reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Dziewczyny, mam pytanie, do kiedy kształtuje się główka niemowlaka? Wydaje mi się, że moja mała ma trochę zbyt jajowatą główkę, tzn. trochę podłużną i zastanawiam się, czy mam ją stale na wznak układać i czy to by coś pomogło? Bo już sama nie wiem..:no:

mi tez sie wydaje, ze moj ma zbyt podluzna glowe.ale chyba jest ok. Ja dopiero 3 kwietnia mam wizyte u lekarza to bede wiedziala co i jak.
 
reklama
my po II wizycie u ortopedy, nie do konca jest dobrze, kazał cały dzien trzymac dziecko na brzuchu - u nas to nierealne, powiedziałam mu, ze to zwykłe znęcanie (wg niego ma lezec i płakac - przyzwyczai się), a poza tym jak lezy na brzuszku, to prostuje nózki, wiec zlecił nam poduszkę frejki. Jutro do odbioru, ciekawe jak mały to zniesie:/
 
no to powodzenia krupka zdaj relacje<br>
ja sie zaopatrzylam w czopki viburcol dla małego w razie W gdyby miał kryzys szelkowy ale znosi jest super w czw juz 2 tyg...5 kwietnia wizyta...boje sie...niech bedzie poprawa
a tak w ogole to Twoj synek ma dysplazje?

Anisia a lekarz Ci cos powiedział odnosnie tego ciemiaczka...ze nie za szybko zarasta? jakie mial wymiary po ur i teraz...?
japytalam sie 2x pediatry o ciemiaczko bo F ma w sumie małe i wszystko gra...ale ja ciagle myslę...w ogole z Nikim taka spokojna byłam...a jak sie naczytałam roznosci na forum to popadam w lekką paranoje teraz:crazy:
 
Ostatnia edycja:
Jak się urodził to miał 1x1 a teraz nie wiem ile ma dokładnie. Nic mi lekarka nie mówiła, pozatym że zarasta szybki i żeby się śpieszyć z tym usg:)
 
Ha a ja wam powiem, że jak dwa lata temu miałam robioną spiralną tomografię głowy, to na opisie mam, że niezrośnięte do końca ciemiączko :-)
Jak z wynikiem poszłam do lekarza, to się śmiał, że jak niemowlę mam ciemiączko:-) Ale to nic podobno:)
 
krupka ojeju. Daniel tez nie za bardzo lubi na brzuszku i wydaje mi sie ze 30 co godzina to juz u niego by bylo duzo a caly dzien???? no ale spac moze na pleckach? czy tez na brzuszku ?
i przepraszam ale nie doczytalam na co to ma tak pomodz?

ja musze czesciej Daniela na brzucho klasc bo slabo u neigo z podnoszeniem glowy na brzuszku. tzn trzyma i juz na raczkach probuje sie podpierac ale meczy go to strasznie. Pamietam Marcelk jak mial skonczone 4 miesicae to pol dnia na podlodze lezal.
a Daniel podrzuca glowe i chce siadac.
 
Ostatnia edycja:
MArcia,
sorry za moją ignorancję, może coś przegapiłam, ale o co chodzi z tymi szelkami u Twojego Frania?
Mój na szczęście głowę dzielnie do góry podnosi i trzymać potrafi ponad minutę, poza tym w chuście też już sztwyno główkę trzyma i nie odchyla, ale na wszelki wypadek cały czas mu taki "kaputek chustowy" zakładam.
 
Dziewczyny a sprobujcie polozyc dzieciaki na brzuszku na swoim brzuchu. Mloda na macie lezy na brzuchu z 5min, a na mnie jak jestem w pozycji pol lezacej to potrafi z pol godziny.

MgiPegi jak sie robi taki kapturek chustowy?
 
Emzetka, jak wiążesz chustę to warstwa zewnętrza tworzy tak jakby kapturek, który mogę naciągnąć na główkę, żeby mi się nie chybotała :)
 
reklama
Krupka kurcze stracha mi napędziłaś, bo u nas Mały teraz leniwy się zrobił i wcześniej ładnie główkę trzymał na brzuszku a teraz się szybko denerwuje i wcale nie chce trzymać. Z tymi nóżkami też Mały prostuje, jak go próbujemy kłaść na żabkę z podkulonymi-tak ortopeda zalecał. Nie wiem, jak by nam kazał kłaść na brzuchu to ja tego wycia bym nie zniosła. Normalnie się zanosi, jak się Go kładzie. Chętniej leży na torsie u Taty.
 
Do góry