reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
Dziewczyny kilka dni temu zauważyłam u małej plamke na jezyku-na środku. Nie jest biała, raczej troche ciemniejsza niz kolor jezyka. No i sie zastanawiam co to moze byc. Moze przygryzła jezyk zebami?? Ostatnio czesto wystawia jezyk. Poszperałam tez w internecie i pisze ze to moze byc infekcja-nie wymaga leczenia, grzybica, alergia pokarmowa. No jednym słowem- wszystko! Spotkałyście sie z czym takim?? Dziś wybiore sie pewnie do lekarza, bo mała mi kaszle od tygodnia, syropki mało pomagaja i zapytam przy okazji o jezyczek.

edit: znalazłam jeszcze ze plamka na jezyku moze byc polekowa-pojawia sie po przyjmowaniu witamin-wypowiedz lekarza. No i to mogloby sie zgadzac bo mała dostaje witamine C, D3 i wapno.
 
Ostatnia edycja:
Kochana, jak dla mnie to może być nawet afta. Na początku to ranka, potem robią się białe. A to jest takie wgłębienie czy po prostu plamka? Z językiem to jest tak że po nim można poznać wiele chorób/schorzeń. Więc smigajcie do lekarza.


Asia od kilku dni robi 10 kup dziennie - i to w miarę normalnych, nie jakieś tam wodniste czy zatwardzeniowe, marudzi, ślini się na potęgę, i ma katar. Obstawiam zęby bo ostatnim razem akurat ząbkowanie zbiegło się z katarem i miała tą długotrwałą biegunkę - a raczej takie luźne kupy w dużej il.
Tyle że ja nic na dziąsłach nie widzę....młoda też nie daje sobie porządnie zajrzeć.

Z katarem problemu nie ma, sama nastawia nos na kropelki , a potem ładnie dmucha w chusteczkę :D
 
Ilonka idz do lekarza może on coś mądrego wymyśli chociaż tez pewnie będzie gdybał ;/
Nie szperaj w necie bo Bóg wie czego się naczytasz.
Ja tak miałam zawsze, jak mmniejsze oczko zauważyłam u małego i naczytałam się o ptozie itd ze to musi być operacyjnie podnoszona powieka, naoglądałam się zdjęć to siedziałam i płakałam ;/ Oczko jest chyba już normalne a ja przez parę msc żyłam w stresie, nawet chirurg nie byłw stanie stwierdzić co to jest na tym etapie (mały miał ze 3 msc).
 
Cześć dziewczyny . Mam problem z małym dostał biegunki bylismy w szpitalu 9 dni stwierdzili ,że to na tle alergicznym bo ma AZS ale jak pediatra twierdził wyrosnie.Miał też adeno wirusa i wczasie pobytu załapał tez rota. Dostalismy bebilon pepti .Mały ma 11 miesięcy ale jakoś to przełknął.Jak juz bylismy w domu no to stopniowo ograniczałam mu kleik ryzowy zamiast tego wrowadzałam kaszki obiadki ze słoików choc wybór kiepski bo miało byc bez marchwi pora pietruszki. Zostało tylko ziemniaki marchew i kurczak .Miał juz dobra kupke i jak podałam banana ze słoika to znowu zrobił luźniejszą a jak na nastepny dzien dostał zupkę z indykiem z hippa i tez banana tez była luźniejsza ale wieczorem .Z kolei nastepna kupa była papka czyli ok a kolejna w ciagu dnia sluz i zółto -zielona .W ogóle ciekawi mnie co mówia wasi pediatrzy na kolor bo on teraz robi ciemno zielone , a wszyscy mówia że kolor nie istotny.We wtorek mamy dopiero wizyte u alergologa ordynatora tego szpitala co bylismy ,ale jestem załamamna poza tym mały ma anemie boje sie o niego.Na razie mamy przejśc na to co miał w szpitalu kleik herbata mleko na kleiku kaszka ryzowa chrupki. Czy któraś z was miała moze podobny problem.
 
Ja myslę ze żołądeczek i brzuszek musi dojść do siebie.
Pamiętam jak jakiś 1 msc czy dwa my mieliśmy ostroą biegunkę, podobno jakaś wirusówka nas dopadła. Kupek mieliśmy do kilkunastu dziennie itd i wiem ze jak już wydobrzeliśmy kupki były np. 1-3 dziennie ale też były różnego koloru. Trwało to jakieś znowu dwa tygodnie ale teraz już jest ok. Podobno po pepti kupka moze byc zielona tak móią wszyscy ale my jako takowej nie stwierdziliśmy na początku podawania 1. Potem przeszlismy na 2 i kupki były zielone, moze dlatego ze jest tutaj dużo większa dawka zelaza. Teraz mamy różne ale zielone zdarzają się. Np. dziś pierwsza popołudniowa, rannej nie było - zrobił ją mega dużą, luźniejszą i zieloną całkowicie. Ale ja się nie przejmuję bo nic nowego nie wprowadzałam troszkę jogurtu na ktory nie reagował zieloną kupką więc przymuję tą kupkę za normalną.
Wyczytałam też ze zielona kupka zdarza się jak żołądeczek nie przetrawi pokarmu itp. itd
Banana za bardzo nie podawałabym narazie bo niby ze słoka jest lepszy ale ogolnie banan jest zalecany po 8 msc życia maluszka. My jak kiedys dawalismy maly po nim ulewał, po słoiczkowym chyba nie, ale ja ogolnie banana pozno wprowadzilam. Pewnie jest na żołądeczek nie za fajny.
Musisz obserwować, ale ja myslę ze trzeba dac zołądeczkowi czas zeby doszedł do siebie. Moze na jelitka kup mu Dicoflor on pomaga w stanach biegunkowych, jest łagodzący na jelitka itd. a tym samym jest na alergie.

ZDRÓWKA DLA MALUSZKA!!!

Kurczę coraz częściej słyszę ze ląduje się w szpitalu na "katar" a łapie tam rota ;/
 
My po wizycie u lekarza. Plamka na jezyku to nic innego jak-jezyk geograficzny-nie leczy sie tego, nie boli. Mała została tez osłuchana i oczywiscie ma zapalenie oskrzeli. Antybiotyk przepisany i leczymy sie .
 
Ilona zdrówka dla maluszka.
Ulenka troche mnie uspokoiłaś tylko przeraza mnie ta jego dieta mleko na kleiku lub na kaszce zwykła herbata bulka obiadek po 8 miesiacu a on ma 11 no i marchewka lub kaszka ryżowa na wodzie a ma anemie. Mam nadzieje ,że mu szybko przejdzie ten lekarz podejrzewa ,że ma alergie tez na coś jeszcze zobaczy byle do wtorku.
 
Kasik30 kolor kupki po preparacie mlekozastepczym moze byc zielony. Moja jest na nutramigenie i też takie kupki robi-nie zawsze ale jednak. Podajesz dziecku jakis probiotyk? Rdze ci odstawic marchew i banana bo podobno uczula. Sama widzisz, ze jak podałaś banana kupka znowu była luzniejsza. Moze na obiadek podaj mu lekki krupniczek, na deser jaks kaszke ryżowa np z malinami
 
reklama
Tak dostaje lacidofil 2 razy dziennie tak dostawał w szpitalu i kazali utrzymać bułki dostawali w szpitalu mleko na kleiku tez no i marchewke ze słoika tez jadł i było lepiej pogorszyło sie po bananie no i wczoraj dostał inny obiad z hipp marchew ziemniaki z indykiem a wcześniej jadł z bobo vity z kurczakiem. No i teraz tez zrobił taka półluźna zielona tyle że z tym śluzem. A twój maluszek też ze śluzem robi?Nie kazali na razie gotować bo moga byc sypane warzywa kaszy tez nie kazali bo roźluźnia stolce tak samo jak kaszki zbożowe.
 
Do góry