować smarować często oliwką. Teraz kupiłam Bepanthen i skóra jest po nim nie jest tak przesuszona jak po sudocremie.
 
reklama
podpisuję się pod bephantenem :tak: - ale maść nie krem - maść wyleczyła odparzenie w 1 dobę i wróciliśmy z powrotem do mustelki - do dziś pupcia piękna.
Jasiek ma na buźce kilka krostek - takie białe i ponoć to trądzik niemowlęcy, ale coś długo nie znika, natomiast po przebudzeniu ma też kilka takich czerwonych plamek które znikają po godzinie, dwóch - pediatra to zobaczyła (bo byliśmy u niej wcześnie rano) i okazało się że to kontaktowa wysypka, ustaliłam że od mjej krochmalonej pościeli do której biorę Jaśka na nocne karmienie. Zapisała krem i małż dziś poszedł kupić, jak to przyniósł to wkurzyłam się na maxa, bo krem to maść sterydowa, a w całej litanii skutków ubocznych napisane jest że u małych dzieci może zaburzyć rozwój - i że wolno stosować od 2 rż. - normalnie wariatka jakaś. Dla kilku plamek które znikają po godzinie (a teraz kładę go na pieluszce więc wogóle problemu nie powinno być) zapodała sterydy :szok:
Jak możecie polecić jakiś łagodny, najlepiej tak łagodny że bez recepty - kosmetyczny specyfik na tego typu rzeczy to byłabym wdzięczna, bo sterydów to ja sama sobie bym na twarz nie zaaplikowała a co dopiero noworodkowi...
 
Do góry