reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

reklama
Maszynka i bzzzz ;-) Kubie chyba obetne bo też się drapie, a ma włoseczki 2cm i niezbyt gęste

Nikitka ciachaj Kubulkowe włosy, ja tak się bałam obciąć Cypka, bo myślałam, że łyso będzie wyglądał, ale okazało się, że całkiem ładnie mu, no i już się tak nie poci.
 
Nikitka ciachaj Kubulkowe włosy, ja tak się bałam obciąć Cypka, bo myślałam, że łyso będzie wyglądał, ale okazało się, że całkiem ładnie mu, no i już się tak nie poci.
W połowie czerwca objechalam go na zero, był łysiutki jak jajko:-D Wyglądał śmiesznie, a jak mu odrastały takie sterczące kilkumilimetrowe to całymi dniami się chichrałam taki pocieszny był:-D:-D:-D Teraz ma takie 2centymetry i jest mega przystojny;-)
 
Nikita, obcinanie włosów na zero na pewno ich nie wzmacnia.

Ja Agusce poidciełam przedwczoraj wlosy bo strasznie sie pociła. Wyrównałam tył tak do karku, i troche grzywke....Ale grzywke musze jeszcze poprawic bo krzywo na maksa obcięta ;)
 
A co włosom za różnica czy zero czy dwa milimetry? Przecież pod skórą jeszcze kawałeczek włosa jest i cebulka. Czym dłzsze włosy tym wieksze obciążenie dla cebulek i tyle. A ja jechałam na zero bo najłatwiej mi było żeby równo obciąć;)
 
laski mam do was pytanko czy waszym synką tez jeszcze jajeczka wedruja bo mojemu tak i nie wiem czy mam sie nieniepokoic
i odciagacie napletek malucha
ja staram sie tak ale pediatra powiedziała zebym tak nie robiła
i co myslicie zebym wybrała sie z nim do chiururga dzieciecego
prosze pomozcie
 
ja już od dłuższego czasu nie odciągam, ale widzę, że nie ma takiej potrzeby;)
co do wędrujących jąder to wydaje mi się, że jeśli zstępują, to chyba nie powodów do obaw. Sama nie wiem czy u nas też jeszcze wędrują, muszę poobserwowac...
 
laski mam do was pytanko czy waszym synką tez jeszcze jajeczka wedruja bo mojemu tak i nie wiem czy mam sie nieniepokoic
i odciagacie napletek malucha
ja staram sie tak ale pediatra powiedziała zebym tak nie robiła
i co myslicie zebym wybrała sie z nim do chiururga dzieciecego
prosze pomozcie

to czemu to robisz skoro lekarz kazała CI tego nie robić?? chcesz dziecku krzywdę zrobić???
nie powinno sie codziennie odciągać ale mega rzadko.. tylko w zasadzie ze dwa razy w roku.. jak wszytsko funkcjonuje to nie ma potrzeby ingerencji...
co do wedrujących jajeczek.. do jakiego czasu maja prawo wędrować ale po tym czasie powinny zstąpic do moszny i tam pozostać.. poszukaj w necie do kiedy zstepują do moszny.. jak Pawełek już osiągnął ten czas to idź do chirurga...

edit: pierwszy akrtykuł z wyszukiwarki:
Niezstąpienie jąder (wnętrostwo)
dośc sensowny...

radze po jego przeczytaniu udanie się do lekarza... jesli Pawełek nie ma jednego lub obu jąder w mosznie.... bo jesli są a się przesuwaja to nie są wedrujące jąderka... to jest fizjologia
 
Ostatnia edycja:
Witam
Stęskniłam się za tym forum , no to wracam :)
wracam z pytaniem
Mój Syn chudziak 9700 kg mierzy 75 cm . Sądze ze to trochę mało , zwłaszcza ze nie urósł od paru miesięcy.
mając 9 miesięcy mierzył 74 cm ( o ile dobrze go zmierzyłam i był na 50 centylu) , teraz jest na 3 centylu ...
Nie bardzo wiem co robić , mieszkam w UK a tu wszystko jest normalne....
Możecie mi jakoś pomóc ? Coś doradzić ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
odnośnie włosów
to jak kupiłam maszynkę
517jXBuODfL._SL210_.jpg

i już 2 razy obcięłam Synkowi włosy
muszę jutro znowu mu je obciąć , ale On się maszynki panicznie boi , nie wiem jak to wyjdzie tym razem

Odnośnie odciągania u chłopca
mój mąż Synka kąpie i delikatnie naciaga ,tak aby dobrze go umyć
trzeba byc bardzo ostrożnym , bo naciąganiem można dopowadzić do mikro urazów a z tego to mogą być juz powazniejsze konsekwencje

Mam filmik o tym na chomiku :
[video]http://chomikuj.pl/calineczkazbajki/Dziecko/Stulejka+-+jak+rozpoznawa*c4*87+*2c+jak+postepowac,315632226 .flv[/video]
 
Do góry