reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
My też pijemy wodę głównie mały się nauczył jak był w szpitalu na biegunkę na poczatku dosładzałam glukoza teraz pije przegotowaną, herbata w duzych ilosciach dla dzieci tez jest nie zdrowa nawet te hippa pani dr. odradzał bo są dosładzane to samo mówiła o sokach ,że lepiej dać owoc lub desr albo samemu zrobic sok. Tak między Bogiem a prawdą to jak sie czyta skład soczku bobo frut to nie ma tam witamin.
Mam pytanie do Was może ktoś tez ma dzidzie z atopowym zapaleniem skóry i alergia na mleko lekarz mi powiedział ,że mozna mu dawac probiotyk cały czas ze wzg. na alergię co o tym myslicie ?
 
To prawda herbatki też są dosładzane. Można dawać np.melisę albo owocowe do zaparzania jak dla dorosłych w saszetkach.
Probiotyk można podawać przez dłuższy czas. Ja dawałam kilka miesięcy.Później zrobiłam przerwę a dziś chyba znów zacznę podawać bo widzę że na coś ma alergię.
 
Moj pije wode z Lidlam, nie pamietam nazwy, cos na S, ale gazowana.... no niestety ale niegazowanej nawet do buzi nie wezmie, wiec wole taka niz wcale (odgazowuje maksymalnie zeby kilka babelkow tylko bylo)
Wczesniej do roku tez Zywiec, a teraz to w ramach oszczednosci.
Pozatym herbatki owocowe do zaparzania (z Herbapolu przewaznie albo Sage), troche słodze ale nie za mocno, bo mój mały dosładza sobie i tak wystarczajaco życie słodyczami...

Dziewcznyny, co polecacie na biegunke, cos łatwe do podania, bo Julek ma od dzis biegunke, w nocy goraczkowal, teraz chcialam mu na noc Panadolu dac zeby go goraczka nie zbudzila i wszystko wyrzygal, jak mu dam w czopku, to wiadomo co bedzie... Jesc nic nie je tylko cyca, w piciu tez nie da sobie przemycic. Dzis tylko troche smecty w kaszce udalo mi sie wcisnac. To jelitowka, bo wszyscy po kolei mielismy.
 
"Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu. – Gdyby to była kranówa, sanepid odciąłby jej dopływ – uważa doktor Hałat, były główny inspektor sanitarny. Epidemiolog dodaje, że wodę z tak wielką ilością bakterii można podawać niemowlętom wyłącznie po przegotowaniu. Ale o tym na etykiecie butelki nie było i nadal nie ma słowa."

A ja jej tyle wypiłam szczególnie w ciąży.
 
"Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu. – Gdyby to była kranówa, sanepid odciąłby jej dopływ – uważa doktor Hałat, były główny inspektor sanitarny. Epidemiolog dodaje, że wodę z tak wielką ilością bakterii można podawać niemowlętom wyłącznie po przegotowaniu. Ale o tym na etykiecie butelki nie było i nadal nie ma słowa."

A ja jej tyle wypiłam szczególnie w ciąży.

Kurcze ja tez cala ciaze pilam, małemu tez dawalam ale gotowałam... a pozniej to juz wiecej bakterii zbierał z podworka i domu niz w tej wodzie jest;-)

Mały nadal ma biegunke chociaz juz mniejsza i troszke grudek w tej wodzie jest, wczoraj to stał i normalnie strzelił do tyłu prosto na nas, wygladalo to tak jak w Shreku Trzecim jak Shreka ten jego niby dzieciak obrzygał, nie wiem czy kojarzycie, ale widok byl identyczny, efekt zreszta tez.
Dzis juz troszke je, ogolnie jest wesoly i mysle ze nie ma oznak odwodnienia, sika sporo. Jak do jutra nie bedzie poprawy lecimy do lekarza.
 
reklama
u mnie cała rodzina przeszła wirusa, 1 rzyganie + biegunka, bez gorączki, wręcz z osłabieniem. Po dobie wszystko wraca do normy, bez żadnych leków.
 
Do góry